Рішення від 03.05.2022 по справі 260/6559/21

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2022 року м. Ужгород№ 260/6559/21

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Микуляк П.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України проголошується вступна та резолютивна частини Рішення. Повний текст Рішення виготовлено та підписано 13 травня 2022 року.

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), яким просить суд:

- визнати протиправним та скасувати висновок Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) від 20.08.21р. про відмову у внесенні змін до актового запису про народження №24 від ІНФОРМАЦІЯ_1, складеного на гр. ОСОБА_1 виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області;

- зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) внести зміни до актового запису про народження №24, складеного на гр. ОСОБА_1 виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, а саме: вказати дату народження дитини " ІНФОРМАЦІЯ_1 " замість "ІНФОРМАЦІЯ_3", а також дату складання актового запису "ІНФОРМАЦІЯ_1" замість "30 вересня 1954 року", вказати місце народження "с. Лалово, Мукачівського району Закарпатської області".

Позовна заява обґрунтована тим, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується оригіналом свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 10 жовтня 1954 року. Також, у вказаному оригіналі свідоцтва про народження, зафіксований факт внесення даних про народження позивача в книзі записів актів громадянського стану про народження 1954 року, жовтня місяця, 5 числа та зроблено відповідний актовий запис №24.

Однак, в актовому записі про народження №24 складеного виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області щодо актового запису про народження позивача допущені помилки, а саме: дата народження дитини зазначено ІНФОРМАЦІЯ_2 , а дата актового запису зазначено 30 вересня 1954 року, що зазначено в свідоцтві про народження виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Мукачівському району Мукачівського міськрайонного управління юстиції Закарпатської області "Повторно" 27 листопада 2012 року.

З метою виправлення запису дати народження позивач звернувся з заявою про внесення змін за місцем свого проживання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано- Франківськ).

20.08.2021 року позивачу було надано висновок про відмову у внесенні змін, у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів.

Внесення змін (виправлення помилок допущених працівниками при внесенні відомостей до електронного реєстру актів цивільного стану) до актового запису про народження має для позивача юридичне значення та викликає юридичні ускладнення при оформленні документів.

Позивач вважає, що дата його народження є саме " ІНФОРМАЦІЯ_1 " і така дата підтверджується достатньою кількістю документів, відтак відмова відповідача у внесені змін до актового запису дати народження позивача є формальною, протиправною та підлягає скасуванню.

Представником відповідача до суду було подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, а позовну заяву такою, яка задоволенню не підлягає та зазначає, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

В актовому записі про народження №24, складеного виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, датою народження дитини вказано ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому подані позивачем документи до заяви про внесення змін до актового запису цивільного стану, не слід вважати доказами помилковості актового запису про народження. Рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту дати народження позивача позивачем не надано.

Представник відповідача вважає, що відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) правомірно відмовив позивачу у внесенні змін до актового запису, відтак у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач у серпні 2021 року звернувся до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) із заявою про внесення змін до актового запису про народження №24 від 05 жовтня 1954 року, складеного виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області щодо виправлення дати народження дитини на "ІНФОРМАЦІЯ_1" замість "ІНФОРМАЦІЯ_3".

20 серпня 2021 року відповідачем було складено Висновок про внесення змін, допомнень до актового запису цивільного стану, яким позивачу відмовлено у внесенні змін до актового запису про народження №24, складеного виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, а саме відмовлено у виправленні дати народження дитини з "ІНФОРМАЦІЯ_3" на "ІНФОРМАЦІЯ_1", у зв'язку із відсутністю підтверджуючих документів.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану є Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010р. №2398-VI (далі - Закон № 2398-VI).

Відповідно до ст.2, 3 Закону № 2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою.

Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Згідно з ч.1 ст.4, ч.1 ст.6 Закону №2398-VІ органами державної реєстрації актів цивільного стану є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану); виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Таким чином, до компетенції відповідача законодавством віднесено вирішення питань з приводу яких виник спір.

Статтею 22 Закону № 2398-VІ передбачено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

- особи, щодо якої складено актовий запис;

- одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

- опікуна недієздатної особи;

- спадкоємців померлого;

- представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

За приписами ч. 5 ст. 9 Закону № 2398-VІ правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Пунктами 1.1, 1.5, 1.7 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 (далі - Правила №96/5), передбачено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника). Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у п. 2.28 розділу II цих Правил №96/5.

У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно з п.2.1 розділу ІІ Правил №96/5 громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території на їх вибір.

Відповідно до п. 2.5, 2.6 розділу ІІ Правил №96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: особою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього).

Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Згідно з п. 2.11 розділу ІІ Правил №96/5 факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

Пунктом 2.12 розділу ІІ Правил №96/5 встановлено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Підстави для внесення змін в актові записи цивільного стану вказані у п. 2.13 розділу ІІ Правил №96/5. Такими підставами, зокрема, є: 2.13.1) рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; 2.13.2) постанова адміністративного суду; 2.13.3) висновок районного, районного у містах, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України; 2.13.12) Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Підпунктом 2.15.9 п. 2.15 розділу ІІ Правил №96/5 передбачено, що висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Згідно з п. 2.16 цих Правил зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. На підставі висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану про виправлення помилок, доповнення запису відомостями тощо виправляються або доповнюються відповідні відомості в актових записах, які зазначено у висновку.

Відповідно до п. 2.20 розділу ІІ Правил №96/5 висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва чи консульської установи України про відмову у внесенні змін до актових записів цивільного стану складається у двох примірниках. Один примірник разом з усіма матеріалами залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або дипломатичному представництві чи консульській установі України, якими складено висновок про відмову, а другий вручається (надсилається) заявнику. Водночас у висновку зазначається про можливість оскарження відмови про внесення змін до актового запису цивільного стану в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач склав оскаржений висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану про народження позивача за його заявою про виправлення дати народження, через відсутність належного документального підтвердження.

Судом встановлено, що в актовому записі про народження позивача №24, складеного виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області зазначено дату народження позивача " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (а.с. 63).

Натомість, у витребуваному судом оригіналі свідоцтва про народження № НОМЕР_1 від 10.10.1954р., паспорті громадянина України серії НОМЕР_2 , пенсійного посвідчення № НОМЕР_3 , паспорті громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_4 , виданих на ім'я ОСОБА_1 , зазначена дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Відповідно до 2.13. Правил, окрім іншого, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є:

2.13.1 рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

2.13.2 Постанова адміністративного суду.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.11.2018 по адміністративній справі № 425/2737/17 викладено правова позиція, що у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану, зокрема і факт реальної дати народження особи.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За таких обставин, суд розглядає позовні вимоги лише в межах визначених постановою Великої Палати Верховного Суду, а саме з критеріїв правомірності/протиправності дії відповідача щодо відмови у внесенні змін до актового запису.

З огляду на викладені приписи спеціального закону та правил внесення змін до актових записів цивільного стану, а також з аналізу оскаржуваного висновку та наданих позивачем доказів, суд вважає, що під час реєстрації акту цивільного стану про народження позивача були допущені помилки, зокрема вказано неправильні відомості (відповідач не спростував того факту, що дата народження особи не " ІНФОРМАЦІЯ_1 "), натомість позивачем надано достатньо доказів на підтвердження того, що його дата народження саме " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", усунути дані розбіжності в інший спосіб ніж шляхом внесення змін до актового запису про народження у позивача відсутні.

Ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до ст. 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Також суд звертає увагу, що чинне законодавство України досить вільно дозволяє громадянам змінювати власне ім'я і прізвище, що підтверджується положеннями ст. 295 ЦК України. Однак при бажанні змінити по батькові на власний розсуд доводиться стикатися з прогалинами в законодавстві, оскільки така зміна можлива лише у разі зміни батьком власного імені, виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження або усиновлення. Наявність такої прогалини підтверджується рішенням Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" від 16 травня 2013 року, у якому суд визнав порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема права на повагу до свого приватного і сімейного життя.

Аналогічною прогалиною в національному законодавстві при внесенні змін до актових записів цивільного стану в частині щодо дати народження та виправлення помилок з аналогічних питань суд вважає посилання відповідача на відсутність у будь- якого заявника медичних документів щодо його народження, які не зберігаються державою і отримання таких є неможливим у будь - який спосіб для будь-якого заявника.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, проявивши формальний підхід у вирішенні звернення особи не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись ст. 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивілльного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати висновок Відділу державної реєстрації актів цивілльного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) від 20.08.21р. про відмову у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_1 .

Зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивілльного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 виконавчим комітетом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, а саме вказати дату народження дитини " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а також вказати дату складання актового запису "ІНФОРМАЦІЯ_1", вказати місце народження "с. Лалово, мукачівського району Закарпатської області".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державної реєстрації актів цивілльного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), (вул. Небесної Сотні, буд. 5, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 25999022) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1816,00 грн. (одну тисячу вісімсот шістнадцять гривень).

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя П.П.Микуляк