Ухвала від 19.07.2022 по справі 640/18268/20

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/18268/20

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

19 липня 2022 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Черпіцької Л.Т. та суддів Пилипенко О.Є., Собківа Я.М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від "20" грудня 2021 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії ,

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від "20" грудня 2021 р. позов задоволено частково.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач оскаржив його у апеляційному порядку.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 травня 2022 року апеляційну скаргу залишено без руху, через її невідповідність вимогам ст. ст. 295, 296 КАС України, та запропоновано скаржнику надати клопотання/заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням інших поважних підстав для його поновлення та докази про доплату судового збору.

На виконання вимог ухвали від 13 травня 2022 року скаржник надіслав (зареєстровано в суді 08.06.2022) клопотання про поновлення строку звернення до суду з апеляційною скаргою на судове рішення. Докази про доплату судового збору скаржник не подав.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2022 року визнано неповажними причини пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення та відмовлено в задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про поновлення строку звернення до суду з апеляційною скаргою. Також цією ж ухвалою апеляційну скаргу залишено без руху та запропоновано скаржнику надати клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням інших поважних підстав для його поновлення.

Копію ухвали суду від 10 червня 2022 року скаржник отримав 27 червня 2022 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Станом на 19.07.2022 недоліки апеляційної скарги скаржником не усунуто. Будь-яких клопотань до суду не надходило.

Колегія суддів враховує введений в Україні воєнний стан, що діє на час виконання скаржником вимог ухвали від 10.06.2022, зокрема, 22 травня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 17.05.2022 № 341, за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 25 травня 2022 року строком на 90 діб, до 23 серпня 2022 року.

Однак, питання поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення вирішується в кожному конкретному випадку, виходячи з доводів, наведених у заяві про поновлення такого строку, яку в цьому випадку скаржник не надав. Крім того, сам лише факт запровадження воєнного стану не може слугувати підставою для надання переваг суб'єкту владних повноважень порівняно з іншими сторонами у справі.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 298 КАС України та ч. 2 ст. 169 КАС України строк усунення недоліків апеляційної скарги не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.

Отже, суд надав скаржнику максимальний строк, визначений КАС України для усунення відповідних недоліків апеляційної скарги.

Згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, що викладена у постанові від 28 квітня 2021 року у справі № 640/3393/19, до поданої з пропуском строку апеляційної скарги (без клопотання про його поновлення чи з визнанням судом вказаних у ньому підстав неповажними), яка, крім цього, має й інші недоліки, і ці недоліки апеляційної скарги не усунуто, зокрема й не подано клопотання із зазначенням інших причин для поновлення пропущеного строку, слід застосовувати наслідки, передбачені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.

Положеннями п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

З огляду на те, що станом на 19 липня 2022 року скаржник не усунув недоліки апеляційної скарги, визначені ухвалою суду від 10 червня 2022 року, а саме: не подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням інших поважних підстав для його поновлення, колегія суддів вважає необхідним застосувати наслідки, передбачені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України та відмовити у відкритті апеляційного провадження.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 295, 296, 298, 299, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від "20" грудня 2021 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддяЛ.Т. Черпіцька

СуддіО.Є. Пилипенко Я.М. Собків