Справа №: 343/955/22
Провадження №: 3/0343/466/22
14 липня 2022 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано - Франківської області Андрусів І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Долинського відділу державної виконавчої служби у Калуському районі Івано - Франківської області Південно - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано - Франківськ) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання дітей, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Правопорушення вчинено при таких обставинах.
ОСОБА_1 не сплачував аліменти згідно із виконавчим листом №343/1917/20 від 05.02.2021 виданого Долинським районним судом Івано - Франківської області на утримання дітей: дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у твердій грошовій сумі в розмірі по 1 500 грн на кожну дитину щомісячно. Стягнення аліментів розпочато з 21.10.2020. Вказане призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явився, причин неявки не повідомив, хоча про місце і час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Оскільки судом вже неодноразово відкладався розгляд даної справи, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до відповідальності не є обов'язковою. Враховуючи вимоги вказаної статті, обмежені строки розгляду даної справи, а також те, що ОСОБА_1 будучи повідомленим про судове засідання, на виклик не з'явився, жодних заяв чи клопотань не подав, суд розглядає справу за наявними доказами.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, в судовому засіданні доведена матеріалами адміністративної справи:
- даними протоколу №2 від 24.06.2022, в якому викладена суть правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП (а.с. 1).
- копією виконавчого листа по справі № 343/1917/20, виданого 05.02.2021 Долинським районним судом Івано - Франківської області, відповідно до якого вирішено проводити стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 на дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у твердій грошовій сумі в розмірі по 1 500 грн на кожну дитину щомісячно (а.с. 2);
- постановою про відкриття виконавчого провадження від 22.09.2021 №25611, відповідно до якої відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 343/1917/20 (а.с. 3);
- розрахунком зі сплати аліментів, відповідно до якого сума заборгованості по сплаті аліментів станом на 24.06.2022 становить 48 715,00 грн (а.с. 6).
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП полягає у несплаті аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 необхідно квалiфiкувати за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, оскiльки він не сплачував аліменти на утримання дітей, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не встановив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.
На підставі викладеного, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адмiнiстративні правопорушення та накласти стягнення у виді сто двадцяти годин суспільно корисних робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) - 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок судового збору.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано - Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд Івано - Франківської області.
Суддя: І.М.Андрусів