Рішення від 20.07.2022 по справі 380/5435/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/5435/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2022 року

м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Карп'як О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження за процедурою письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроном Центр" до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень, зобов'язання вчинити дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (вул. Шкільна, буд. 9В, с.Убині, Львівський район, Львівська обл., 80454; код ЄДРПОУ - 38738473) звернулося з вказаним позовом до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа,8), Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська 35; код ЄДРПОУ - 43968090) в якому просять суд скасувати рішення № 3481857/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481852/38738473 від 07.12.2021 року, № 3636410/38738473 від 11.01.2022 року, № 3481856/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481855/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481854/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481859/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481853/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481860/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати відповідачів зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних: податкову накладну № 5 від 01.09.2021 року датою її подання, а саме: 30.09.2021 року; податкову накладну № 6 від 11.09.2021 року датою її подання, а саме: 30.09.2021 року; податкову накладну № 37 від 01.09.2021 року датою її подання, а саме: 30.09.2021 року; податкову накладну № 72 від 06.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року; податкову накладну № 71 від 05.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року; податкову накладну № 102 від 11.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року; податкову накладну № 99 від 04.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року; податкову накладну № 101 від 09.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року; податкову накладну № 100 від 07.08.2021 року датою її подання, а саме: 31.08.2021 року.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Карп'як О.О.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є незаконними та протиправними. Вказує, що первинні документи надані позивачем засвідчують факт реального виконання господарських зобов'язань за результатами проведення яких були виписані податкові накладні. Зазначає, що відповідачем не взято до уваги письмових пояснень та копій документів, які підтверджують реальність господарських операцій. Позиція відповідача-1 викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач-1 вказує, що позивачем на розгляд комісії не надано жодного підтверджуючих документів, які б свідчили про достатню наявність трудових ресурсів та основних засобів, необхідних для виконання робіт документів щодо підтвердження відповідності продукції, декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності, де зберігалась продукція, підтверджуючих документів щодо місць зберігання ТМЦ, наявність транспортних засобів для надання послуг (технічні паспорти) згідно укладеного договору які ним придбались та реалізовувалися, підтвердження оплати по вищенаведених договорах. Вказує, що оскаржувані рішення були прийняті з підстав ненадання позивачем копій документів щодо підтвердження відповідності продукції, а саме декларацій про відповідність, паспортів якості, сертифікатів відповідності, наявність яких передбачено договором та законами. Стверджує, що позивач лише до позовної заяви додав документи на підтвердження здійснення господарських операцій по спірних податкових накладних. Долучені до позовної заяви докази не були предметом дослідження комісією, а тому не можуть бути визнані належним доказом. Також вказує, що вимоги щодо зобов'язання зареєструвати накладні слід розцінювати як вимоги про втручання в дискреційні повноваження відповідача.

14 квітня 2022 року позивачем подано відповідь на відзив (вх. № 27328).

Відповідач-2 відзиву на позовну заяву не подав. Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою суду від 22 березня 2022 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачам у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.

Ухвалою від 20.07.2022 суд відмовив у задоволенні клопотання відповідача 1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, в судовому засіданні з повідомленням/викликом сторін.

Суд, з"ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, встановив наступне.

1. 01 вересня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 30 вересня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 5 від 01 вересня 2021 року, яка виписана для Товариства з обмеженою відповідальністю «Галерея - Алекс» (отримувач (покупець)) на суму 350 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 58 333,33 грн.

Відповідно до квитанції від 30 вересня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній №5 від 01 вересня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 22 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки від 20 серпня 2021 №20/08/2021; видаткова накладна від 01 вересня 2021 року №59; товарно транспортна накладна від 01 вересня 2021 №Р59; платіжне доручення № 2231 від 07 вересня 2021 року; акт звіряння взаєморозрахунків за період вересень 2021; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні № 223 від 18 серпня 2021 року, № 224 від 18 серпня 2021 року, № 225 від 18 серпня 2021 року, № 226 від 18 серпня 2021 року, № 227 від 18 серпня 2021 року, № 228 від 18 серпня 2021 року, № 262 від 26 серпня 2021 року, № 263 від 26 серпня 2021 року, № 264 від 26 серпня 2021 року, № 265 від 26 серпня 2021 року, №266 від 27 серпня 2021 року, № 267 від 27 серпня 2021 року, № 268 від 27 серпня 2021 року, № 269 від 27 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 180821/1 від 18 серпня 2021 року, № 180821/2 від 18 серпня 2021 року, № 180821/3 від 18 серпня 2021 року, № 180821/4 від 18 серпня 2021 року, № 180821/5 від 18 серпня 2021 року, № 180821/6 від 18 серпня 2021 року; № 260821/3 від 26 серпня 2021 року, № 260821/4 від 26 серпня 2021 року, № 260821/5 від 26 серпня 2021 року, № 260821/6 від 26 серпня 2021 року, № 270821/1 від 27 серпня 2021 року; № 270821/2 від 27 серпня 2021 року, № 270821/3 від 27 серпня 2021 року, № 270821/4 від 27 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 468 від 25 серпня 2021 року, № 476 від 26 серпня 2021 року, № 475 від 26 серпня 2021 року, № 488 від 27 серпня 2021 року, № 498 від 28 серпня 2021 року, № 591 від 08 вересня 2021 року, №498 від 28 серпня 2021 року, № 591 від 08 вересня 2021 року, № 516 від 31 серпня 2021 року, № 510 від 31 серпня 2021 року, № 511 від 31 серпня 2021 року, № 4444 від 31 серпня 2021 року; акти; договір поставки № 25/06/18 від 25 червня 2018 року, видаткова накладна № 3 від 26 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 260821/1 від 26 серпня 2021 року, № 260821/2 від 26 серпня 2021 року; ветеринарне свідоцтво; платіжні доручення № 498 від 28 серпня 2021 року, № 591 від 08 серпня 2021 року; акт; декларація виробника № 59.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481857/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 5 від 01 вересня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

