вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"25" липня 2022 р. Справа№ 911/3441/21
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Пономаренка Є.Ю.
суддів: Барсук М.А.
Кропивної Л.В.
Без повідомлення (виклику) учасників справи.
розглянувши апеляційну скаргу Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" на рішення Господарського суду Київської області від 28.01.2022 у справі №911/3441/21 (суддя Щоткін О.В.) за позовом Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" до Державного підприємства "Український авіаційний метеорологічний центр", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про стягнення 175 417,05 грн.
ВСТАНОВИВ наступне.
До Господарського суду Київської області звернулось Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" (далі - позивач, ДП МА "Бориспіль") з позовною заявою від 10.11.2021 № 35-28/7-130 до Державного підприємства "Український авіаційний метеорологічний центр" (далі - відповідач, ДП "УАМЦ") про стягнення 175417,05 грн, з яких: 167282,09 грн основного боргу, 5950,38 грн пені, 1084,10 грн 3% річних та 1100,48 грн інфляційних втрат.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на порушення відповідачем, як орендарем, умов договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 02.1.2-14/24-20 (1052) від 01.07.2010, в частині здійснення оплати.
Рішенням Господарського суду Київської області від 28.01.2022 у справі №911/3441/21 відмовлено у задоволенні позову повністю.
Враховуючи встановлені судом обставини, беручи до уваги положення постанови КМУ від 15.07.2020 № 611 та наявність письмового погодження орендодавця на відповідне зменшення орендної плати за договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.07.2010 № 1052 на 50%, суд дійшов висновку, що належною до нарахування орендарю на користь балансоутримувача орендованого відповідачем майна, є орендна плата в розмірі 30%, розрахована відповідно до визначеної Методики, із зменшенням на 50% відповідно до положень п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час карантину" від 15.07.2020 № 611, додатку 2 до постанови, а також прийнятого на виконання вказаної постанови КМУ наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях "Щодо нарахування орендної плати на період дії карантину" від 26.10.2020 № 674, зокрема у спірному періоді.
Місцевий господарський суд, встановивши, що відповідач, згідно з наявними у матеріалах справи платіжними дорученнями у повному обсязі перерахував на користь позивача орендну плату за період користування майном, зокрема, у спірному періоді, з урахуванням вимог постанови КМУ від 15.07.2020 № 611 та наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях від 26.10.2020 № 674, відповідно до яких відповідач має право під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на зменшення орендної плати на 50 відсотків, відмовив у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Київської області від 28.01.2022 у даній справі та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що оскільки орендоване майно використовується відповідачем не лише для розміщення офісних приміщень, зменшення орендної плати на 50 %, передбачене постановою КМУ від 15.07.2020 № 611, у даному випадку не повинно застосовуватися.
Крім цього, скаржник вказує, що розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін лише з обов'язковим укладенням письмового договору, чого в даному випадку не відбулося.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 22.02.2022 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" на рішення Господарського суду Київської області від 28.01.2022 у справі №911/3441/21; роз'яснено учасникам, що апеляційна скарга буде розглянута без повідомлення учасників справи.
Також, вказаною ухвалою учасникам справи встановлено строк для подання відзивів, заперечень на апеляційні скарги та інших заяв/клопотань протягом 15 днів з моменту отримання даної ухвали.
У встановлений судом строк від сторін жодних клопотань, в тому числі і про розгляд справи у судовому засіданні, до суду не надійшло.
Разом з тим, відповідачем подано до суду відзив на апеляційну скаргу позивача, в якому він заперечив, проти задоволення її вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у Главі 1 Розділу ІV.
Частинами 1 та 2 ст. 269 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Колегія суддів, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваного рішення, дійшла до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржуване рішення місцевого господарського суду не підлягає зміні або скасуванню з наступних підстав.
Між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Київській області (орендодавець), правонаступником якого є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях відповідно до наказу Фонду державного майна України від 05.08.2019 № 786 "Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України", Державним підприємством "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" (балансоутримувач) та Державним підприємством "Український авіаційний метеорологічний центр" (орендар) 01.07.2010 укладено договір оренди № 02.1.2-14/24-20 (1052) нерухомого майна, що належить до державної власності (далі - договір № 1052), відповідно до п. 1.1 якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування: приміщення № 13-20, 23-28 на другому поверсі терміналу "В" (службові приміщення в КПД), загальною площею 247,45 кв. м (інв. № 17033); приміщення № 7-12 на першому, другому та третьому поверсі будівлі метеорологічного радіолокатора, загальною площею 143,3 кв. м (інв. № 4209), (далі - майно).
Згідно з п. 14.1 договору № 1052 останній укладено строком на два роки одинадцять місяців, що діє з 01.07.2010 по 31.05.2013 включно.
На підставі акта № 1 передачі-приймання орендованого майна 01.07.2010 балансоутримувач передав, а орендар прийняв у користування наступне нерухоме майно: приміщення № 13-20, 23-28 на другому поверсі терміналу "В" (службові приміщення в будівлі КПД), загальною площею 247,45 кв. м (інв. № 17033) для здійснення орендарем адміністративно-виробничої діяльності щодо забезпечення авіаперевізників метеоінформацією.
На підставі акта № 2 передачі-приймання орендованого майна 01.07.2010 балансоутримувач передав, а орендар прийняв у користування наступне нерухоме майно: приміщення № 7-12 на першому, другому та третьому поверсі будівлі метеорологічного радіолокатора, загальною площею 143,3 кв. м (інв. № 4209) для здійснення орендарем адміністративно-виробничої діяльності щодо забезпечення авіаперевізників метеоінформацією.
Між сторонами 02.08.2013 укладено додаткову угоду № 1 до договору №1052, на виконання умов якої ДП "МА "Бориспіль" та ДП "УАМЦ" склали акт передачі-приймання орендованого майна від 05.08.2013, згідно з яким балансоутримувач передав, а орендар прийняв у користування наступне нерухоме майно: частина приміщень № 13, 14, 15, 19, 23, 24 на 2-му поверсі терміналу "В" (згідно з технічним паспортом будівлі аеровокзалу терміналу "В" змінено: інвентарний номер № 6909 приміщення № 10, 11, 25, 26, 27, 32) загальною площею 1,20 кв. м.
Між орендодавцем, балансоутримувачем та орендарем 29.08.2019 укладено додатковий договір № 2 про внесення змін до договору № 1052, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швецем Р.О. та зареєстрований в реєстрі за № 4484 (далі - додатковий договір № 2), відповідно до п. 1 якого сторони домовились викласти договір оренди № 1052 в новій редакції.
Відповідно до п. 1.1 договору № 1052 (тут і далі - у редакції додаткового договору № 2) орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно - приміщення №№ 6, 7, 8, 9, 10, 11, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33 та частина приміщення № 30 на 2-му поверсі будівлі аеровокзалу "Б" (інв. № 6909) загальною площею 246,25 кв. м, приміщення №№ 7-12 на першому, другому та третьому поверхах будівлі метеолокатора (інв. № 4209) загальною площею 143,3 кв. м, (надалі - майно), які знаходяться за адресою: 08307, Київська область, м. Бориспіль, аеропорт та перебувають на балансі ДП "МА "Бориспіль" (далі - балансоутримувач), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість станом на 28.02.2019 і становить за незалежною оцінкою 8664666,00 грн без врахування ПДВ.
Згідно з пунктом 1.2 договору № 1052 майно передається в оренду з метою:
- приміщення №№ 6, 8, 10, 25, 26, 29, 31 та частини приміщення № 30 на 2-му поверсі будівлі аеровокзалу "Б" - розміщення офісів, технологічних приміщень для здійснення орендарем адміністративно-виробничої діяльності щодо забезпечення авіаперевізників метеоінформацією;
- приміщення №№ 7, 9, 11, 27, 28, 32, 33 та частина приміщення № 30 на 2-му поверсі будівлі аеровокзалу "Б" - для здійснення діяльності по обслуговуванню польотів повітряних суден цивільної авіації;
- приміщення №№ 7-12 на першому, другому та третьому поверхах будівлі метеолокатора - для здійснення діяльності по обслуговуванню польотів повітряних суден цивільної авіації.
Пунктом 2.1 договору № 1052 обумовлено, що орендар вступає в строкове платне користування майном у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору (у разі оренди нерухомого майна на строк не менше ніж на три роки - не раніше дати нотаріального посвідчення цього договору) та акта приймання-передавання майна.
Відповідно до п. 3.1 договору № 1052 орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786, і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку лютий 2019 року - 16700,56 грн (додаток № 1 до договору).
Згідно з п. 3.2 договору № 1052 нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
За умовами п. 3.3 договору № 1052, орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Оперативна інформація про індекси інфляції, розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Пунктом 3.5 договору № 1052 визначено, що розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку, зміни орендної ставки, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до п. 3.6 договору № 1052 орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30% щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до пропорцій розподілу, установлених Методикою розрахунку і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж.
