Ухвала від 14.07.2022 по справі 420/2454/22

Справа № 420/2454/22

УХВАЛА

14 липня 2022 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської районної державної адміністрації Одеської області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 03.02.2022 надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської районної державної адміністрації Одеської області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2022 справу №420/2454/22 передано на розгляд головуючому судді Бутенко А.В.

Ухвалою від 10.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі та визначено її розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін на підставі ст.262 КАС України.

Відповідно до розпорядження Одеського окружного адміністративного суду від 22.06.2022 у зв'язку із увільненням судді Бутенко А.В. від роботи через призов по мобілізації та рішенням зборів суддів ООАС від 21.03.2022 призначено автоматизований розподіл справи №420/2454/22.

Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2022 справу №420/2454/22 передано на розгляд головуючому судді Вовченко О.А.

Ухвалою від 27.06.2022 прийнято до провадження адміністративну справу №420/2454/22 та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

До суду від представника Одеської районної державної адміністрації Одеської області 07.07.2022 за вх №ЕП/18974/22 та 11.07.2022 за вх. №22022/22 надійшло клопотання, в якій просить суд замінити його на належного відповідача - Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 44358689).

Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Розпорядженням Одеської районної державної адміністрації Одеської області від 29.03.2021 №9/од-2021 затверджено Положення про Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області, у пункті 4 якого визначено, що основним завданням Управління у межах реалізації державної соціальної політики в Одеському районі у сфері соціального захисту населення є, зокрема, призначення та виплата соціальної допомоги, адресної грошової допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством, надання та виплата житлових субсидій, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Згідно пп.23 п.5 Положення Управління проводить призначення та виплату зокрема, інших видів державної підтримки відповідно до законодавства

31.03.2021 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відомості про державну реєстрацію Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області як юридичної особи, код ЄДРПОУ 44358689.

Відповідно до ч.3, ч.4 ст.48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

Згідно з ч.6 та ч.7 даної статті, після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги відсутність згоди позивача на заміну відповідача, суд вважає за доцільне заяву представника Одеської районної державної адміністрації Одеської області про заміну відповідача задовольнити частково шляхом залучення до участі у справі в якості другого відповідача Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області (просп. Шевченка, 4, м.Одеса, 65032, код ЄДРПОУ 44358689).

Керуючись ст. ст. 48, 159, 166, 241, 248, 256 КАС України суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву представника Одеської районної державної адміністрації Одеської області про заміну відповідача - задовольнити частково.

Залучити до участі у справі в якості другого відповідача Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області (просп. Шевченка, 4, м.Одеса, 65032, код ЄДРПОУ 44358689).

В іншій частині заяви - відмовити.

Розгляд справи №420/2454/22 розпочати спочатку за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті.

Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачам п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Згідно зі ст.44 КАС України учасники справи зобов'язані, зокрема, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

З урахуванням викладеного, у разі своєчасного виконання сторонами своїх прав та обов'язків щодо подання та направлення до суду у встановлених КАС України випадках заяв по суті справи (відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) з доказами по справі не шляхом здачі вказаних заяв до канцелярії суду, а шляхом відправки його до суду у встановлений строк засобами поштового зв'язку, необхідно про надіслання відповідних заяв засобами поштового зв'язку повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс.

Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя О.А. Вовченко