2. 11 вересня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 30 вересня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 6 від 11 вересня 2021 року, яка виписана для Товариства з обмеженою відповідальністю «Галерея - Алекс» (отримувач (покупець)) на суму 450 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 75 000, 00 грн.

Відповідно до квитанції від 30 вересня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній №6 від 11 вересня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 20 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки від 20 серпня 2021 №20/08/2021; видаткова накладна від 11 вересня 2021 року №68; товарно транспортна накладна від 11 вересня 2021 №Р68; платіжне доручення № 2378 від 16 вересня 2021 року; акт звіряння взаєморозрахунків за період вересень 2021; контракт про реалізацію (постачання) сільськогосподарської продукції № 2021/08/АN; декларація № UA 209140/2021/079769; інвойс; міжнародна автотранспортна накладна РХН- 542287; ветеринарне свідоцтво; сертифікат про походження товару; сертифікат якості товару; документ довільного формату; відомості про витрати кормів;накладна на внутрішнє переміщення; товаро - транспортні накладні №100921/4 від 10 вересня 2021 року, № 10092/5 від 10 вересня 2021 року, № 100921/6 від 10 вересня 2021 року; № 100921/7 від 10 вересня 2021 року, № 10092/8 від 10 вересня 2021 року; № 100921/9 від 10 вересня 2021 року, № 100921/10 від 10 вересня 2021 року; товаро - транспортні накладні № 100921/11 від 10 вересня 2021 року, № 100921/12 від 10 вересня 2021 року, № 100921/13 від 10 вересня 2021 року, № 100921/14 від 10 вересня 2021 року, № 10092/15 від 10 вересня 2021 року, № 100921/16 від 10 вересня 2021 року, № 100921/17 від 10 вересня 2021 року, № 100921/18 від 10 вересня 2021 року; акт забою живої птиці; декларація виробника на готову продукцію.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481852/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 6 від 11 вересня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

3. 01 вересня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 30 вересня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 37 від 01 вересня 2021 року, яка виписана для Товариства з обмеженою відповідальністю «Логістичні Інновації 2020» (отримувач (покупець)) на суму 748 412, 50 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 124 735, 42 грн.

Відповідно до квитанції від 30 вересня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

17 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній №37 від 01 вересня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 21 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки від 01 червня 2020 № 01/06/2020; видаткова накладна від 01 вересня 2021 року № 1; товарно - транспортна накладна № Р1 від 01 вересня 2021 року, платіжні доручення № L16101 від 01 вересня 2021 року, № L16102 від 01 вересня 2021 року; акт звіряння взаємних розрахунків за період вересень 2021 року.

11 січня 2022 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3636410/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 37 від 01 вересня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

