Справа № 737/178/22
Провадження № 3/737/104/22
25 липня 2022 року смт Куликівка
Суддя Куликівського районного суду Чернігівської області Кореньков А.А., розглянувши в порядку прийняття матеріали, що надійшли від Куликівського відділення поліції Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,
Згідно з протоколом серії АА № 874309 від 19.07.2022 ОСОБА_1 , щодо якої ухвалою Куликівського районного суду Чернігівської області від 18.01.2022 був встановлений адміністративний нагляд, порушила п.3 встановлених щодо неї обмежень, а саме 18.07.2022 не з'явилась на реєстрацію до СПД №1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області без поважних причин, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Системний аналіз положень КУпАП дає підстави для висновку, що саме на особі, уповноваженої на складання протоколу про адміністративне правопорушення, лежить обов'язок збирання та надання доказів, які підтверджуть наявність в діях особи, яка притягується до відповідальності, складу адміністративного правопорушення. Суд не має процесуальних повноважень самостійно збирати докази.
Згідно п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
З матеріалів, що надійшли до суду, вбачається, що до протоколу не додано матеріалів, які б містили докази порушення ОСОБА_1 правил адміністнративного нагляду, зокрема неявки її на реєстрацію до СПД № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області 18.07.2022 року без поважних причин.
Вказане свідчить, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, не містить доказів вчинення правопорушення ОСОБА_1 , що перешкоджаєють всебічному, повному і об'єктивному з'ясуванню судом обставин даної справи та вирішенню її в точній відповідності з законом, а тому протокол про адміністративне правопорушення, разом із доданими матеріалами слід повернути до Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення.
Керуючись статтями 221, 245, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Чернігівського районного управління поліції Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Постанова набирає законної сили з моменту її винесення і оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Кореньков