20 липня 2022 року Справа №160/10305/22
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування Висновку від 29.06.2022р., -
12.07.2022р. (згідно відомостей Укрпошта Експрес) Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради звернувся з адміністративним позовом до Північного офісу Держаудитслужби та просить:
- визнати протиправним та скасувати Висновок відповідача від 29.06.2022р. про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-11-18-015105-а.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Пунктом 5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Також, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позові позивач посилається на те, що 10.06.2022р., 11.06.2022р. - 13.06.2022р. були вихідні та святкові дні, проте, доказів на підтвердження викладених у позові обставин до позову не додано, з урахуванням того, що 13.06.2022р. був понеділком - робочим днем, оскільки офіційних святкових та неробочих днів під час воєнного стану в Україні немає, відповідно, не застосовуються норми частини 3 статті 67 КЗпП, в порушення вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також у позові позивач посилається на те, що пояснення були ним подані 15.06.2022р., проте, таких доказів до позову не додано, в порушення вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що обов'язок доказування обставин, на яких ґрунтуються його вимоги покладено у тому числі і на позивача з урахуванням ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, а відповідно, позивач не звільнений від обов'язку подання до позову доказів, на яких ґрунтуються його вимоги згідно до вимог ст.ст.72-77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:
- доказів того, що 10.06.2022р., 11.06.2022р. - 13.06.2022р. були вихідні та святкові дні, з урахуванням того, що 13.06.2022р. був понеділком - робочим днем, оскільки офіційних святкових та неробочих днів під час воєнного стану в Україні немає, відповідно, не застосовуються норми частини 3 статті 67 КЗпП, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів того, що пояснення були подані позивачем 15.06.2022р., у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст.243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування Висновку від 29.06.2022р. - залишити без руху.
Позивачеві у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
- доказів того, що 10.06.2022р., 11.06.2022р. - 13.06.2022р. були вихідні та святкові дні, з урахуванням того, що 13.06.2022р. був понеділком - робочим днем, оскільки офіційних святкових та неробочих днів під час воєнного стану в Україні немає, відповідно, не застосовуються норми частини 3 статті 67 КЗпП, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів того, що пояснення були подані позивачем 15.06.2022р., у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст.294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва