Ухвала від 11.07.2022 по справі 420/9341/22

Справа № 420/9341/22

УХВАЛА

11 липня 2022 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі міста Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі міста Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, в якому позивач просить:

визнати незаконним рішення Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо зняття мене ОСОБА_1 як пільговика зі статусом учасника бойових дій з персоніфікованого обліку Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків;

визнати незаконною відмову Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо поновлення мене ОСОБА_1 як пільговика зі статусом учасника бойових дій з персоніфікованого обліку Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків;

зобов'язати Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради поновити мене ОСОБА_1 в базах даних персоніфікованого обліку Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків з січня 2020 року зі складом сім'ї 2 особи (я, та син ОСОБА_2 - 2014 р.н.);

зобов'язати Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради поновити мене ОСОБА_1 в базах даних персоніфікованого обліку Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків з січня 2020 року зі складом сім'ї 2 особи (я, та син ОСОБА_2 - 2014 р.н.) а з 18 лютого 2021 року рахувати склад сім'ї 5 осіб (я, дружина - ОСОБА_3 , донька ОСОБА_4 - 2011 р.н., син ОСОБА_2 - 2014 р.н., син ОСОБА_5 - 2020 р.н.);

зобов'язати Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради провести перерахунок не нарахованих та не виплачених пільг в грошовій безготівковій формі за період з травня 2019 року по липень 2022 року та виплатити їх на мій картковий рахунок, з врахуванням за 2 особи (я, та син ОСОБА_2 2014 р.н.) з 01 травня 2019 року по 18 лютого 2021 року а з 18 лютого 2021 року перерахувати з врахуванням складу сім'ї 5 осіб (я, дружина - ОСОБА_3 , донька ОСОБА_4 - 2011 р.н., син ОСОБА_2 - 2014 р.н., син ОСОБА_5 - 2020 р.н.).

Відповідно до п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.

Також, відповідно до пунктів 1-3, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема:

найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

Так, в адміністративному позові зазначено код ЄДРПОУ відповідача - Управління соціального захисту населення в Малиновському районі Департаменту праці і соціальної політики Одеської міської ради - 36290160.

Проте, за кодом 36290160 зареєстрована інша юридична особа - Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Разом з тим, відповідно п. 3.4 положення про Департамент праці та соціальної політики, затвердженого рішенням Одеської міської ради № 4876-VII від 31.07.2019 року до структури Департаменту разом з директором входять: заступники директора Департаменту; структурні підрозділи Департаменту (управління, відділи, сектори); структурні підрозділи Департаменту діють на підставі положень про них, які затверджуються директором Департаменту.

Згідно з структурою Департаменту, яка опублікована на офіційному сайті м. Одеси та, з якою можливо ознайомитись за посиланням https:// https://omr.gov.ua/ua/city/departments/dpsp/upravlenie-soc-zaschiti-naseleniya-v-malinovskom-rayone-g/, Управління соціального захисту населення в Малиновськьому районі м. Одеси є структурним підрозділом Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Таким чином, позивачу необхідно зазначити належного відповідача та зазначити його код ЄДРПОУ.

Також, відповідно до ч.ч. 1, 2 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Так, позивач в адміністративному позову зазначає, що у зв'язку з виконанням службових обов'язків за посадою викладача у Військовій академії, та сімейними обставинами (народження дитини ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстрація шлюбу 18.02.2021 року(копія свідоцтва про шлюб додається), а в подальшому оформлення зміни місця реєстрації, яка відбулась 11.08.2021 року та в подальшому убуття для навчання до Національного університету оборони України (м. Київ) лише 24.01.2022 року листом на електронну пошту (копія листа додається) я звернувся до начальника Управління соціального захисту населення в Малиновському районі міста Одеси, в якому просив надати інформацію стосовно того, які документи і куди необхідно надати, щоб оформити отримання пільг, право на які позивач має відповідно до чинного законодавства та з проханням надати йому витяг з Єдиного Державного Реєстру Обліку Пільговиків про перебування позивача в ньому. На лист позивача отримано відповідь від 01.02.2022 року №02-1-2840/1 ел від начальника Управління соціального захисту населення в Малиновському районі міста Одеси, в якому було зазначено, що позивач перебував на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків Малиновського району, але у зв'язку з вибуттям позивач був знятий з обліку з січня 2020 року.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів адміністративного позову компенсацію вартості комунальних послуг позивач перестав отримувати з травня 2019 року.

При цьому, жодних обґрунтованих причин щодо не вчинення будь-яких дій з метою поновлення своїх прав на отримання пільги з травня 2019 року, позивач не наводить.

Крім цього, народження дитини у грудні 2020 року, реєстрація шлюбу та зміна місця проживання у 2021 році не є поважними причинами пропуску строку звернення до суду.

Таким чином, позивачем пропущено місячний строк для звернення до суду з даним адміністративним позовом та не надано суду доказів поважності причин його пропуску.

Отже, позивачу необхідно надати до суду обґрунтоване клопотання про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.

Також, відповідно до ч.1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Між тим, позивач просить суд визнати дії та рішення відповідача незаконними, що не відповідає приписам ч. 1 ст.5 КАС України.

Таким чином, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до вимог КАС України.

Згідно зі ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову оформленого відповідно до вимог ст.ст. 5, 160, 161 КАС України та з урахуванням недоліків зазначених в ухвалі суду з наданням його копії для відповідача (ів), а також клопотання про поновлення строку звернення до суду.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі міста Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин