Справа № 676/2710/22
Номер провадження 3/676/1372/22
13 липня 2022 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І., за участю секретаря судового засідання Марчук К.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянув протокол та матеріали справи, які надійшли від військової частини НОМЕР_2 про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Карижен Віньковецького району Хмельницької області, зареєстрованого та жителя по АДРЕСА_1 , військовослужбовця, старшого водія автомобільного відділення взводу забезпечення військової частини НОМЕР_2 в м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, реєстраційний номер особової картки платника податків НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, -
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від військової частини НОМЕР_2 надійшов для розгляду по суті протокол відносно ОСОБА_1 , про адміністративне правопорушення серії НОМЕР_2 від 09.06.2022 року за ч. 3 ст.172-20 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 о 14.20 год. 08.06.2022 року в період дії в Україні воєнного стану на території розташування військової частини НОМЕР_2 по АДРЕСА_2 під час несення служби перебував з явними ознаками алкогольного сп'яніння, який встановлено медичним Висновком №306 від 08.06.2022 року із результатом 2,8%. Своїми діями, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення повністю визнав, підтвердив обставини, викладені в протоколі і додав, що щиро кається, однак зазначив що не був залучений до виконання службових обов'язків.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши протокол, матеріали справи додані до нього, здобув достатньо підстав доведення вини останнього за ч.3 ст.172-20 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії НОМЕР_2 №12 від 09.06.2022 року, Висновком №306 від 08.06.2022 року КНП «Кам'янець-Подільська міська лікарня» Кам'янець-Подільської міської ради з результатом медичного огляду на стан алкогольного, згідно якої в крові ОСОБА_1 виявлено 2,8 % алкоголю, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 08.06.2022 року, поясненнями, наданими особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Так, враховуючи пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 визнання вини, характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу останнього, обставини справи, суд, у відповідності до вимог ст.ст. 33, 34, ч.2 ст. 36 КУпАП, вважає за необхідне врахувати вчинення ним адміністративного правопорушення під час воєнного стану та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої ч.3 ст.172-20 КУпАП у виді штрафу в максимальному розмірі.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, тому ОСОБА_1 звільнити від сплати судового збору, як військовослужбовця.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст.172-20, 283, 284, 294 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати винуватим, ОСОБА_1 , реєстраційний номер особової картки платника податків НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 4845 грн., що становить двісті вісімдесят п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_1 , реєстраційний номер особової картки платника податків НОМЕР_1 , звільнити від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду
Я.І. Воєвідко