4. 11 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 102 від 11 серпня 2021 року, яка виписана для Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 » (отримувач (покупець)) на суму 148 455, 40 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 24 742, 57 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 102 від 11 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 24 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки від 23 липня 2021 № 23/07/2021-2; видаткова накладна від 01 вересня 2021 року № 1; ветеринарні свідоцтва; договір поставки №01/02/18-1; видаткові накладні № 223 від 18 серпня 2021 року, №224 від 18 серпня 2021 року, №225 від 18 серпня 2021 року, № 226 від 18 серпня 2021 року, № 227 від 18 серпня 2021 року, № 228 від 18 серпня 2021 року, № 262 від 26 серпня 2021 року, № 263 від 26 серпня 2021 року, № 264 від 26 серпня 2021 року, № 265 від 26 серпня 2021 року, № 266 від 27 серпня 2021 року, № 267 від 27 серпня 2021 року, № 268 від 27 серпня 2021 року, № 269 від 27 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 180821/1 від 18 серпня 2021 року, № 180821/2 від 18 серпня 2021 року, № 180821/3 від 18 серпня 2021 року, № 180821/4 від 18 серпня 2021 року, № 180821/5 від 18 серпня 2021 року, № 180621/8 від 18 серпня 2021 року, № 260821/3 від 26 серпня 2021 року, № 260821/4 від 26 серпня 2021 року, № 260821/5 від 26 серпня 2021 року, № 260821/6 від 26 серпня 2021 року, № № 270821/1 від 27 серпня 2021 року, № 270821/2 від 27 серпня 2021 року, № 27082/3 від 27 серпня 2021 року, № 270821/4 від 27 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 468 від 25 серпня 2021 року, № 476 від 26 серпня 2021 року, № 475 від 26 серпня 2021 року, № 488 від 27 серпня 2021 року, № 498 від 28 серпня 2021 року, № 591 від 08 вересня 2021 року, № 516 від 31 серпня 2021 року, № 510 від 31 серпня 2021 року, № 511 від 31 серпня 2021 року, № 4444 від 31 серпня 2021 року; акти на забій живої птиці; договір поставки № 25/06/18 від 25 червня 2018 року, видаткову накладну № 3 від 26 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 260821/1 від 26 серпня 2021 року, № 260821/2 від 26 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 498 від 28 серпня 2021 року, № 591 від 08 вересня 2021 року; акт на забій живої птиці; видаткова накладна № 81 від 11 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна № Р81 від 11 серпня 2021 року; платіжне доручення № 489 від 30 серпня 2021 року; акт звіряння взаємних розрахунків за період серпень 2021 року; договір поставки № 01/07/2021-4 від 01 липня 2021 року; видаткові накладні № 1 від 05 серпня 2021 року, №2 від 05 серпня 2021 року, № 3 від 05 серпня 2021 року, №4 від 05 серпня 2021 року, № 5 від 05 серпня 2021 року, № 6 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: № 050821/1 від 05 серпня 2021, № 050821/2 від 05 серпня 2021 року, № 050821/3 від 05 серпня 2021 року, № 050821/4 від 05 серпня 2021 року, № 050821/5 від 05 серпня 2021 року, № 050821/6 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення: № 309 від 30 липня 2021 року, № 342 від 05 серпня 2021 року, № 377 від 13 серпня 2021 року, №417 від 18 серпня 2021 року, № 445 від 19 серпня 2021 року, № 428 від 19 серпня 2021 року, № 464 від 25 серпня 2021 року, № 513 від 31 серпня 2021 року, № 644 від 16 вересня 2021 року, № 753 від 29 вересня 2021 року; акт на забій живої птиці; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні: № 199 від 04 серпня 2021 року, № 200 від 04 серпня 2021 року, № 201 від 04 серпня 2021 року, № 202 від 04 серпня 2021 року, № 203 від 04 серпня 2021 року, № 204 від 04 серпня 2021 року, № 205 від 05 серпня 2021 року, № 206 від 05 серпня 2021 року, № 207 від 05 серпня 2021 року, № 208 від 05 серпня 2021 року, № 209 від 05 серпня 2021 року, № 210 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: № 040821/1 від 04 серпня 2021 року, № 040821/2 від 04 серпня 2021 року, № 040821/3 від 04 серпня 2021 року, № 040821/4 від 04 серпня 2021 року, №040821/5 від 04 серпня 2021 року, №04082/8 від 04 серпня 2021 року, № 050821/8 від 05 серпня 2021 року, № 050821/9 від 05 серпня 2021 року, № 050821/10 від 05 серпня 2021 року, № 050821/11 від 05 серпня 2021 року, № 050821/12 від 05 серпня 2021 року, № 050821/13 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення: № 4400 від 09 серпня 2021 року, № 346 від 06 серпня 2021 року, № 353 від 10 серпня 2021 року, №361 від 11 серпня 2021, №371 від 12 серпня 2021 року, № 372 від 12 серпня 2021 року, № 380 від 13 серпня 2021 року, № 381 від 13 серпня 2021 року, № 389 від 16 серпня 2021 року; акти на забій живої птиці № 230 від 04 серпня 2021 року, акти на обвалку тушки бройлера; акти на заморозку продукції № 265 від 07 серпня 2021 року, декларація виробника.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481854/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 102 від 11 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

