ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"21" липня 2022 р. справа № 300/1964/22
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Панікара І.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 отримує пенсію по втраті годувальника на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII. Позивач зазначила, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 року №713 їй нараховано щомісячну доплату в сумі 2000 грн. Проте, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі № 300/7250/21 в березні 2022 року здійснено перерахунок пенсії з 01.04.2019. При цьому, відповідачем при проведенні такого перерахунку припинено нарахування та виплату щомісячної доплати в розмірі 2000 грн. Позивач вважає, що донарахована сума пенсії на виконання рішення суду не може бути підставою для зменшення щомісячної доплати, передбаченої Постановою КМУ від 14.07.2021 року №713. Внаслідок чого, просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у поновленні виплати з 01.04.2022 року щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., раніше встановленої ОСОБА_1 до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до вимог пункту 1 абзацу 1 Постанови КМУ від 14.07.2021 року №713, як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб; зобов'язати відповідача поновити з 01.04.2022 року нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячну доплату в розмірі 2000 грн., раніше встановленої ОСОБА_1 до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до вимог пункту 1 абзацу 1 Постанови КМУ від 14.07.2021 року №713, до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб, та здійснити її виплату одним платежем.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.05.2022 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 263 КАС України (а.с.44-45).
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 02.06.2022 року, згідно змісту якого, представник відповідача щодо можливості задоволення заявлених позовних вимог заперечила. Вказала, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі №300/7250/21 Головним управлінням в березні 2022 року здійснено перерахунок пенсії позивача, внаслідок чого, розмір пенсійної виплати склав 5509,30 грн. Представник відповідача зазначила, що перерахунок пенсії на виконання вищезазначеного рішення суду проведений з врахуванням вимог абзацу 3 пункту 1 Постанови КМУ № 713, який передбачає, що у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому пункту 1 Постанови КМУ № 713 переглядалась (перераховувалась) після 1 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим пункту 1 Постанови КМУ № 713, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Представник відповідача вважає, що при виконанні рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі №300/7250/21 розмір пенсії позивача переглядався, внаслідок чого, в даному випадку відсутні підстави для виплати пенсії з урахуванням 2000 грн., які передбачено Постановою КМУ № 713 (а.с.50-51).
ОСОБА_1 06.06.2022 року через канцелярію суду подала відповідь на відзив, де позивач не погодившись зі змістом відзиву на позовну заяву вказала, що посилання відповідача на абзац 3 пункту 1 Постанови КМУ № 713 є безпідставним (а.с.54-57).
Головуючий по справі суддя Панікар І.В. в період з 06.06.2022 року по 15.07.2022 року перебував у відпустці, у зв'язку з чим, 30-денний строк розгляду справи продовжено.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію по втраті годувальника - ОСОБА_2 , який був колишнім військовослужбовцем, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий захист окремих категорій осіб", ГУ ПФУ в Івано-Франківській області з 01.07.2021 року здійснено перерахунок пенсії позивача та встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000 грн.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі №300/7250/21, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 19.10.2021 за №9/1/4028 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, починаючи з 01.04.2019 з урахуванням раніше виплачених сум, однією сумою.
ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі №300/7250/21, здійснило позивачу перерахунок пенсії по втраті годувальника з урахуванням вимог абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713, тобто без нарахування та виплати щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., внаслідок чого, розмір пенсійної виплати становить 5509,30 грн. (а.с.33).
Позивач звернулася до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою, в якій просила, зокрема, нарахування та виплату щомісячної соціальної доплати в розмірі 2000 грн. до основного розміру пенсії, що врахована згідно судового рішення (а.с.29-30).
За результатами розгляду вказаної заяви, відповідач, згідно листа за № 1625-1418/Г-02/8-0900/22 від 05.05.2022 року, повідомив ОСОБА_1 , що перерахунок пенсії на виконання на виконання вищезазначеного рішення суду проведений з врахуванням вимог абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713. У Головного управління немає ні законних підстав, ні відповідних повноважень для проведення перерахунку пенсії (а.с.31-32).
Вважаючи протиправною відмову відповідача щодо поновлення нарахування та виплати щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., позивач звернулася з цим позовом до суду.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
За приписами частини 4 статті 63 Закону №2262-XII (в редакції чинній на момент перерахунку пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", згідно з пунктом 1 якої передбачено перерахувати пенсії, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за №393", яка набрала чинності 20.02.2008.
