Справа № 354/487/22
Провадження № 3/354/469/22
14 липня 2022 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції № 1 (м. Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №499092 від 09.04.2022 року, передбачене ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №499092 від 09.04.2022 року вбачається, що ОСОБА_1 09.04.2022 року приблизно о 09 год 30 хв в с. Микуличин, уч.Полумистий керував транспортним засобом "ВАЗ 21093”, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився. Тим самим ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечив щодо своєї винуватості. Пояснив суду, що в день, коли його зупинила поліція алкоголь не вживав, проте випив пляшку пива напередодні в обід. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився, оскільки не вважає себе винним, а також тому, що освідування повинне проводитись в присутності двох понятих, яких на місці не було. Зазначив, що водійські права не отримував.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши їх у своїй сукупності, приходжу до такого висновку.
Відповідно до положень пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Частиною першою статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, а саме в керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння підтверджується інформацією, що міститься у протоколі про адміністративне правопорушення від 09.04.2022 року серії ДПР 18 №499092, зі змісту якого вбачається порушення водієм пункту 2.5 Правил дорожнього руху України (а.с.1), відмовою в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням технічних засобів (а.с.3), відмовою в направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції (а.с.4), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.5-6), відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, переглянутому в судовому засіданні ( а.с. 8).
За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адмінправопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
З огляду на зазначене, суд на підставі ст. ст. 23, 33 КУпАП при призначенні покарання враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу правопорушника, відношення до скоєного і вважає, що оскільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, стягнення слід накласти, у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки такий не отримував водійські права.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не подано, а відтак, з останнього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави, що становить 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Остап'юк