5. 06 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 72 від 06 серпня 2021 року, яка виписана для Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптімумторг» (отримувач (покупець)) на суму 933 705, 70 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 155 617, 62 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 72 від 06 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 19 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки від 29 березня 2021 № 29/03/2020; видаткова накладна № 43 від 06 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна № Р43 від 05 серпня 2021 року; платіжне доручення № 3269 від 11 серпня 2021 року; акт звірання розрахунків за період з серпень 2021 року; договір поставки № 01/02/18-2 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні № 116 від 02 серпня 2021 року, № 117 від 02 серпня 2021 року, № 118 від 02 серпня 2021 року, № 119 від 02 серпня 2021 року, № 120 від 02 серпня 2021, № 121 від 02 серпня 2021 року, № 124 від 02 серпня 2021 року, товарно - транспортні накладні № 020821/1 від 02 серпня 2021 року, № 020821/2 від 02 серпня 2021 року, №020821/3 від 02 серпня 2021 року, № 020821/4 від 02 серпня 2021 року, № 020821/5 від 02 серпня 2021 року, № 020821/8 від 02 серпня 2021 року, № 020821/7 від 02 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 570 від 07 вересня 2021 року, № 602 від 09 вересня 2021 року, № 640 від 15 вересня 2021 року, № 643 від 16 вересня 2021 року; акти на забій живої птиці; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року, видаткові накладні № 192 від 03 серпня 2021 року, № 194 від 03 серпня 2021 року, № 195 від 03 серпня 2021 року, № 196 від 03 серпня 2021 року, № 197 від 03 серпня 2021 року, № 198 від 03 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні №030821/1 від 03 серпня 2021 року, № 030821/2 від 03 серпня 2021 року, № 030821/3 від 03 серпня 2021 року, № 030821/4 від 03 серпня 2021 року, № 030821/5 від 03 серпня 2021 року, № 030821/6 від 03 серпня 2021 року; платіжні доручення № 4381 від 03 серпня 2021 року, № 4391 від 06 серпня 2021 року, № 324 від 03 серпня 2021 року, № 331 від 04 серпня 2021 року, № 329 від 04 серпня 2021 року, № 338 від 05 серпня 2021 року; акт на забій живої птиці; ветеринарні свідоцтва; декларацію виробника на готову продукцію.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481856/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 72 від 06 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

6. 05 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 71 від 05 серпня 2021 року, яка виписана для Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптімумторг» (отримувач (покупець)) на суму 5250, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 875, 00 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 71 від 05 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 19 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки № 29/03/2020 від 29 березня 2021 року; видаткова накладна № 40 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна № Р40 від 05 серпня 2021 року, платіжне доручення № 3269 від 11 серпня 2021 року; акт звірання взаємних розрахунків за період серпень 2021 року; догорів поставки № 01/02/18-2 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні № 116 від 02 серпня 2021 року, № 117 від 02 серпня 2021 року; № 118 від 02 серпня 2021 року, № 119 від 02 серпня 2021 року, № 120 від 02 серпня 2021 року, № 121 від 02 серпня 2021 року, № 124 від 02 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 020821/1 від 02 серпня 2021 року, № 020821/2 від 02 серпня 2021 року, № 020821/3 від 02 серпня 2021 року, № 020821/4 від 02 серпня 2021 року, № 020821/5 від 02 серпня 2021 року, № 020821/8 від 02 серпня 2021 року, № 020821/7 від 02 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 570 від 07 вересня 2021 року, № 602 від 09 вересня 2021 року, № 640 від 15 вересня 2021 року, № 643 від 16 вересня 2021 року; акт на забій живої птиці; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладну № 192 від 03 серпня 2021 року, № 194 від 03 серпня 2021 року, № 195 від 03 серпня 2021 року, № 196 від 03 серпня 2021 року, № 197 від 03 серпня 2021 року, № 198 від 03 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 030821/1 від 03 серпня 2021 року, № 030821/2 від 03 серпня 2021 року, № 030821/3 від 03 серпня 2021 року, № 030821/4 від 03 серпня 2021 року, № 030821/5 від 03 серпня 2021 року, № 030821/6 від 03 серпня 2021 року; платіжні доручення № 4381 від 03 серпня 2021 року, № 4391 від 06 серпня 2021 року, № 324 від 03 серпня 2021 року, № 331 від 04 серпня 2021 року, № 329 від 04 серпня 2021 року, № 338 від 05 серпня 2021 року, акт на забій живої птиці; ветеринарні свідоцтва.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481855/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 71 від 05 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

7. 04 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 99 від 04 серпня 2021 року, яка виписана для Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (отримувач (покупець)) на суму 332 855, 35 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 55 475, 89 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

30 листопада 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 99 від 04 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 21 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки №23/07/2021-2 від 23 липня 2021 року, видаткова накладна № 30 від 04 серпня 2021 року, товарно - транспортну накладну № Р30 від 04 серпня 2021 року, платіжне доручення № 474 від 09 серпня 2021 року, акти звіряння взаємних розрахунків за період серпень 2021 року, договір поставки №01/02/18-2 від 01 лютого 2018 року, видаткові накладні № 116 від 02 серпня 2021 року, № 117 від 02 серпня 2021 року, № 118 від 02 серпня 2021 року, № 119 від 02 серпня 2021 року, № 120 від 02 серпня 2021 року, № 121 від 02 серпня 2021 року, № 124 від 02 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна: № 020821/1 від 02 серпня 2021 року, № 020821/2 від 02 серпня 2021 року, № 020821/3 від 02 серпня 2021 року, № 020821/4 від 02 серпня 2021 року, № 020821/5 від 02 серпня 2021 року, №020821/6 від 02 серпня 2021 року, № 020821/7 від 02 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 570 від 07 вересня 2021 року, № 602 від 09 вересня 2021 року, № 640 від 15 вересня 2021 року, № 643 від 16 вересня 2021; акти на забій живої птиці; договір поставки №01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року, видаткові накладні: № 192 від 03 серпня 2021 року, № 194 від 03 серпня 2021 року, № 195 від 03 серпня 2021 року, № 196 від 03 серпня 2021 року, № 197 від 03 серпня 2021 року, № 198 від 03 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: №030821/1 від 03 серпня 2021 року,№ 030821/2 від 03 серпня 2021 року, № 030821/3 від 03 серпня 2021 року, № 030821/4 від 03 серпня 2021 року, № 030821/5 від 03 серпня 2021 року, № 030821/6 від 03 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення: № 4381 від 03 серпня 2021 року, № 4391 від 06 серпня 2021 року, № 324 від 03 серпня 2021 року, № 331 від 04 серпня 2021 року, № 329 від 04 серпня 2021 року, № 338 від 05 серпня 2021 року; акт на забій живої птиці; акт на обвалку тушку бройлера; акт на заморозку продукції; декларація виробника на готову продукцію.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481859/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 99 від 04 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

