25 липня 2022 року Справа №160/23947/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О. С., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі заяву Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про відстрочення виконання рішення в адміністративній справі № 160/23947/21 за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала справа №160/23947/21 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 року позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задоволено повністю.
Визнано протиправною відмову Головного управління Державної міграційної служби в Дніпропетровській області у видачі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 р. №2503-ХІІ, у зв'язку з досягненням шістнадцятирічного віку.
Зобов'язано Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 р. №2503-ХІІ, в зв'язку з досягненням шістнадцятирічного віку без передачі будь-яких даних про дитину і її батьків до Єдиного державного демографічного реєстру України, без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Реєстрі (УНЗР), без використання будь-яких засобів ЄДДР, без надання згоди на обробку персональних даних.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 року набрало законної сили 21.03.2022 року.
02.06.2022 року позивачем отримано виконавчий лист по справі.
13.07.2022 року до суду від Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області надійшла заява про відстрочення виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 року у справі №160/23947/21.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, у зв'язку із перебуванням судді Лозицької І.О. у відпустці, та на виконання розпорядження № 189 д від 13.07.2022 року адміністративну справу передано на розгляд судді О.С. Луніній.
Згідно довідки від 14.07.2022 року, за підписом начальника управління з організаційного забезпечення суду, справа № 160/23947/21, знаходиться на розгляді у судді Лозицької І.О. та станом на 14.07.2022 року не передана до Управління з організаційного забезпечення суду.
Згідно довідки від 20.07.2022 року, за підписом начальника управління з організаційного забезпечення суду, справа № 160/23947/21 отримана відділом з організаційного забезпечення суду після розгляду суддею Лозицькою І.О. та у зв'язку з необхідністю розгляду заяви № 1130вр-22/160/23947/21 про відстрочення виконання рішення (суддя Луніна О.С.) передана 20.07.2022 року.
Суд ознайомившись з поданою заявою та доданими до неї матеріалами, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Приписами ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як визначено п.п. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року - 2481 гривня.
З огляду на вище викладене, за подання заяви про відстрочення виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 року у справі №160/23947/21 належить сплатити судовий збір у розмірі 744,30 грн. (2481,00 грн. х 0,3).
Проте, до заяви про відстрочення виконання рішення суду заявником не додано документа про сплату судового збору. Також заявником не зазначено про наявність у нього пільг для сплати судового збору.
Статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
З аналізу вказаних вище норм права вбачається обов'язок заявника при зверненні до суду із заявою про відстрочення виконання рішення суду, щодо дотримання форми та змісту цієї заяви, а також надання документа про сплату судового збору за її подання.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Беручи до уваги те, що Головним управлінням Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до заяви про відстрочення виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 року у справі №160/23947/21 не додано документа про сплату судового збору, що не узгоджується з вимогами Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір", і цей недолік не дає можливості її розглянути, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення такої заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 166, 167, 248, 256, 294, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про відстрочення виконання рішення в адміністративній справі № 160/23947/21 за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256 та 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.С. Луніна