Згідно з п. 5.3 договору № 1052 орендар зобов'язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та балансоутримувачу (у платіжних дорученнях, які оформлює орендар, вказується "Призначення платежу" за зразком, наведеним у цьому договорі).
Відповідно до п. 10.1 договору № 1052 останній укладено строком на 5 років, що діє з 01.04.2019 до 31.03.2024 включно.
У період з травня по вересень 2021 року балансоутримувач виставив орендарю рахунки-фактури для сплати орендної плати на загальну суму в розмірі 802953,41 грн, а саме: № 904/150 від 31.05.2021 за травень 2021 року на суму 159982,55 грн, з яких до сплати балансоутримувачу - 66659,40 грн; № 904/175 від 30.06.2021 за червень 2021 року на суму 160302,53 грн, з яких до сплати балансоутримувачу - 66792,72 грн; № 904/204 від 31.07.2021 за липень 2021 року на суму 160462,82 грн, з яких до сплати балансоутримувачу - 66859,50 грн; № 904/227 від 31.08.2021 за серпень 2021 року на суму 160141,91 грн, з яких до сплати балансоутримувачу - 66725,80 грн; № 904/268 від 30.09.2021 за вересень 2021 року на суму 162063,60 грн, з яких до сплати балансоутримувачу - 67526,50 грн.
До матеріалів справи долучено акти приймання-здачі виконаних послуг згідно договору № 02.1.2-14/24-20 від 01.07.2010, а саме: від 31.05.2021 на суму 159982,55 грн; від 30.06.2021 на суму 160302,53 грн; від 31.07.2021 на суму 160462,82 грн; від 31.08.2021 на суму 160141,91 грн; від 30.09.2021 на суму 162063,60 грн. Загальна сума орендної плати згідно з указаними актами становить 802953,41 грн, з яких балансоутримувачу підлягають оплаті - 334563,92 грн. Акти підписані з боку балансоутримувача та скріплені його печаткою, з боку орендаря акти не підписані.
У період з 14.06.2021 по 11.10.2021 орендар перерахував на користь балансоутримувача 167281,83 грн орендної плати, що підтверджується наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями: № 2947 від 14.06.2021 на суму 33329,70 грн (призначення платежу: оплата за оренду приміщення за травень 2021 року згідно з рахунком № 904/150 від 31.05.2021); № 3037 від 13.07.2021 на суму 33396,36 грн (призначення платежу: оплата за оренду приміщення за червень 2021 року згідно з рахунком № 904/175 від 30.06.2021); № 3119 від 13.08.2021 на суму 33429,62 грн (призначення платежу: оплата за оренду приміщення за липень 2021 року згідно з рахунком № 904/204 від 31.07.2021); № 3202 від 14.09.2021 на суму 33362,90 грн (призначення платежу: оплата за оренду приміщення за серпень 2021 року згідно з рахунком № 904/227 від 31.08.2021); № 3299 від 11.10.2021 на суму 33763,25 грн (призначення платежу: оплата за оренду приміщення за вересень 2021 року згідно з рахунком № 904/268 від 30.09.2021).
Як зазначає позивач, у порушення взятих на себе на умовах пунктів 3.6, 5.3 договору №1052 зобов'язань, відповідач не сплатив на користь позивача в повному обсязі оренду плату за період з травня по вересень 2021 року, що призвело до виникнення заборгованості в сумі 167282,09 грн. (що є 50 % від орендної плати, нарахованої відповідачу позивачем).
Отже, спірним є питання щодо наявності чи відсутності підстав для зменшення розміру орендної плати на 50%.
Згідно зі статтею 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України) господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до статті 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно з частиною першою статті 283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Відповідно до частиною першою статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Згідно зі статтею 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п. 3.6 договору № 1052 орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30% щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до пропорцій розподілу, установлених Методикою розрахунку і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж.
В даному випадку, 11.03.2020 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (із відповідними змінами і доповненнями), якою установлено з 12.03.2020 на усій території України карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину" (далі - Постанова № 611) врегульовані деякі питання щодо звільнення орендарів від орендної плати, а також щодо нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном.
Так, відповідно до п. 1 Постанови № 611 визначено, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:
1) звільняються від орендної плати орендарі за переліком згідно з додатком 1;
2) нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року № 786 (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 57; Офіційний вісник України, 2011 р., № 71, ст. 2677), здійснюється у розмірі:
50 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 2;
25 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 3.
