2/130/827/2021
130/1672/21
20.07.2022 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Грушковської Л.Ю.,
при секретарі Шпак А.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Жмеринка за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною, зобов'язання спростувати недостовірну інформацію способом її поширення та відшкодування моральної шкоди,
В провадженні суду знаходиться вказана цивільна справа.
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Куц Я.О. звернувся до суду з клопотанням про зупинення провадження у справі до закінчення воєнного стану в Україні на підставі п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, оскільки відповідач ОСОБА_1 призваний на військову службу з 24.02.2022, зарахований у розпорядження командира війської частини НОМЕР_1 та до списку особового складу цієї військової частини.
Представник позивача адвокат Гур'єв А.А. подав заяву, в якій просив відкласти розгляд справи до закінчення воєнного стану.
Вивчивши заявлене клопотання, заслухавши думку представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про зупинення провадження у цій справі з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05.30 год. 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України №133/2022 від 14.03.2022 продовжено строк дії воєнного стану з 05.30 год. 26 березня 2022 на 30 діб.
Указом Президента України №259/2022 від 18.04.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 год. 30 хв. 25.04.2022 строком на 30 діб.
Указом Президента України №341/2022 від 17 травня 2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 год. 30 хв. 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Згідно із ч. 1 ст. 7 зазначеного Закону загальне керівництво національним спротивом здійснює Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України через Міністра оборони України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Враховуючи те, що відповідач ОСОБА_1 на момент вирішення справи перебуває у лавах Збройних Сил України у період воєнного стану, запровадженого у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, існують обставини відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, які унеможливлюють продовження розгляду даної справи та наявність яких є підставою для зупинення провадження у справі.
Беручи до уваги, що зупинення провадження у справі з підстав, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, є обов'язком суду, тому суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити до закінчення до закінчення воєнного стану в Україні.
Керуючись ст. ст. 251, 253, 260 ЦПК України, -
Зупинити провадження у справі №130/1672/21 за позовом Громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною, зобов'язання спростувати недостовірну інформацію способом її поширення та відшкодування моральної шкоди до закінчення воєнного стану в Україні.
Ухвала суду може бути оскаржена сторонами до Вінницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її оголошення.
Суддя