Ухвала від 18.07.2022 по справі 200/3862/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 липня 2022 року Справа №200/3862/22

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі за позовом приватного підприємства «Д.О.К.» до Головного управління ДПС України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

встановила:

14 липня 2022 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «Д.О.К.» (далі - позивач, Підприємство) до Головного управління ДПС України (далі - відповідач), в якому позивач просив:

- скасувати рішення від 24 червеня 2022 року № 14231/32467194/2 про відмову у задоволенні скарги;

- зареєструвати податкову накладну у відповідному органі.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що відповідач протиправно відмовив у реєстрації податкової накладної, чим порушує права позивача.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) суддя після одержання позовної заяви, крім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС у позовній заяві зазначаються:

[…]

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

[…]

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

[…]

11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС в позовній заяві не вказана адреса електронної пошти позивача; не зазначене повне найменування відповідача, його ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

При цьому суд звертає увагу позивача на те, що такого суб'єкта владних повноважень як «Головне управління ДПС України» не існує.

Центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, є Державна податкова служба України (ідентифікаційний код: 43005393).

На підставі наказу Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворені як відокремлені підрозділи Державної податкової служби України територіальні органи, а саме:

Головне управління ДПС у Вінницькій області

Головне управління ДПС у Волинській області

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області

Головне управління ДПС у Донецькій області

Головне управління ДПС у Житомирській області

Головне управління ДПС у Закарпатській області

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області

Головне управління ДПС у Київській області

Головне управління ДПС у Кіровоградській області

Головне управління ДПС у Луганській області

Головне управління ДПС у Львівській області

Головне управління ДПС у Миколаївській області

Головне управління ДПС в Одеській області

Головне управління ДПС у Полтавській області

Головне управління ДПС у Рівненській області

Головне управління ДПС у Сумській області

Головне управління ДПС у Тернопільській області

Головне управління ДПС у Харківській області

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Головне управління ДПС у Хмельницькій області

Головне управління ДПС у Черкаській області

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Головне управління ДПС у Чернігівській області

Головне управління ДПС у м. Києві

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Інформаційно-довідковий департамент ДПС.

За визначенням, наведеним у п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС, відповідач - суб'єкт владних повноважень, до якого звернена вимога позивача.

Отже, позивач в позовній заяві мав зазначити відповідача (відповідачів), тобто суб'єкта владних повноважень, який, на думку позивача, порушив його права та інтереси у сфері публічних правовідносин, вказати його повне найменування, його місцезнаходження; поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, однак в порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС цього позивач цього не зробив.

В порушення вимог п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС в позовній заяві позивач не зазначив рішення якого саме суб'єкта владних повноважень (від 24 червня 2022 року № 14231/32467194) він просить скасувати.

Позовна вимога «зареєструвати ПН у відповідному органі» не відповідає вимогам п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС, оскільки позивач не вказує, на кого саме (державний орган, посадова особа тощо) має бути покладений обов'язок зареєструвати податкову накладну; яку саме податкову накладну належить зареєструвати (її дата та номер); не конкретизовано де саме податкова накладна має бути зареєстрована (в якому органі, реєстрі тощо).

В порушення вимог п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС позивач не надав власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674).

В силу приписів абз. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 3674 позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб'єктів, яким згідно з нормами ст. 5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати.

Ч. 1 ст. 4 Закону № 3674 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674 за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2 481,00 гривень.

Позивачем заявлена одна немайнова вимога.

Таким чином, судовий збір за подання цього позову становить 2 481,00 грн (2 481,00 грн х 1).

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Ч. 2 ст. 9 Закону № 3674 на суд покладено обов'язок перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевірити зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону № 3674 судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду сплачується за наступними реквізитами: отримувач коштів Донецьке ГУК/Слов'янська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA308999980313111206084005658, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу «*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)».

Приклад заповнення графи «Призначення платежу»: *;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , Донецький окружний адміністративний суд.

В порушення вимог ч. 3 ст. 161 КАС документ про сплату судового збору до позовної заяви не доданий.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, що передбачено ч. 1 ст. 169 КАС.

Відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам п. п. 2, 4, 11 ч. 5 ст. 160, ч. 3 ст. 161 КАС вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків шляхом сплати судового збору в сумі 2 481,00 грн за реквізитами, вказаними у цій ухвалі, та подання суду документа про сплату судового збору, а також приведення позовної заяви у відповідність до вимог ч. 5 ст. 160 КАС та подання її суду.

Враховуючи викладене та керуючись Законом України 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», ч. 5 ст. 160, ч. 3 ст. 161, п. 3 ч. 1 ст. 171, ч. ч. 1-3 ст. 169, ст. ст. 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалила:

1. Позовну заяву приватного підприємства «Д.О.К.» до Головного управління ДПС України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

2. Встановити особі, яка звернулася з позовною заявою, десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом:

- сплати судового збору в сумі 2 481,00 грн за реквізитами, вказаними в цій ухвалі, та подання суду документа про сплату судового збору;

- приведення позовної заяви у відповідність до вимог ч. 5 ст. 160 КАС, а саме:

визначити належного відповідача (відповідачів);

зазначити щодо позивача та відповідача (відповідачів) відомості, передбачені п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС;

уточнити зміст позовних вимог відповідно до ч. 1 ст. 5, п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС;

надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС.

4. Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, така позовна заява повертається позивачеві.

5. Заяви, клопотання, докази тощо можуть бути подані суду засобами електронного зв'язку на електронну адресу суду (е-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua) або через підсистему «Електронний суд».

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Кравченко