8. 09 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 101 від 09 серпня 2021 року, яка виписана для Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (отримувач (покупець)) на суму 307 403, 80 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 51 233, 97 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 101 від 09 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 24 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка, договір поставки № 23/07/2021-2 від 23 липня 2021 року; договір поставки № 23/07/2021- 2 від 23 липня 2021 року; видаткова накладна № 64 від 09 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна №Р64 від 09 серпня 2021 року; податкова накладна № 101 від 09 серпня 2021 року; платіжне доручення № 15 від 11 серпня 2021 року; акти звіряння взаємних розрахунків за період серпень 2021 року; договір поставки № 01/07/2021-4 від 01 липня 2021 року; видаткові накладні: № 1 від 05 серпня 2021 року, № № 2 від 05 серпня 2021 року; № 3 від 05 серпня 2021 року; № 4 від 05 серпня 2021 року; №5 від 05 серпня 2021 року; № 6 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 050821/1 від 05 серпня 2021 року, № 050821/2 від 05 серпня 2021 року, № 050821/3 від 05 серпня 2021 року, № 050821/4 від 05 серпня 2021 року, № 050821/5 від 05 серпня 2021 року, № 050821/6 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення: № 309 від 30 липня 2021 року, № 342 від 05 серпня 2021 року, № 377 від 13 серпня 2021 року, № 417 від 18 серпня 2021 року, № 445 від 19 серпня 2021 року, № 428 від 19 серпня 2021 року, № 464 від 25 серпня 2021 року, № 513 від 31 серпня 2021 року, №644 від 16 вересня 2021 року, № 753 від 29 вересня 2021 року; акт на забій живої птиці; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні № 199 від 04 серпня 2021 року, № 200 від 04 серпня 2021 року, № 201 від 04 серпня 2021 року, № 202 від 04 серпня 2021 року, № 203 від 04 серпня 2021 року, № 204 від 04 серпня 2021 року; видаткові накладні № 205 від 05 серпня 2021 року, № 206 від 05 серпня 2021 року, №207 від 05 серпня 2021 року, № 208 від 05 серпня 2021 року, № 209 від 05 серпня 2021 року, № 210 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: № 040821/1 від 04 серпня 2021 року, № 040821/2 від 04 серпня 2021 року, № 040821/3 від 04 серпня 2021 року, № 040821/4 від 04 серпня 2021 року, № 040821/5 від 04 серпня 2021 року, № № 040821/6 від 04 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні № 050821/8 від 05 серпня 2021 року, № 050821/9 від 05 серпня 2021 року, № 050821/10 від 05 серпня 2021 року, № 050821/11 від 05 серпня 2021 року, № 050821/12 від 05 серпня 2021 року, № 050821/13 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; вихідні платіжні доручення: № 4400 від 09 серпня 2021 року, № 346 від 06 серпня 2021 року, № 353 від 10 серпня 2021 року, № 361 від 11 серпня 2021 року, № 371 від 12 серпня 2021 року, № 372 від 12 серпня 2021 року, № 380 від 13 серпня 2021 року, № 381 від 13 серпня 2021 року, № 389 від 16 серпня 2021 року; акти на забій живої птиці; акт на обвалку тушки бройлера; акт на заморозку продукції; декларація виробника.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481853/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 101 від 09 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

9. 07 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (постачальник (продавець)) склало та 31 серпня 2021 року направило до ДПС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 100 від 07 серпня 2021 року, яка виписана для Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (отримувач (покупець)) на суму 338 165, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 56 360, 83 грн.

Відповідно до квитанції від 31 серпня 2021 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01 грудня 2021 року позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та письмові пояснення щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній № 100 від 07 серпня 2021 для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію поданої податкової накладної та долучено документи у кількості 24 шт., пов'язаних із здійсненням господарської діяльності щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено.