За змістом пункту 1 додатку № 2 до Постанови № 611 "Перелік орендарів, для яких нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном здійснюється у розмірі 50 відсотків", до цього переліку включено орендарів, які використовують нерухоме державне майно для розміщення транспортних підприємств з перевезення пасажирів та офісних приміщень (зокрема в аеропортах).
Отже, колегія суддів зазначає, що відповідач як орендар, який використовує нерухоме державне майно для розміщення офісів в аеропорту, а також для здійснення адміністративно-виробничої діяльності щодо забезпечення авіаперевізників метеоінформацією та обслуговування польотів повітряних суден цивільної авіації, відповідно до пункту 2 Постанови № 611, має право на зниження орендної плати на 50 відсотків.
Враховуючи вищевикладене, доводи скаржника про відсутність підстав для застосування до відповідача пункту 2 Постанови № 611 з огляду на цільове призначення переданого в оренду майна, відхиляються колегією суддів за необґрунтованістю.
В контексті наведеного слід також зазначити, що на виконання вказаної постанови Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 26.10.2020 видало наказ № 674 "Щодо нарахування орендної плати на період карантину", відповідно до п. 1 якого установило, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786, здійснюється у розмірі 50% суми нарахованої орендної плати, у тому числі ДП "УАМЦ". Також п. 2 зазначеного наказу Регіональне відділення встановило, що нарахування орендної плати відповідачу починається з дати встановлення карантину.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях у поясненнях щодо позову зазначило про відсутність заборгованості з орендної плати орендаря, посилаючись на постанову КМУ № 611 та наказ від 26.10.2020 № 674 "Щодо нарахування орендної плати на період дії карантину".
Відповідно до пункту 2 Постанови № 611 зобов'язано орендодавців державного майна забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно з пунктом 1 цієї постанови починаючи з дати встановлення карантину.
З огляду на положення Постанови № 611 нарахування орендної плати орендарям у розмірах, передбачених пунктом 1 цієї постанови, є державним регулюванням такої плати.
За договором оренди орендодавцем державного майна є РВ ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, отже, забезпечити нарахування орендної плати на період карантину може тільки орендодавець.
Оскільки Постанова № 611 не встановлює будь-якої процедури надання передбачених нею звільнень і знижок, у тому числі не передбачає необхідності отримання погоджень або укладення додаткових угод, колегія суддів дійшла висновку, що нарахування орендної плати орендарям у розмірах, передбачених пунктом 1 цієї постанови, є державним регулюванням такої плати, а тому отримання погодження щодо звільнення або знижки орендної плати, так само як і внесення змін до договору оренди цією постановою не вимагається.
Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 26.08.2021 у справі №910/13397/20.
З огляду на викладене, доводи скаржника про те, що розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін з обов'язковим укладенням письмового договору, визнаються колегією суддів необґрунтованими та відхиляються.
При цьому, апеляційний суд зазначає, що позивач, який виступає балансоутримувачем майна, не є стороною договору оренди.
В свою чергу, як вже вказувалося, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 26.10.2020 видало наказ № 674 "Щодо нарахування орендної плати на період карантину", відповідно до п. 1 якого установило, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786, здійснюється у розмірі 50% суми нарахованої орендної плати, у тому числі ДП "УАМЦ".
Отже, орендодавцем, як стороною договору оренди, було визначено, що нарахування орендної плати за користуванням нерухомим державним майном, здійснюється у розмірі 50% відсотків суми нарахованої орендної плати.
Таким чином, апеляційним судом визнається обґрунтованим висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог у даній справі.
З урахуванням всіх обставин справи в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку про те, що оскаржуване рішення місцевого господарського суду прийнято з повним, всебічним та об'єктивним з'ясуванням обставин, які мають значення для справи, а також з дотриманням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим, правові підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.
Оскільки, у задоволенні апеляційної скарги відмовлено, відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на позивача (апелянта).
Керуючись ст.ст. 240, 269, 275, 281 - 284 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Апеляційну скаргу Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Київської області від 28.01.2022 у справі №911/3441/21 - без змін.
2. Судові витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги покласти на її заявника - позивача у справі.
3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку з урахуванням вимог п. 2 ч. 3 ст. 286 Господарського процесуального кодексу України шляхом подання касаційної скарги до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня складання її повного тексту.
Повний текст постанови складено: 25.07.2022 року.
Головуючий суддя Є.Ю. Пономаренко
Судді М.А. Барсук
Л.В. Кропивна