Справа № 420/9744/22
20 липня 2022 року м. Одеса
суддя Одеського окружного адміністративного суду Бжассо Н.В., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до 8-го Територіального вузла Урядового зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (67633, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Набережне, вул. Єлісєєва, 1) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального вузла Урядового зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 КАС України.
У відповідності до вимог ст.19 КАС України, даний спір належить до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені ст. 170 КАС України, відсутні.
Відповідно до ст. 257 КАС України, дана справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд робить висновок про відсутність підстав для проведення розгляду справи в судовому засіданні.
Поряд з позовною заявою представником позивача надано клопотання про зупинення провадження у справі, в якому представник просить зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 500/1813/21 (адміністративне провадження № К/9901/37717/21). В обґрунтування заявленого клопотання представник посилається на те, що порівняльний аналіз предмету та підстав позову в адміністративних справах є підставою для висновку, що спір виник у подібних правовідносинах, оскільки позивачі є військовослужбовцями та одержують пенсію, призначену відповідно до Закону №2262-ХІІ, а підставою для звернення до суду слугувало переконання позивачів про порушення їх прав у сфері публічно-правових відносин з огляду на відмову відповідного суб'єкта владних повноважень у наданні їм довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з обчисленням складових грошового забезпечення з урахуванням в якості розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року. Рішення касаційного суду за наслідками розгляду касаційної скарги може мати значення для формування єдиної правозастосовної практики у даній категорії адміністративних справ.
Розглянувши заяву представника позивача суд зазначає наступне.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі: 5) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Отже, процесуальний закон наділив суд можливістю зупинити провадження у справі у разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах в іншій справі у касаційному порядку лише палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду до набрання законної сили судовим рішенням у такій справі.
Як встановлено з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 09.12.2021 у справі № 500/1813/21 відкрито касаційне провадження на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.05.2021 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.09.2021.
Колегією суддів Верховного Суду в зазначеній ухвалі визначено, що у цій справі слід здійснити касаційний перегляд рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.05.2021 та постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.09.2021 для перевірки правильності застосування судами попередніх інстанцій ст. 43 і 63 Закону № 2262-XII, ст. 9 Закону № 2011-XII, Постанови КМУ № 704 у зв'язку з набранням чинності постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 та формування висновку у питанні наявності підстав для видачі військовослужбовцю оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виходячи з розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року.
Однак, в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні відомості, що у справі №500/1813/21 колегією суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду прийнято рішення про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду у порядку, передбаченому ст. 346 КАС України.
З урахуванням викладеного, суд не вбачає правових підстав для зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили рішенням суду касаційної інстанції у справі № 500/1813/21, передбачених п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України.
Враховуючи викладене, суд робить висновок про відмову у задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 500/1813/21.
Керуючись ст.ст.19, 160, 168, 257, 262 КАС України, суд
У задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 500/1813/21 - відмовити.
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до 8-го Територіального вузла Урядового зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (67633, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Набережне, вул. Єлісєєва, 1) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься суддею Бжассо Н.В. одноособово.
Зобов'язати відповідачів подати до суду у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позов, всі наявні документи та матеріали, що стосуються позовної заяви та можуть бути використані як докази в даній справі.
Відповідно до ч. 7 ст. 262 КАС України, відповідач має право в строк для подання відзиву надати суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати позивачу надати відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву.
Запропонувати відповідачу надати протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Відзив, відповідь на відзив, заперечення подаються до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву, відповіді на відзив та заперечень та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Повідомити сторін, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та справа буде розглянута у строк не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://adm.od.court.gov.ua.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі з інформацією про процесуальні права та обов'язки невідкладно направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала до оскарження не належить.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.В. Бжассо