ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/1200/21
20.07.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е., розглянувши клопотання Акціонерного товариства "Укртелеком" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом Акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Івано-Франківської філії
(вул. Ак. Сахарова, 32, м. Івано-Франківськ, 76014)
представник позивача: Добуш-Вербіцька Н.Ю.
(вул. Дорошенка, 43, м. Львів, 79007)
до Фізичної особи-підприємця Гоя Михайла Івановича
(юридична адреса: АДРЕСА_1 ;
поштова адреса: АДРЕСА_2 )
представник позивача: Грабовецький О.Б.
(вул. Бельведерська, 27, м. Івано-Франківськ, 76018)
про повернення орендованого майна
У провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа за позовом Акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Івано-Франківської філії до Фізичної особи-підприємця Гоя Михайла Івановича про зобов'язання повернути за актом приймання-передачі нежитлове адміністративно-виробниче приміщення, розташоване на 1-му поверсі за адресою: м. Надвірна, вул. Мазепи, 1, загальною площею 255,3 кв.м.
У судовому засіданні 14.07.2022 представником Акціонерного товариства "Укртелеком" заявлено усне клопотання про його участь у судовому засіданні, призначеному на 01.08.2022, в режимі відеоконференції. У клопотанні заявником запропоновано доручити забезпечення проведення відеоконференції Господарському суду Львівської області.
Розглянувши подане клопотання, судом встановлено таке.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Також згідно зі ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (ч. 1 цієї статті); суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом (ч. 6 цієї статті).
При узгодженні дати та часу проведення судового засідання в режимі відеоконференції у вебпрограмі "Бронювання систем відеоконфернецзв'язку", Господарським судом Івано-Франківської області встановлено, що у Господарському суді Львівської області проведення судового засідання в режимі відеоконференції 01.08.2022 о 14:00 є технічно можливим.
На підставі вищевикладеного суд задовольняє клопотання АТ "Укртелеком" та, виходячи з відомостей вебпрограми "Бронювання систем відеоконфернецзв'язку", доручає забезпечити проведення судового засідання 01.08.2022 о 14:00 в режимі відеоконференції Господарському суду Львівської області.
При цьому суд зазначає, що проведення інших (наступних) судових засідань в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Львівської області можливе лише після їх призначення Господарським судом Івано-Франківської області, тобто після визначення судом, що розглядає справу, наступної дати і часу судового засідання, що в свою чергу дає можливість здійснення відповідного бронювання в іншому суді.
За приписами ч. 9 ст. 197 ГПК України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 197, 232 - 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Задовольнити клопотання Акціонерного товариства "Укртелеком" про участь в судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції.
2. Господарському суду Львівської області (вул. Личаківська, 128, м. Львів, 79014; електронна адреса: inbox@lv.arbitr.gov.ua) забезпечити проведення в режимі відеоконференції судового засідання у справі №909/1200/21, яке відбудеться 01.08.2022 о 14:00.
3. У судовому засіданні в режимі відеоконференції братиме участь представник (представники) Акціонерного товариства "Укртелеком".
4. Копію ухвали надіслати:
- позивачу - Акціонерному товариству "Укртелеком" в особі Івано-Франківської філії (е-mail: ndobush@ukrtelecom.ua);
- Господарському суду Львівської області (е-mail: inbox@lv.arbitr.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.Е. Валєєва