А саме: пояснювальна записка; договір поставки № 23/07/2021-2 від 23 липня 2021 року; видаткова накладна № 54 від 07 серпня 2021 року; товарно - транспортна накладна № Р-54 від 07 серпня 2021 року; платіжні доручення № 15 від 11 серпня 2021 року; акт звіряння взаємних розрахунків за період серпень 2021 року; договір поставки № 01/07/2021-4 живих курчат бройлера від 01 липня 2021 року; видаткові накладні: № 1 від 05 серпня 2021 року, № 2 від 05 серпня 2021 року, № 3 від 05 серпня 2021 року, № 4 від 05 серпня 2021 року, № 5 від 05 серпня 2021 року; № 6 від 05 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: № 050821/1 від 05 серпня 2021 року, № 050821/2 від 05 серпня 2021 року, № 050821/3 від 05 серпня 2021 року, № 050821/4 від 05 серпня 2021 року, №050821/5 від 05 серпня 2021 року, № 050821/6 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення № 309 від 30 липня 2021 року, № 342 від 05 серпня 2021 року, №377 від 13 серпня 2021 року, №417 від 18 серпня 2021 року, № 445 від 19 серпня 2021 року, № 428 від 19 серпня 2021 року, №464 від 25 серпня 2021 року, № 513 від 31 серпня 2021 року, № 644 від 16 вересня 2021 року, №753 від 29 вересня 2021 року, акти на забій живої птиці; договір поставки № 01/02/18-1 від 01 лютого 2018 року; видаткові накладні: № 199 від 04 серпня 2021 року, № 200 від 04 серпня 2021 року, № 201 від 04 серпня 2021 року, № 202 від 04 серпня 2021 року, № 203 від 04 серпня 2021 року, № 204 від 04 серпня 2021 року, № 205 від 05 серпня 2021 року, № 206 від 05 серпня 2021 року, № 207 від 05 серпня 2021 року, № 208 від 05 серпня 2021 року, №209 від 05 серпня 2021 року, № 210 від 05 серпня 2021 року, товарно транспортні накладні: № 040821/1 від 04 серпня 2021 року, № 040821/2 від 04 серпня 2021 року, № 040821/3 від 04 серпня 2021 року, № 040821/4 від 04 серпня 2021 року, № 040821/5 від 04 серпня 2021 року, № 040821/6 від 04 серпня 2021 року; товарно - транспортні накладні: № 050821/8 від 05 серпня 2021 року, № 050821/9 від 05 серпня 2021 року, № 050821/10 від 05 серпня 2021 року, № 050821/11 від 05 серпня 2021 року, № 050821/12 від 05 серпня 2021 року, № 050821/13 від 05 серпня 2021 року; ветеринарні свідоцтва; платіжні доручення: № 4400 від 09 серпня 2021 року, № 346 від 06 серпня 2021 року, № 353 від 10 серпня 2021 року, № 361 від 11 серпня 2021 року, № 371 від 12 серпня 2021 року, № 372 від 12 серпня 2021 року, № 380 від 13 серпня 2021 року, № 381 від 13 серпня 2021 року, № 389 від 16 серпня 2021 року, акти; декларація виробника.

07 грудня 2021 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 3481860/38738473 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 100 від 07 серпня 2021 року з підстав ненадання платником податку копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

Уважаючи вищезазначені рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Предметом розгляду у цій справі є оцінка: правомірності оскаржуваних рішень Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; наявності підстав для зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні, у реєстрації яких відмовлено оскаржуваними рішеннями, в Єдиному реєстрі податкових накладних датами їх подання.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного. Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року (тут - і надалі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У силу вимог підпунктів «а» та «б» підпункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є, зокрема, операції платників податків з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Згідно із абзацами першим-третім пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно із абзацом першим пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Як установлено пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Абзацом першим пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно із абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до абзацу п'ятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

За змістом абзацу десятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до абзацу 22 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Необхідно зазначити, що згідно із підпунктом 14.1.160 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165.

У відповідності до пункту 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пунктів 10-11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як встановив суд вище, підставою для зупинення реєстрації податкових накладних № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначено наступне: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».

З цього приводу суд звертає увагу на те, що пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відносить операцію до ризикових, зокрема, у разі відсутності товару/послуги, зазначених у податковій накладній, у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначених у податковій накладній, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою).

Проте, на підтвердження обставин щодо відсутності у таблиці даних платника податку на додану вартість кодів УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0207, як товарів/послугів, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та перевищення або рівності обсягу постачання величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання доказів відповідачами суду не надано, як і не наведено будь-яких мотивів, які б спонукали дійти таких висновків.

Якою саме була величина залишку обсягу придбання товару та в який спосіб і на підставі яких документів вона була визначена, відповідачі не довели та належними і допустимими доказами під час розгляду справи не підтвердили. А відповідно до вимог підпункту 2 пункту 11 Порядку, на контролюючий орган покладений обов'язок не лише зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування критерію (критеріїв) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, а й розрахованого показника за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Крім того, суд погоджується з доводами позивача про те, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування контролюючий орган не конкретизував, які саме документи необхідно надати платнику податків, та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, щоб реєстрація податкової накладної стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам, які встановлені пунктом 11 Порядку.

Враховуючи викладене, суд вважає, що контролюючий орган безпідставно зупинив реєстрацію вищезазначених податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 (далі - Порядок № 520) прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 4 Порядку № 520).

За змістом пункту Порядку № 520, перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Суд зауважує, що вжите у цій нормі словосполучення «може включати» переконує, що у кожному окремому випадку перелік таких документів є індивідуальним.

Саме тому форма рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачена у додатку до Порядку № 520 чітко встановлює, що «документи, які не надано» необхідно підкреслити. А отже контролюючий орган повинен визначити конкретно ті документи, яких не надано платником податків.

Відповідно до абзацу першого пункту 6, пункту 7 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Під час розгляду справи суд встановив, що з метою подальшої реєстрації податкових накладних № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 року позивач щодо кожної з таких податкових накладних направив до контролюючого органу пояснювальні записки до яких долучив первинні документи, а саме договори поставки, продавцем за якими є Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР», видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, накладні, договори поставки за якими Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» є покупцем, а також акти на забій птиці, ветеринарні свідоцтва, специфікації.

Проте, надані платником податків документи контролюючий орган не взяв до уваги та оскаржуваними рішеннями № 3481857/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481852/38738473 від 07.12.2021 року, № 3636410/38738473 від 11.01.2022 року, № 3481856/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481855/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481854/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481859/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481853/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481860/38738473 від 07.12.2021 року відмовив позивачу у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 року.

При цьому, як свідчить зміст указаних вище рішень підставою для їх прийняття слугувало ненадання платником податку копій документів, а саме:

- ненаданням платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у подактової накладній/розрахунку коригування, режстрацію яких зупинено;

- договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них;

- договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах податку для здійснення операцій;

- первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних;

- розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

Надаючи правову оцінку оскаржуваним рішенням відповідача про відмову у реєстрації податкових накладних суд зазначає про те, що контролюючий орган визначив лише загальні підстави прийняття таких рішень, не зазначивши конкретної інформації щодо причин та підстав їх прийняття. Адже контролюючий орган не сформував конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, не вказав яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Крім того, контролюючий орган жодним чином не вказав, чому саме надані позивачем пояснення та первинні документи не враховані ним при прийнятті оскаржуваних рішень.

Щодо посилань відповідача-1 у відзиві на позовну заяву на те, що позивач не надав контролюючому органу жодного підтверджуючих документів, які б свідчили про достатню наявність трудових ресурсів та основних засобів, необхідних для виконання робіт документів щодо підтвердження відповідності продукції, декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності, де зберігалась продукція, підтверджуючих документів щодо місць зберігання ТМЦ, наявність транспортних засобів для надання послуг (технічні паспорти) згідно укладеного договору які ним придбались та реалізовувалися, підтвердження оплати по вищенаведених договорах.

Суд вважає безпідставними, оскільки такі доводи повністю спростовуються наявними у матеріалах справи доказами. При цьому суд зауважує, що такі документи були надані позивачем контролюючому органу разом з пояснювальними записками щодо податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено.

Також суд звертає увагу на те, що разом з пояснювальними записками щодо податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено, позивач надав контролюючому органу ветеринарні свідоцтва, декларація виробника, однак такі без зазначення жодних підстав не були враховані ним при прийнятті оскаржуваних рішень.

Тому твердження відповідача-1 про те, що позивачем не було надано копій документів щодо підтвердження відповідності продукції, а саме декларацій про відповідність, паспортів якості, сертифікатів відповідності, наявність яких передбачено договором та законами, суд оцінює критично.

При цьому, суд враховує, що Верховний Суд неодноразово, зокрема, у постановах від 12 листопада 2019 року у справі № 816/2183/18, від 18 лютого 2020 року у справі №360/1776/19, від 27 квітня 2020 року у справі № 360/1050/19, від 18 червня 2020 року у справі № 824/245/19-а та ряді інших наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Тому з цих підстав суд відхиляє посилання відповідача-1 у відзиві на позовну заяву на ненадання позивачем документів, які б підтверджували наявність у нього основних засобів, необхідних для виконання робіт документів щодо підтвердження відповідності продукції, та трудових ресурсів.

Підсумовуючи вищенаведене, суд зазначає, що під час розгляду справи відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача та не навели обґрунтованих мотивів прийняття оскаржуваних рішень, якими відмовлено позивачу у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.

В той же час, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентами, а також беручи до уваги те, що такі документи були надані контролюючому органу разом з відповідними поясненнями щодо кожної із податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено, суд доходить висновку, що останній не мав правових підстав для відмови позивачу у їх реєстрації в Єдиному реєстрі.

Суд відзначає, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як актів правозастосування є їх обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення суб'єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Враховуючи те, що оскаржувані рішення контролюючого органу є правовими актами індивідуальної дії, суд констатує невідповідність таких рішень критеріям чіткості та зрозумілості, що породжує їх неоднозначні трактування, які, у свою чергу, перешкоджають платнику податків своєчасно і повністю виконати власні обов'язки та скористатися своїми правами, передбаченими податковим законодавством, що регулює порядок реєстрації податкових накладних.

Оскільки оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень не містять чіткої підстави їх прийняття, це свідчить про необґрунтованість таких рішень.

При вирішенні справи суд також виходить із того, що спірне рішення Комісії є актом індивідуальної дії.

Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, який не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків лише чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому (яким) він адресований.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов'язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 року у справі № 822/1878/18.

Натомість, оскаржувані рішенні контролюючого органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжують його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Суд вважає, що не наведення переліку документів, які необхідно надати призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Отже, недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкової накладної призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого у відповідача виникла можливість прояву нічим необмеженої дискреції. Вказане, на думку суду, призвело до прояву суб'єктом владних повноважень негативного розсуду, внаслідок чого платник податків не зміг належним чином виконати свої обов'язки, мета яких - реєстрація податкової накладної.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року по справі№822/1817/18,від 21 травня 2019 року по справі №0940/1240/18, від 10 квітня 2020 року по справі №819/330/18.

Окрім того, Верховний Суд у постанові від 10 квітня 2020 року по справі №819/330/18 наголошував на тому, що прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб'єкта владних повноважень.

Про дотримання податковим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень "суб'єктивізує" акт державного органу і не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.

Зазначений висновок суду узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ), рішення якого відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 рокує джерелом права.

У рішенні від 13 грудня 2001 року у справі «Церква Бесарабської Митрополії проти Молдови» ЄСПЛ зазначив, що закон має бути доступним та передбачуваним, тобто вираженим з достатньою точністю, щоб дати змогу особі в разі необхідності регулювати його положеннями свою поведінку (пункт 109).

На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Лелас проти Хорватії", заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року; "Тошкуце та інші проти Румунії", заява №36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків ("Лелас проти Хорватії", п. 74).

За таких обставин оскаржувані рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 3481857/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481852/38738473 від 07.12.2021 року, № 3636410/38738473 від 11.01.2022 року, № 3481856/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481855/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481854/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481859/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481853/38738473 від 07.12.2021 року, № 3481860/38738473 від 07.12.2021 року відмовив позивачу у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 року не відповідають критеріям, які визначені у частині 2 статті 2 КАС України та в контексті яких суд має надавати оцінку оскаржуваним рішенням, діям чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Тому позовні вимоги у цій частині є обґрунтованими та їх належить задоволити повністю.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідачів зареєструвати податкові накладні № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 року суд зазначає таке.

Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України обов'язок реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних покладений на платника податків.

В той же час, суд зауважує, що наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.

За приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.

У справі, яка розглядається, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію вищезгаданих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд не встановив.

За змістом частини 1 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Згідно із пунктом 2 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Відповідно частини 3 статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а також з метою дотримання судом гарантій про те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 5 від 01.09.2021 року, № 6 від 11.09.2021 року, №37 від 01.09.2021 року, №72 від 06.08.2021 року, № 71 від 05.08.2021 року, № 102 від 11.08.2021 року, №99 від 04.08.2021 року, № 101 від 09.08.2021 року, № 100 від 07.08.2021 у Єдиному реєстрі податкових накладних датами їх подання.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову повністю.

Відповідно до пункту п'ятого частини першої статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Частиною другою цієї ж статті передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до правил частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення від 14.03.2022 № 364 позивачем сплачено судовий збір на загальну суму 22 329, 00 грн.

Зважаючи на задоволення позовних вимог в повному обсязі, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 11 164, 50 гривень підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань кожного з відповідачів - Головного управління ДПС у Львівській області та Державної податкової служби пропорційно.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246, 262, 295 КАС України , суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОНОМ ЦЕНТР» (вул. Шкільна, буд. 9В с.Убині, Львівського району Львівської області, 80454; код ЄДРПОУ - 38738473) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа,8), Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська 35; код ЄДРПОУ - 43968090) про визнання протиправними і скасування рішень, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481857/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 01.09.2021 № 5 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481852/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 11.09.2021 № 6 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

4. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3636410/38738473 від 11.01.2022 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 01.09.2021 № 37 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

5. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481854/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 11.08.2021 № 102 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

6. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481856/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 06.08.2021 № 72 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

7. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481855/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 05.08.2021 № 71 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

8. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481859/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 04.08.2021 № 99 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

9. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481853/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 09.08.2021 № 101 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

10. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 3481860/38738473 від 07.12.2021 року та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 07.08.2021 № 100 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію.

11. Стягнути на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Агроном центр» (80454, Львівська область, Львівський район, с. Убині, вул. Шкільна, 9В; код ЄДРПОУ 38738473) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ ВП 43968090) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 11 164 (одинадцять тисяч сто шістдесят чотири) грн., 50 коп.

12. Стягнути на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Агроном центр» (80454, Львівська область, Львівський район, с. Убині, вул. Шкільна, 9В; код ЄДРПОУ 38738473) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 43005393) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 11 164 (одинадцять тисяч сто шістдесят чотири) грн., 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна