Ухвала від 14.07.2022 по справі 420/9412/22

Справа № 420/9412/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження клопотання позивача за вхід. №21879/22 про відкликання позовної заяви,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України в якому позивач просить:

- визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_2 щодо не нарахування вартості неотриманого ОСОБА_1 речового майна за період проходження військової служби з 2012 по 2017 роки та не включення до Довідки № 95 про вартість речового майна, що належить до видачі, для виплати компенсації за неотримане речове майно;

- зобов'язати Військозу частину НОМЕР_2 провести розрахунок вартості неотриманого ОСОБА_1 речового майна за період проходження військової служби з 2012 пс 2017 роки та надати відповідну нову Довідку про його вартість до Південного Одеське територіальне управління Національної гвардії України (військова частина НОМЕР_1) (м Одеса) для проведення виплати компенсації за неотримане ОСОБА_1 речове майно за 2012-2017 роки.

Ухвалою суду від 13.07.2021 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (в порядку ст. 262 КАС України).

11.07.2021 року за вхід. №21879/22 через канцелярію суду надійшла заява про відкликання позовної заяви.

Розглянувши подану заяву, керуючись приписами КАС України, суд приходить до наступного висновку.

Приписами ч. 5 ст. 240 КАСУ встановлено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 2 КАС України до основних засад адміністративного судочинства належить, зокрема, і диспозитивність.

Термін диспозитивність (від лат. dispono розпоряджаюся, створюю) розглядається як надана зацікавленим особам, які беруть участь у справі, можливість, безперешкодно, в межах процесуального закону, здійснювати свої матеріальні і процесуальні права, а також розпоряджатися ними на власний розсуд.

Сутність принципу диспозитивності розкривається через такі положення: а) учасникам судового розгляду законом надається певний процесуальний статус, і вони мають право вільно користуватись і розпоряджатись своїми матеріальними та процесуальними правами, в тому числі визначати межі судового захисту, впливати на початок, рух і закінчення судового розгляду; б) особа, якій належить право, може від нього відмовитися; в) зацікавленим особам надається право ініціювання судового процесу, нікого не можна примушувати пред'явити позов проти його волі; г) суд не повинен виходити за межі вимог сторін, крім випадків, передбачених законом, і вирішує лише ті питання, що віднесені до його повноважень.

Отже, підстави для відмови у задоволенні цієї заяви законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду.

Керуючись п. 5 ч.1 ст.240, 256, 295, 297 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача за вхід. №21879/22 про відкликання позовної заяви - задовольнити частково.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 295, 297 КАС України.

Головуючий суддя Потоцька Н.В.