копія
12 липня 2022 року Справа № 608/857/22
Номер провадження1-в/608/33/2022
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області
ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чортків подання начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, згідно подання раніше судимого: 17.07.2000 Чортківським районним судом Тернопільської області за ч. 2 ст.140, ч. 2 ст. 141, ч. 2 ст. 144, ч. 1 ст. 229-6, ст. 42 КК України до 4 років 06 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 20.04.2004 Чортківським районним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 390, ч. 3 ст. 357, ч. 1 ст. 358, ст. ст. 70, 71 КК України до 4 років 10 місяців 13 днів позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 07.11.2008; 06.03.2012 Тернопільським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 317, ч. 1 ст. 263, ст. 70 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільнений з місць позбавлення волі 12 вересня 2016 року, -
Начальник Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , посилаючись на те, що після відбуття покарання і прибуття з місць позбавлення волі на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 протягом серпня 2021 року систематично допускав порушення громадського порядку та інші правопорушення, внаслідок чого було відносно нього складено протоколи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи, що ОСОБА_2 неодноразово судимий за скоєння умисних злочинів, після відбуття покарання на шлях виправлення не став, неодноразово вчиняв порушення громадського порядку, схильний до систематичного вживання алкогольних напоїв, не працює, пропонує встановити відносно нього наступні обмеження:
- заборонити залишати свій будинок з 22.00 год. вечора до 6.00 год. ранку;
- заборонити виїзд по особистих справах за межі Чортківського району без дозволу начальника Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області;
- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші торгові заклади, де проводиться продаж алкогольних напоїв на розлив;
- зобов'язати з'являтися з 10.00 год. до 12.00 год. першого понеділка місяця в Чортківський РВП ГУНП в Тернопільській області для реєстрації до дільничного офіцера поліції, а в разі його відсутності - до оперативного чергового Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області;
- зобов'язати з'являтися за викликом в поліцію у вказаний термін і надавати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Вважає, що вказані обмеження дадуть можливість запобігти скоєнню нових правопорушень та злочинів, вести постійний контроль за поведінкою та способом життя піднаглядного, перевихованням та виправленням особи.
Представник Чортківського РВП ГУНП України в Тернопільській області в судове засідання повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
ОСОБА_2 в судове засідання також не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши подання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у поданні слід відмовити з наступних підстав.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд, серед інших, встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. 4.4. наказу МВС №1303/203 від 04.11.2003 «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, якщо особа, яка підпадає під дію вказаного Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику відділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
Отже, Законом та відповідним наказом МВС визначено, що в даному випадку встановлення адміністративного нагляду можливо лише у разі вчинення особою систематичного порушення громадського порядку і прав інших громадян, або інших правопорушень, чому має передувати попередження органів внутрішніх справ.
В поданні начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області вказано, що ОСОБА_2 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності. Види стягнень та їх розмір в поданні не вказані. В матеріалах подання відсутні відповідні постанови про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накладення на нього будь-яких стягнень. Натомість, містяться вісім копій протоколів про адміністративне правопорушення від 29 вересня 2021 року, складених щодо ОСОБА_2 за ст. 51 КУпАП та довідка дільничного офіцера поліції про направлення цих протоколів до суду. Такі докази суд не може визнати належними та допустимими, оскільки, вони не підтверджені відповідними постановами про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративних правопорушень та накладення адміністративних стягнень.
Крім того, до матеріалів подання не додано вироків суду, якими засуджено ОСОБА_2 , не вказано чи відбув він покарання повністю, чи звільнений умовно-достроково від відбування покарання.
Зазначене свідчить про відсутність, визначених ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», правових підстав для встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду, що зумовлює прийняття судом рішення про відмову в задоволенні подання.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
В задоволенні подання начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя : /підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «____» 2022 року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/857/22, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя: ОСОБА_1
Копію постанови видано "____"__________________року.
Секретар: