14.07.2022
ЄУН 389/1358/22
Провадження № 3/389/553/22
14 липня 2022 року м. Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богданова Олена Едуардівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Знам'янського відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , не працюючої, місце проживання АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №48274559 від 09 червня 2022 року, ОСОБА_1 , на виконання виконавчого листа №2/389/681/14 від 14.10.2014, не сплачує аліменти на користь ОСОБА_2 , на утримання дітей: доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у зв'язку з чим утворилася заборгованість по сплаті аліментів за період з 17.03.2017 року по 01.06.2022 року, сума якої, а саме 263104,30 грн., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня набрання чинності Законом (06.02.2018), тобто скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.
Стаття 183-1 КУпАП передбачає відповідальність за: несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явилась, свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнала повністю та повідомила, що протягом 2022 року вже притягувалась до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.183-1 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню органу, який його склав, для належного оформлення з наступних підстав.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Виходячи зі змісту ст.ст.7,254,279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст.251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП.
Проте, під час судового засідання зі слів ОСОБА_1 стало відомо, що остання протягом 2022 року вже притягувалась до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.183-1 КУпАП і до неї застосовано стягнення у виді суспільно корисних робіт, проте матеріали про притягення її до адміністративної відповідальності не містять належних доказів повторного протягом року вчинення нею правопорушення. Тобто ймовірно, що правопорушення, зазначене у даному протоколі вчинене ОСОБА_1 09.06.2022 року повторно протягом року, і відповідно повинно бути кваліфіковано за ч.3 ст.183-1 КУпАП, що позбавляє суд можливості об'єктивно розглянути справу по суті та застосувати до особи, яка притягається до відповідальності відповідного адміністративного стягнення передбаченого санкцією ч.3 ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Невідповідність матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, тому без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
З урахуванням вищенаведеного, з метою повного, всебічного та правильного розгляду адміністративного матеріалу, не допущення порушення прав особи, відносно якої складено адміністративний протокол, суддя вважає за необхідне адміністративний матеріал відносно ОСОБА_7 повернути до Знам'янського відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області, для належного оформлення.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.183-1, 255, 256, 266-268, 277, 278 КУпАП, суддя, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП - повернути до Знам'янського відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова