11.07.2022
Справа № 369/4716/22
Провадження № 3/369/3614/22
11 липня 2022 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенко Владислав Вікторович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Бучанського РУП в Київській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч.5 ст. 122, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 07.06.2022 року серії ААД № 100786, 07червня 2022 року, близько 18години 00 хвилин, в Київській області, в с. Крюківщина, вулиця Жулянська, 2А, водій ОСОБА_1 керуючиавтомобілем Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 здійснив аварійну обстановку. Внаслідок чого інші учасники дорожнього руху були змушені вжити заходів для забезпечення власної безпеки.
Згідно того ж ОСОБА_2 порушив п. 12.1, 13.1 ПДР, за що передбачена відповідальність згідно ч.5 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 07.06.2022 року серії ААД № 100785, 07 червня 2022 року, близько 18 години 00 хвилин, в Київській області, в с. Крюківщина, вулиця Жулянська, 2А, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння.Огляд проведено із застосуванням приладу «Драгер». Проба позитивна та становить 1,76% проміле.
Згідно того ж протоколу, ОСОБА_1 порушив п. 2.9А Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст. 122, ч.1 ст. 130 КУпАП не визнав та пояснив суду, що 07 червня 2022 року, близько 18 години 00 хвилин не керував автомобілем Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 . Вище вказаний автомобіль був припаркований за адресою: Київська область, с. Крюківщина, вулиця Жулянська, 2А, на території ЖК «Евромісто». Близько 18 години 00 хвилин, 07.06.2022 року, до ОСОБА_1 , який перебував біля автомобіля Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 , підійшли працівники поліції ОСОБА_3 , що він начебто в результаті керування транспортним засобом Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 здійснив аварійну обстановку та запропонували останньому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. ОСОБА_1 погодився пройти огляд, оскільки був проінформований працівниками поліції, що у разі відмови від проходження огляду його автомобіль буде вилучений, однак ОСОБА_1 намагався пояснити працівникам поліції, що він не здійснював керування автомобілем Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 . Не зважаючи на будь-які пояснення працівники поліції в подальшому склали відносно ОСОБА_1 протоколи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.130 та ч.5 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.5 ст. 122 КУпАП Порушення, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до ст. 251 КУпАП Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до п.5, розділу 2 інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису затвердженої наказом МВС України 18 грудня 2018 року № 1026 Включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, переглянувши відеозапис, який був доданий до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, враховуючи пояснення ОСОБА_1 суд вважає що вина останнього не доведена достатніми та беззаперечними доказами, оскільки вище вказаний відеозапис є не безперервним та починається з моменту, коли ОСОБА_1 знаходиться поза межами автомобіля Volkswagenд.н.з. НОМЕР_1 , а тому у суду не має підтвердження того, що останній здійснював керування зазначеним транспортним засобом.
Відповідно до ст. 62 Конституції України Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Із врахуванням положень і тлумачень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серй озне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За викладених обставин суд вважає вину ОСОБА_1 не доведеною достатніми та беззаперечними доказами, а тому провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративне правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247, ч.1 ст. 130, ч.5 ст. 122, ст. 283, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4 за ч.5 ст. 122, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського Апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.В. Лисенко