Справа №705/2086/22
3/705/1568/22
01.07.2022 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , такого, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 513324 від 27.05.2022 ОСОБА_1 25.05.2022 о 23 год. був відсутній за адресою проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про судове засідання, однак до суду не з'явився, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення та клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
За таких обставин та враховуючи рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України», згідно з яким сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, суддя вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі матеріалів.
Вивчивши матеріали справи, доходжу такого висновку.
Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 19 травня 2021 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном один рік із певними обмеженнями, зокрема і забороною залишати місце проживання з 22.00 год. до 06.00 год.
Частиною шостою статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Вище вказану ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області щодо встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду було винесено та проголошено 19 травня 2021 року.
Згідно з п. а) ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
З вище зазначеного слідує, що термін адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 становить з 19 травня 2021 року до 19 травня 2022 року.
Статтею 9 КУпАП визначено поняття адміністративного правопорушення, а саме: це є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією частини 2 статті 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 513324 від 27.05.2022 складений за наслідками події 25.05.2022, тобто після автоматичного припинення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 , а тому відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Статтею 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 285 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 КУпАП щодо ОСОБА_1 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Єщенко