(про закриття провадження у справі)
13 липня 2022 року м. Житомир справа № 240/4014/22
категорія 113040000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Підприємства об'єднання громадян "Коростенське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих" про застосування заходів реагування,
встановив:
Управління Держпраці у Житомирській області звернулося до суду з даним позовом, у якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Підприємства об'єднання громадян "Коростенське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих".
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 09.03.2022.
09.03.2022 судове засідання не відбулося у зв"язку із введенням з 24 лютого 2022 року воєнного стану в Україні. Наступне судове засідання призначено на 13.07.2022.
11 липня 2022 року до суду від представника позивача надійшла заява про відмову від позову, яка мотивована тим, що відповідачем було усунено порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, яке стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Зважаючи на відсутність перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, судом без виходу до нарадчої кімнати, постановлено протокольну ухвалу про подальший розгляд справи в письмовому провадженні.
Розглянувши заяву позивача та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
В силу приписів частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.
Частиною 1 статті 189 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Положеннями ч. 6 ст. 189 КАС України, які кореспондуються із ч. 6 ст. 47 КАС України, встановлено, що суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
В контексті наведеного судом з'ясовано, що відмова позивача від даного позову, викладена в заяві, не суперечить закону і не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів.
За наведених обставин, суд приймає відмову позивача від позову.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена (ч. 2 ст. 238 КАС України).
Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у даній справі.
Керуючись статтями 9, 47, 189, 238, 239, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Закрити провадження в адміністративній справі № 240/4014/22 за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Підприємства об'єднання громадян "Коростенське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих" про застосування заходів реагування.
Роз'яснити, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко