Справа № 444/1405/22
Провадження № 3/444/768/2022
м. Жовква Львівської області, Україна
26 липня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ААБ № 172736 від 09.07.2022 та серії ААБ № 172737 від 09.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 27 червня 2003, РНОКПП НОМЕР_2 , посвідчення водія документ НОМЕР_3 , видане терміном дії з 15.06.2022 по 15.06.2052, категорія В з 07.07.2011,ТСЦ 4650, зі слів не працює, не одружений) за частиною 1 статті 122-2, частиною 1 статті 130 КУпАП.
Сторони справи про адміністративне правопорушення, які приймали участь у судовому розгляді: особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
Водій ОСОБА_1 , 09.07.2022, о 01 год. 05 хв., по вулиці Шевченка в с. Гійче Львівського (колишнього Жовківського) району Львівської області, в порушення п. п. 2.4, 8.9 б «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року № 1306, не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яка була надана шляхом увімкнення проблискових маячків синього і червоного кольору з увімкненням спеціального звукового сигналу, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив п. п. 2.4, 8.9 б «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року №1306. На вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил. Вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою: б) увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу.
Дії водія ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.
Крім цього, водій ОСОБА_1 , 09.07.2022 о 01 год. 05 хв., по вулиці Шевченка в с.Гійче Львівського (колишнього Жовківського) району Львівської області, керуючи транспортним засобом Renault Scenic, номерний знак НОМЕР_4 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння шкірного покриву, нечітка мова), в порушення пункту 2.5 «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року № 1306, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дії водія ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ч. 1 ст. 130 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень заперечив та пояснив наступне. Він керував транспортним засобом, однак не втікав, а так як йому залишилося лише сто метрів до хати, то він і заїхав до себе на подвір'я. Вину у вчиненні адміністративного правоапорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП він не визнає, бо не бачив працівників поліції. Вказав, що проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння він не хотів, оскільки він вже був вдома у себе на подвір'ї, а тому вважає таку вимогу працівників поліції неправомірною і вину у вчиненні адміністративного правоапорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП він також не визнає.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Незважаючи на невизнання вини правопорушником ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172737 від 09.07.2022, з якого вбачається, що водій ОСОБА_1 , 09.07.2022, о 01 год. 05 хв., по вулиці Шевченка в с.Гійче Львівського (колишнього Жовківського) району Львівської області, не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яка була надана шляхом увімкнення проблискових маячків синього і червоного кольору з увімкненням спеціального звукового сигналу;
протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172736 від 09.07.2022, з якого вбачається, що водій ОСОБА_1 , 09.07.2022 о 01 год. 05 хв., по вулиці Шевченка в с.Гійче Львівського (колишнього Жовківського) району Львівської області, керуючи транспортним засобом Renault Scenic, номерний знак НОМЕР_4 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння шкірного покриву, нечітка мова) відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння;
актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 від огляду відмовився;
направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 01 год. 12 хв. 09.07.2022, з якого вбачається, що ОСОБА_1 від огляду відмовився;
рапортом працівників поліції від 09.07.2022;
відеозаписом події на диску.
Із оглянутого в судовому засіданні відеозапису на СД диску вбачається, що на такому зафіксовано переслідування автомобіля Renault Scenic під керуванням водія ОСОБА_1 працівниками поліції шляхом увімкнення проблискових маячків синього і червоного кольору з увімкненням спеціального звукового сигналу. Зафіксовано як автомобіль Renault Scenic під керуванням водія ОСОБА_1 заїжджає на подвір'я, після чого на подвір'я заходять працівники поліції. В цей час водій ОСОБА_1 знаходиться в автомобілі із заведеним двигуном та увімкненим світлом фар. На вимогу надати документи, які посвідчують особу відмовляється. На твердження про те, що він вчинив ДТП, а саме пошкодив при заїзді свою браму, відповідає, що це його проблеми і складення адмінматеріалів за фактом ДТП не потрібно. На запитання, чому втікав від працівників поліції та на вимогу не зупинився агресивно відповідає, що не бачив їх. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився.
Зважаючи на наведене, твердження ОСОБА_1 в судовому засіданні про те, що він не втікав, а просто заїхав до себе на подвір'я, а також, оскільки був у себе вдома, то вимога про його огляд на стан алкогольного сп'яяніння є незаконною, - є надуманими та такі його пояснення суд розцінює як надані ним з метою уникнення відповідальності.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, приходжу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП доведена повністю.
Під час судового розгляду справи обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до санкції частини 1 статті 122-2 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідно до санкції частини 1 статті 130 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому, справи слід об'єднати в одне провадження та накласти стягнення за ч. 1 ст. 130 КпАП України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушень, відношення правопорушника до вчинених ним правопорушень, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення в межах санкції статті ч. 1 ст. 130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 496 /чотириста дев'яносто шість/ гривень 20 копійок.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 27, 122, 130, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,
Справу про адміністративне правопорушення № 444/1406/22, провадження 3/444/769/2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення № 444/1405/22, провадження № 3/444/768/2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - об'єднати в одне провадження та присвоїти номер справи № 444/1405/22, номер провадження 3/444/768/2022.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 122-2, частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 496 /чотирьохсот дев'яноста шести) гривень 20 копійок (Отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код отримувача /код за ЄДРПОУ/ : 37993783 Банк отримувача : Казначейство України /ЕАП/ Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Повний текст постанови виготовлено 26.07.2022.
Суддя Ясиновський Р. Б.