Справа № 344/6278/22
Провадження № 3/344/3188/22
14 липня 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого барменом магазину «Пивна оселя», ІПН не встановлено, за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 02.05.2022 о 18 год 19 хв в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по вул. Височана, 18 в м. Івано-Франківську вчинив порушення порядку проведення розрахунків, а саме проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосуванням РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, чим було порушено п.1 та п.2 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (із змінами та доповненнями).
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №688 про адміністративне правопорушення від 10.05.2022, копією акту (довідки) 090281 фактичної перевірки, описом готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків від 02.05.2022, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Так, відповідно до протоколу №688 про адміністративне правопорушення від 10.05.2022, ОСОБА_1 02.05.2022 о 18 год 19 хв в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по вул. Височана, 18 в м. Івано-Франківську вчинив порушення порядку проведення розрахунків, а саме проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосуванням РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, чим було порушено п.1 та п.2 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (із змінами та доповненнями), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з протоколу №688 про адміністративне правопорушення від 10.05.2022, прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вказано ОСОБА_2 . Однак, з копії акту (довідки) 090281 фактичної перевірки та письмового пояснення ОСОБА_1 , долучених до матеріалів справи, вбачається, що прізвище бармена магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зазначено ОСОБА_3 .
Також, із письмового пояснення ОСОБА_1 , долученого до матеріалів справи, вбачається, що останній 02.05.2022 здійснив розрахункову операцію через касовий апарат, розрахунковий документ не видав, оскільки були інші відвідувачів.
Будь-яких даних про те, що акт (довідка) про результати перевірки скасовано чи визнано неправомірними дії посадових осіб ДПС з приводу проведення цієї перевірки, суду не надано.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.155-1 КУпАП як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 155-1, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі 5 (п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 496 грн 20 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО