22 липня 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-1579/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Клочка К.І.
при секретарі - Міщенко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення орендної плати за землю, -
19 квітня 2010 року Прилуцька об'єднана державна податкова інспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення орендної плати за землюу розмірі 24269,02 грн. посилаючись на порушення відповідачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III (надалі -Закон №2181-ІІІ).
Представник позивача явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про податкову службу в України»податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції в районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до пунктів 1.2 статті 10 зазначеного Закону одними з завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів, забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону податкова інспекція звертається до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Таким чином, позивач є державним органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори.
Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 взято на облік платників податків у Прилуцькій ОДПІ.
Відповідно до положень статті 14 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 №2535-ХІІ, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідач подав до Прилуцької ОДПІ податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік на суму 18718,52 грн. грн в якій, відповідач визначив розмір орендної плати в наступному розмірі:
за червень - 3473,48 грн.
за липень - 2540,84 грн;
за серпень - 2540,84 грн;
за вересень - 2540,84 грн;
за жовтень - 2540,84 грн;
за листопад - 2540,84 грн;
за грудень - 2540,84 грн.
20.08.2009 року Прилуцькою ОДПІ прийнято податкове повідомлення - рішення № 0008591700/0 на суму 170,00 грн. в зв'язку з порушенням фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 терміну подачі податкової декларації на 2009 рік.
01.02.2010 відповідач подав податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на суму 5381,5грн. грн в якій, відповідач визначив розмір орендної плати в наступному розмірі:
січень 2690,75 грн.
лютий 2690,75 грн.
Таким чином, непогашеною залишилась сума податкового зобов'язання у розмірі 24269,02 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На підставі вищезазначеної норми 06.08.2009 року Прилуцькою ОДПІ винесено першу податкову вимогу №1/979 на суму 3472,48 грн, яку відповідач отримав.
15.02.2010 року Прилуцькою ОДПІ винесено другу податкову вимогу №2/118 на суму 18887,52 грн, яку відповідач отримав 27.02.2010 року.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності перед позивачем склала 24269,02 грн, яка на час розгляду справи є непогашеною та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»активи платників податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Належних доказів оплати заборгованості перед позивачем відповідачем суду не надано.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, третя особа - Прилуцька міська рада про стягнення орендної плати за землю задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету міста Прилуки на р/р № 33210815700006, код одержувача 22822145 Банк УДК в Чернігівській області, МФО 853592 суму боргу по платі за землю у розмірі 24269,02 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 27 липня 2010 року.
Суддя К.І. Клочко