Справа №639/1911/22
Провадження №3/639/817/22
19 липня 2022 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Чижиченко Д.В. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області, стосовно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Харкова, громадянки України, пенсіонерки, фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ч. 1 ст. 160 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №344911 від 23.06.2022 року, 23 червня 2022 року о 16 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 знаходячись за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 153 здійснювала торгівлю з рук квітами у невстановленому місці, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 160 КУпАП.
У судове засідання, яке було призначено на 19.07.2022 року о 10:00 год. ОСОБА_1 не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася своєчасно та належним чином, заяв чи клопотань на адресу суду не надала, поважні причини неявки суду не повідомила, тобто ухилилася від явки до суду.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів для належного оформлення, з огляду на таке.
Згідно зі статтею 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний, зокрема, з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Направлені до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять відомостей, які є необхідними для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи, а саме:
до матеріалів справи не долучені:
-письмові пояснення свідків, у присутності яких було складено протокол про адміністративне правопорушення;
-протокол вилучення предметів торгівлі.
-копії документів, що посвідчують особу правопорушника;
Крім цього, відповідно до вимог ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 160 КУпАП, розглядаються у триденний строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 160 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
У судове засідання за викликом ОСОБА_1 не з'являється без поважних причин, при цьому, участь особи під час розгляду справи про адміністративне правопорушення є обов'язковою.
Таким чином, адміністративний матеріал необхідно повернути до Відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області - для належного оформлення та здійснення приводу у судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 268, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, повернути до Відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області - для належного оформлення та здійснення приводу останньої у судове засідання Жовтневого районного суду м. Харкова.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В.Чижиченко