справа№380/24285/21
12 липня 2022 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, -
Головне управління ДПС у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом про стягнення з Державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» грошові кошти до бюджету, які знаходяться на рахунках в банках та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 1 667 779,30 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у відповідача виникла заборгованість, яка складається із сум податкових зобов'язань по земельному податку з юридичних осіб, податку на прибуток підприємств та організацій, податку на додану вартість, частини чистого прибутку. На адресу відповідача було надіслано податкову вимогу від 27.06.2019 № 91877-50. Заборгованість не сплачено. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідачем на день розгляду справи відзиву на позовну заяву не було подано.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Державне підприємство «Львівський військовий лісокомбінат» внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій і присвоєний ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: 07361304.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Львівський військовий лісокомбінат» має податковий борг перед бюджетом, який складається із сум податкових зобов'язань по земельному податку з юридичних осіб, податку на прибуток підприємств та організацій, податку на додану вартість, частини чистого прибутку.
Згідно довідки про податкову заборгованість №12080/5/13-01-13-02 від 20.10.2021 сума заборгованості відповідача станом на 19.10.2021 року становить 2 166 522,75 грн. (заявлена до стягнення в даній справі 1 667 779,30 грн.).
Вказана сума податкового боргу виникла, зокрема на підставі:
земельного податку з юридичних осіб - 181 598,25 грн., а саме:
- податковий розрахунок земельного податку № 9029385343 від 19.02.2020 в сумі 54071,55 грн., частково сплачено, залишок заборгованості становить 13517,91 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку № 9028206718 від 17.02.2021 в сумі 54071,55 грн., частково нараховано, залишок заборгованості становить 36047,68 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку № 9028785363 від 18.02.2021 на суму 49127,34 грн., (частково сплачено та частково нараховано) залишок заборгованості становить 10053,15 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку № 9209352204 від 28.07.2021 в сумі 49127,34 грн., (частково сплачено та частково нараховано) залишок заборгованості становить 8940,93 грн.
- пеня в сумі 113 038,58 грн.;
податку на прибуток підприємств - 36 251,29 грн., а саме:
- пеня на суму - 36 251,29 грн.;
податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів - 1 442 422,00 грн., а саме:
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9276281866 від 20.11.2019 на суму 925 479,00 грн., частково сплачено, залишок заборгованості становить 292 382,05 грн.;
-податкова декларація з податку на додану вартість № 9304072568 від 17.12.2019 на суму 5663,00 грн.;
-податкова декларація з податку на додану вартість № 9330951051 від 16.01.2020 3107,00 грн.;
-податкова декларація з податку на додану вартість № 9029046022 від 19.02.2020 на суму 19 809,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9056107554 від 18.03.2020 на суму 28030,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9081542982 від 15.04.2020 на суму 35498,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9110182720 від 19.05.2020 на суму 29037,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9139942136 від 18.06.2020 на суму 33923,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9169420209 від 16.07.2020 на суму 27956,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9235662563 від 17.09.2020 на суму 27418,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9203140655 від 17.08.2020 на суму 36002,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9269460567 від 19.10.2020 на суму 31170,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9305563932 від 19.11.2020 на суму 33745,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9337120027 від 17.12.2020 на суму 31797,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9368828413 від 18.01.2021 на суму 37939,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9030065677 від 19.02.2021 на суму 38164,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9055720132 від 18.03.2021 на суму 33442,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9093094687 за 01.02.2021 в сумі 1537,00 грн., самостійно нараховані штрафні санкції в сумі 46,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9090671549 від 19.04.2021 на суму 57070,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість № 9131021816 від 19.05.2021 на суму 30896,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість №9162478375 від 17.06.2021 на суму 29055,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість №9197907850 від 19.07.2021 на суму 34685,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість №9239278362 від 19.08.2021 на суму 39349,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість №9271503260 від 17.09.2021 на суму 28239,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість №0089325104 від 06.12.2019 на суму 199 439,22 грн.;
- податкового повідомлення-рішення з податку на додану вартість №0089315104 від 06.12.2019 на суму 77 608,00 грн.;
- податкового повідомлення-рішення з податку на додану вартість №0089775104 від 10.12.2019 на суму 170 941,76 грн.;
- податкового повідомлення-рішення з податку на додану вартість №0011925104 від 19.03.2020 на суму 18 113,75 грн.;
- пеня в сумі 10 360,22 грн.
частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств) - 7507,76 грн., а саме:
- розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями № 9092516188 від 21.04.2021 на суму 6500,00 грн.
- пеня в сумі 1007,76 грн.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відносини, що виникли між позивачем та відповідачем, врегульовані Податковим кодексом України.
Статтями 67 та 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно ст.15 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 вказаного Кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, та надсилає (вручає) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум платнику податку, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пунктом 4 статті 102 ПК України передбачено, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Із матеріалів справи вбачається, що позивачем було сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу від 27.06.2019 року №91877-50 (отримана відповідачем 08.07.2019). Відповідач суму податкового боргу не погасив.
Згідно із п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до припису норми п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платник податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетн6их коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі.
Як вбачається з матеріалів справи сума заборгованості є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до інформації про банківські рахунки, Державне підприємство «Львівський військовий лісокомбінат» має відкриті рахунки в установах банку.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем та підлягають до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задоволити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» (ЄДРПОУ - 07361304) до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 1 667 779 (один мільйон шістсот шістдесят сім тисяч сімсот сімдесят дев'ять гривень) 30 коп.
Судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Крутько О.В.