Справа № 353/576/22
Провадження № 3/353/299/22
22 липня 2022 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, гр. України, за ч. 5 ст. 126 КУпАП, -
18.07.2022 року старшим інспектором СРПП № 5 Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області майором поліції Мельником М.М. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 458831 за ч. 5 ст. 126 КУпАП, відповідно до якого «18.07.2022 року о 10 год. 40 хв. в с.Нижнів по вул. Дністерська, 1, на блокпосту автодороги Н-18, під час перевірки документів водій ОСОБА_1 повторно на протязі року керував транспортним засобом марки «Fiat Ulysse», н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, оскільки взагалі не отримував посвідчення подія категорії «В», чим порушив вимоги п. 2.1 ПДР».
22.07.2022 року до Тлумацького районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення ДПР18 № 458831 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки у ньому не зазначено точне місце вчинення адміністративного провопорушененя (район, область, тощо), а також не вказано прізвища, адреси двох свідків адміністративного правопорушення, не зазначено причин їх відсутності, та не відібрано у них письмових пояснень. Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні посилання на документ, що підтверджує кваліфікуючу ознаку частини 5 статті 126 КУпАП - повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті. Так, у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні докази на підтвердження такої кваліфікуючої ознаки, як повторність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 КУпАП, а саме до матеріалів справи не додано належним чином завіреного процесуального документу, з відміткою про набрання ним законної сили, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частинами другою - четвертою ст. 126 КУпАП протягом року.
Крім цього, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 246 КУпАП порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи, які повторно протягом року вчинили порушення, передбачені частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно ст. 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126 цього Кодексу, до підвідомчості районних судів не відносяться, судами розглядаються лише правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Таким чином, розгляд адміністративних матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП не належить до підвідомчості судових органів, а тому їх необхідно повернути до Віддіення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 221, 222, 246, 278, 283 КУпАП, суд, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП повернути до Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА