20 липня 2022 року о/об 09 год. 45 хв.Справа № 280/972/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. за участю помічника судді - Гудименко Я.А. (здійснює повноваження секретаря судового засідання за дорученням судді), розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
про стягнення коштів за податковим боргом,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі - позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до ОСОБА_1 (надалі - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь бюджету податковий борг у сумі 34860 грн. 72 коп. із яких: 27455,02 грн. з орендної плати за землю з фізичних осіб (код платежу 18010900; р/рUА708999980334139815000008405; отримувач - ГУК у Зап. обл./ТГ смт.Якимівка/18010900, код отримувача, ЄДРПОУ - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. по дат.)); 7405,70 грн. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код платежу 18010300; р/рUА118999980314070512000008405, отримувач - ГУК у Зап. обл./ТГ смт.Якимівка/18010300, код отримувача, ЄДРПОУ - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)).
Позивач у позові зазначив, що заборгованість відповідача виникла з сум узгодженого податкового зобов'язання, визначеного ОСОБА_1 контролюючим органом на загальну суму 34860 грн. 72 коп., у тому числі: у сумі 27455 грн. 02 коп. з орендної плати за землю з фізичних осіб; у сумі 7405 грн. 70 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Ухвалою судді від 30.05.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_1 . Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
І. Заборгованість відповідача з орендної плати за землю з фізичних осіб виникла на підставі винесених контролюючим органом податкових повідомлень-рішень: 1) №56188-5707-0821 від 30.06.2019, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з орендної плати за землю з фізичних осіб за 2019 рік у сумі 12546 грн. 64 коп. (а.с.6-зворот). У зв'язку з частковою сплатою (11328 грн. 39 коп.) залишок за вказаним податковим повідомленням-рішенням складає 1218 грн. 25 коп.; 2) №19170-5705-0821 від 01.07.2020, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з орендної плати за землю з фізичних осіб за 2020 рік у сумі 12546 грн. 64 коп. (а.с.6); 3) №9586360-2413-0821 від 22.06.2021, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з орендної плати за землю з фізичних осіб за 2021 рік у сумі 12546 грн. 64 коп. (а.с.7).
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №56188-5707-0821 від 30.06.2019, №19170-5705-0821 від 01.07.2020, №9586360-2413-0821 від 22.06.2021, то вказані у них суми грошового зобов'язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 1143 грн. 49 коп. з орендної плати за землю з фізичних осіб.
Доказів самостійної сплати податкового зобов'язання (платіжних документів) відповідач до суду не надав.
Таким чином, заборгованість відповідача з орендної плати з фізичних осіб складає 27455 грн. 02 коп.
ІІ. Контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: 1) №0054702-5707-0821 від 01.06.2019, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2018 рік у сумі 2546 грн. 53 коп. (а.с.6); 2) №0003799-5705-0821 від 28.04.2020, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2019 рік у сумі 2283 грн. 47 коп. (а.с.8); 3) №0729860-2413-0821 від 23.06.2021, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2020 рік у сумі 2369 грн. 06 коп. (а.с.7)
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №0054702-5707-0821 від 01.06.2019, №0003799-5705-0821 від 28.04.2020, №0729860-2413-0821 від 23.06.2021, то вказані у них суми грошового зобов'язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 206 грн. 64 коп. по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.
Доказів самостійної сплати податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (платіжних документів) відповідач до суду не надав.
Таким чином, сума заборгованості відповідача з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, складає 7405 грн. 70 коп.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12.01.2021 наказом Міністерства фінансів України №5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (надалі - «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки по ОСОБА_1 , згідно з якими за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 34860 грн. 72 коп., у тому числі: у сумі 27455 грн. 02 коп. з орендної плати за землю з фізичних осіб; у сумі 7405 грн. 70 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаного узгодженого грошового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ОСОБА_1 у сумі 34860 грн. 72 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №4841-17 від 12.10.2017.
Як зазначено у п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що відповідач на час розгляду справи має податковий борг на загальну суму 34860 грн. 72 коп., у тому числі: у сумі 27455 грн. 02 коп. з орендної плати за землю з фізичних осіб; у сумі 7405 грн. 70 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, який у добровільному порядку - не погашений. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -
Позовну заяву задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) податковий борг:
з орендної плати за землю з фізичних осіб у сумі 27455 грн. 02 коп. на користь бюджету (код платежу 18010900; р/рUА708999980334139815000008405; отримувач - ГУК у Зап. обл./ТГ смт.Якимівка/18010900; код отримувача, ЄДРПОУ - 37941997; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. по дат.));
з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у сумі 7405 грн. 70 коп. на користь бюджету (код платежу 18010300; р/рUА118999980314070512000008405; отримувач - ГУК у Зап. обл./ТГ смт.Якимівка/18010300; код отримувача, ЄДРПОУ - 37941997; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 20.07.2022.
Суддя О.О. Прасов