Справа №: 465/3350/22
3/465/2077/22
25.07.2022 рокум.Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Гладишева Х.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пра цює, зареєстрований та проживає на АДРЕСА_1 , за ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №154164 від 13.06.2022 року, ОСОБА_1 31.05.2022 року о 14.31 год. на вул.Генерала Чупринки, 130 у м.Львові двічі протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення за ст.178 КУпАП, перебував у громадському місці в стані алкогольного сп'яніння та своєю поведінкою ображав людську гідність та громадську мораль, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.178 КУпАП.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході підготовки до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.178 КУпАП не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Згідно вимог ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Частиною 3 ст.178 КУпАП передбачено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Із протоколу вбачається, що ОСОБА_1 вчинив дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено жодних доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 дій, передбачених ч.1 ст.178 КУпАП повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Також, у протоколі серії АА №154164 від 13.06.2022 року не зазначено прізвища та адреси потерпілого та свідків, не відібрано в них пояснення, тобто не конкретизовано осіб, яким адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду. Відповідні записи у відведеному для цього місці в бланку протоколу відсутні, що може призвести, за наявності потерпілих, до порушення їх прав, передбачених ст.269 КУпАП.
Зі змісту ч.1 ст.269 КУпАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.В наданих письмових поясненнях не вказано процесуальний статус осіб, в яких відібрано ці пояснення.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Наведені обставини мають суттєве значення для кваліфікації дій особи, доведення її вини та правильного і об'єктивного розгляду справи судом.
За приписами ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
У відповідності до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що направлені до суду матеріали зібрані поверхнево, не містять відомостей, які необхідні для повного та об'єктивного розгляду і вирішення справи, то приходжу до висновку про необхідність направлення зазначених матеріалів для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії АА №154164 від 13.06.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення з доданими до нього матеріалами - повернути УПП у Львівській області для належного оформлення.
Суддя Гладишева Х.В.