Постанова від 21.07.2022 по справі 450/2146/22

Справа № 450/2146/22 Провадження № 1-в/450/85/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2022 року Пустомитівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити подання начальника ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , неодноразово судимого, востаннє засудженого вироком Залізничного районного суду м. Львова від 18 листопада 2020 року за ч. 2 ст. 185 КК України до трьох років обмеження волі, -

ВСТАНОВИВ:

18 липня 2022 року до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшло подання начальника ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області С. Завального про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивоване тим, що він, після звільнення з місць позбавлення волі прибув на постійно місце проживання 14 вересня 2018 року в АДРЕСА_1 , зарекомендував себе з негативної сторони, схильний до вчинення правопорушень, зловживає спиртними напоями, не став на шлях виправлення. Повідомив, що ОСОБА_4 протягом 2021-2022 років неодноразово протягався до адміністративної відповідальності, а саме 27 вересня 2021 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 10 листопада 2021 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 27 травня 2022 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 30 травня 2022 року за ст. 177 КУпАП, 01 червня 2022 року за ст. 176 КУпАП, 14 липня 2022 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП. З огляду на вищевикладене, просив подання задовольнити.

Розгляд подання призначено на 10 серпня 2022 року о 08 год. 30 хв.

21 липня 2022 року особа, якій встановлюється адміністративний нагляд, ОСОБА_4 з'явився до суду та подав заяву, у якій просив розглянути подане подання у вказаний день. В судовому засіданні з вимогами подання погодився, заперечень щодо такого не має.

Начальник ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області С. Завальний в судовому засіданні подання підтримав з мотивів, викладених у ньому, просив таке задовольнити.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.

Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з п. «В» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті ґ статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

Згідно копії вироку Залізничного районного суду м. Львова від 18 листопада 2020 року у справі № 462/6152/20 ОСОБА_4 , який раніше неодноразово судимий, визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді трьох років обмеження волі, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробування із встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки, покладено на нього обов'язки, передбачені ст. 76 КК України.

Характеристикою начальника ЦНАП Зимноводівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_5 № 950-22 від 20 травня 2022 року стверджується, що за час проживання на території Зимноводівської сільської ради ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони, допускає порушення громадського порядку, зловживає спиртними напоями.

Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 27 вересня 2021 року по справі № 450/3995/21 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 10 листопада 2021 року по справі № 450/4817/21 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Постановою від 27 травня 2022 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП.

Постановою серії ГАБІ № 721913 від 30 травня 2022 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 177 КУпАП.

Постановою від 07 червня 2022 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП.

Постановою серії ГАБ № 522313 від 14 липня 2022 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП.

При вирішенні питання щодо встановлення адміністративного нагляду, суд враховує роз'яснення, викладені у пункті 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" про те, що слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 був неодноразово попереджений про можливість встановлення йому адміністративного нагляду у випадку, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та прав інших громадян, що підтверджується попередженнями № 7 від 27 травня 2022 року, № 8 від 30 травня 2022 року, № 9 від 01 червня 2022 року, № 10 від 14 липня 2022 року.

Вирішуючи питання по суті подання, суд виходить з того, що адміністративний нагляд щодо особи встановлює певні обмеження у її повсякденному житті та поведінці, а тому такий нагляд має бути встановлений з конкретно визначених законодавчих підстав, щоб не допустити обмеження або порушення прав особи, та випливати з дотримання судом принципів рівних можливостей та справедливого судового розгляду, встановлених ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд відповідно до п. «В» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки такий, будучи неодноразово засудженим, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

Керуючись п. «В» ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік.

Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:

?заборонити виїзд за межі Львівського району Львівської області без дозволу керівництва ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області;

?заборонити перебування у закладах Львівського району Львівської області, де дозволено продаж алкогольних напоїв на розлив;

?заборонити вихід з місця проживання за адресою АДРЕСА_1 , з 22 год 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня;

?реєструватися у ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області з 09 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. два рази на місяць (перша і остання середа місяця).

Копію постанови надіслати в ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області для виконання.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1