Справа № 212/3222/22
3/212/1412/22
13 липня 2022 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Власенко М.Д., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділення поліції № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1732 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 315567 від 01 липня 2022 року, 17 червня 2022 року о 19.00 годині ОСОБА_1 за місцем мешкання: АДРЕСА_2 , вчинив сімейну сварку зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 , ході якої ображав її нецензурною лайкою, чим вчинив домашнє насильство, скоївши адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.1732 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, при цьому був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить його особистий підпис у протоколі про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не направив, причини неявки суду не повідомив.
З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав завчасно заяви про відкладення судового розгляду, при цьому присутність такої особи не є обов'язковою, в розумінні ч.2 ст.268 КУпАП, суддя приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 з урахуванням пояснень особи.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Частина 1 статті 1732 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження обставин кожної справи,розглядаючи справу суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення,чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст.ст.251, 252 КУпАП України доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.1 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Тобто, формами насильства в сім'ї, за які передбачено адміністративну відповідальність за ч.1 ст.1732 КУпАП, виступають: психологічне насильство в сім'ї, фізичне насильство в сім'ї та економічне насильство в сім'ї.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1732 КУпАП за обставин викладених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 315567 від 01 липня 2022 року повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме:
- висновком Ст. дільничого офіцеру Відділення поліції № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області (а.с.2);
- рапортом, згідно якого 17 червня 2022 року о 19.23 годині надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 17 червня 2022 року о 19.23 годині за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Іртиська, буд. 20а, колишній співмешканець ОСОБА_1 забрав у заявниці документи, банківські картки, а також вранці під час конфлікту розбив телефон. Заявник ОСОБА_3 (а.с.3);
- протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 17 червня 2022 року згідно якого ОСОБА_2 просить притягнути до відповідальності ОСОБА_1 , який 17 червня 2022 року о 19.00 годині за місцем мешкання вчинив сварку, ображав нецензурною лайкою та пошкодив телефону (а.с.4);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 з яких вбачається, що вона тимчасово переміщена з Херсонської області та на даний час мешкає з ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 . 17 червня 2022 року о 19.00 годині ОСОБА_1 забрав у неї документи, які потім знищив, щоб вона не могла виїхати до свого постійного місця проживання, а також ображав її та розбив мобільний телефон (а.с.5);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 з яких вбачається, що 17 червня 2022 року у нього з співмешканкою ОСОБА_2 виникла сварка через те, що вона хотіла їхати додому на окуповану територію в ході чого він виражався нецензурною лайкою та забрав її документи, але після того, як дізнався, що вона хоче поїхати до батька у Чернівецьку області документи віддав (а.с.6).
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, яка повністю підтверджена матеріалами справи, дані про особу правопорушника, та вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 496,20 грн.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст. 173-2, ст.ст.251, 252, 245, 280, 283- 285 КУпАП України, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її прийняття до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя М.Д. Власенко