Пунктами 1, 2 та 3 Порядку №45 (в редакції, чинній на час перерахунку) визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (надалі по тексту також - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (надалі по тексту також - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (надалі по тексту також - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (надалі по тексту також - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі по тексту також - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, відповідно до даних норм, підставою для перерахунку раніше призначених пенсій за правилами коментованого Закону в першу чергу є прийняття Кабінетом Міністрів України рішення відповідно до пункту 1 Порядку №45 та подання органами, передбаченими цим Порядком, відповідних повідомлень до територіальних органів Пенсійного фонду України.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, з 22.12.2017 року ОСОБА_1 призначено пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону №2262-ХІІ. Розмір пенсії позивача на час її призначення становив 3115,63 грн. (а.с.22).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий захист окремих категорій осіб", ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснено перерахунок пенсії позивача та встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000 грн.
Зі змісту листа ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 05.05.2022 року № 1525-1418/Г-02/8-0900/22 судом встановлено, що в лютому 2022 року на виконання постанови КМУ від 16.02.2022 року № 118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" Головним управлінням в області проведено позивачу індексацію основного розміру пенсії шляхом збільшення на коефіцієнт 1,14. Внаслідок чого, згідно протоколу за пенсійною справою - 0901005790 (Міноборони) від 01.03.2022 року розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року становив 4911,47 грн. (а.с.24, 31-32).
Як встановлено вище, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 року у справі № 300/7250/21, здійснило позивачу перерахунок пенсії по втраті годувальника на підставі довідки Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 19.10.2021 року №9/1/4028. Після чого розмір пенсії позивача склав 5509,30 грн. (а.с.33).
При цьому, відповідачем здійснено вказаний перерахунок пенсії по втраті годувальника з урахуванням вимог абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713, тобто без нарахування та виплати щомісячної доплати в розмірі 2000 грн.
Таким чином, відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивача після 1 березня 2018 року і розмір пенсії після перерахунку зріс на 597,83 грн. (5509,30 грн. - 4911,47).
Оцінюючи доводи позивача стосовно протиправності дій ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо перерахунку пенсії, без нарахування та виплати щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., суд зазначає наступне.
З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, 14.07.2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб"(далі - Постанова № 713).
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено, що з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Аналіз вищенаведених норм свідчить про те, що з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону №2262-ХІІ, до розмірів їх пенсій, визначених станом на 01.03.2018, установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн. При цьому, у разі коли пенсія таким особам переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2 000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2 000 гривень, щомісячна доплата, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Водночас, суд зазначає, що Постановою № 713 не встановлено умов, що у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому пункту 1, переглядалася (перераховувалася) на підставі рішення суду після 01 березня 2018 року, то щомісячна доплата до пенсії здійснюється в сумі 2000 гривень та не зменшується на різницю виплат.
Такий висновок суду відповідає правовій позиції Восьмого апеляційного адміністративного суду, зазначеній в постанові від 22.02.2022 року у справі № 500/5453/21.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд зазначає, що сума збільшення пенсії після її перерахунку не досягла 2000 грн. і склала 597,83 грн. (5509,30 грн. - 4911,47 грн.), внаслідок чого, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у поновленні виплати з 01.04.2022 року доплати до пенсії у розмірі 1402,17 грн., що в сумі з 597,83 грн. складає 2000 грн., визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713.
З урахуванням викладеного, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.04.2022 року доплату до пенсії, передбачену постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, у розмірі 1402,17 грн.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно із нормами частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до положень статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому, в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Водночас, всупереч наведеним вимогам, відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів у повному об'ємі правомірності своїх дій.
Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок про необхідність часткового задоволення заявлених позовних вимог.
Щодо клопотання позивача про встановлення судового контрою за виконанням рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В переліку способів захисту порушеного права, наведених у частині 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутній такий спосіб захисту порушеного права як зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення, а тому вказане не може розглядатися судом як позовна вимога.
З урахуванням положень частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов'язком суду.
Таким чином, з огляду на вказане, а також враховуючи те, що позивач не надала суду доказів ймовірного уникнення чи зволікання відповідачем у відновленні порушеного права позивача, на переконання суду, відсутні підстави для встановлення вказаного виду судового контролю за виконанням рішення суду в цій адміністративній справі.
З огляду на те, що позивач звільнена від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір", а доказів понесення сторонами інших витрат, пов'язаних з розглядом справи суду не представлено, судові витрати розподілу не підлягають.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_1 у поновленні виплати з 01.04.2022 року доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, у розмірі 1402,17 грн. (одна тисяча чотириста дві гривні сімнадцять копійок).
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 01.04.2022 року доплату до пенсії, передбачену постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, у розмірі 1402,17 грн. (одна тисяча чотириста дві гривні сімнадцять копійок).
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач:
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Відповідач:
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018).
Суддя Панікар І.В.