Постанова від 06.07.2022 по справі 346/1587/22

Справа № 346/1587/22

Провадження № 3/346/1399/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2022 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Калинюк О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що 29.04.2022 року о 21:50 год. на автодорозі "Н-10" по вул. Жовтневій в с. Хлібичин ОСОБА_2 , керуючи автомобілем марки "MAN" , д.н.з. " НОМЕР_1 ", пошкодив причіпом паливно-роздавальну колонку, чим спричинив збитки.

Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов наступних висновків.

Згідно з положеннями ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Згідно з частиною 2 цієї статті справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Згідно із Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів від 03.11.2020 року, № 950-IX, розділ XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнено пунктом 3-1 такого змісту: 3-1. До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року".

Відповідно до листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованого головам місцевих та апеляційних загальних судів, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Виходячи із змісту роз'яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України № 11 від 11.06.2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276КУпАП», питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.

Згідно з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини» інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 вказаної Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Беручи до уваги, що місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено с. Хлібичин, на яке поширюється юрисдикція Снятинського районного суду Івано-Франківської області, місцем проживання особи, яка притягується до адмінвідповідальності, вказано м.Олександрія Кіровоградської області, а траснпортний засіб перебуває на обліку у Львівській області, то відсутні правові підстави для розгляду справи Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області. Тому матеріали даної справи слід повернути Коломийському РВП ГУНП в Івано-Франківській області для вирішення питання про направлення справи за підсудністю.

На підставі наведеного та, керуючись ст.ст. 276, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути Коломийському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області для вирішення питання про направлення справи до відповідного суду за підсудністю.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Калинюк О. П.