Постанова від 12.07.2022 по справі 745/193/22

Справа № 745/193/22

Провадження № 1-в/745/11/2022

У Х В А Л А іменем України

12.07.2022 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,начальника СПД №1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , особи відносно якої розглядається подання ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця справу за поданням начальника СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Петрівка Щорського району та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого :

- 05.08.2010 року Корюківським районним судом Чернігівської області за ч.2 ст. 185 КК України - 1 рік 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України - звільнений від відбуття покарання з іспитовим терміном 1 рік; - 17.09.2012 року Корюківським районним судом Чернігівської області за ч.2ст. 185 КК України - 2 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України - звільнений від відбуття покарання з іспитовим терміном 1 рік; - 11.11.2013 року Корюківським районним судом Чернігівської області за ч.2 ст. 185 КК України - 2 роки та 6 місяців позбавлення волі; - 19.12.2013 року Корюківським районним судом Чернігівської області за ч.2ст. 185 КК України - 3 роки та 1 місяць позбавлення волі; - 10.05.2016 року Сосницьким районним судом Чернігівської області за ч.2 ст. 185 КК України - 4 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України - звільнений від відбуття покарання з іспитовим терміном 2 роки; - 11.05.2017 року Сосницьким районним судом Чернігівської області за ч.2,3 ст. 185 КК України - 4 роки та 6 місяців позбавлення волі;

,

ВСТАНОВИВ:

Начальник СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 , яке мотивує тим, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнився умовно- достроково з місць позбавлення волі на не відбутий строк 8 місяців 21 день. З моменту звільнення гр. ОСОБА_5 перебував на обліку як особа, що формально підпадає під дію ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, в разі вчинень правопорушень, ознайомлений в розписці від 18.08.2021 року. ОСОБА_5 не зробив для себе висновків з проведеної профілактичної роботи. Він підтримує відносини з контингентом осіб схильних до зловживання алкогольними напоями та ведення аморального способу життя. Неодноразово вчинені ним адміністративні правопорушення мають системний характер, а проведена робота з боку поліцейських СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП по відношенню до останнього не привела до позитивних зрушень в поведінці.

Прокурор ОСОБА_3 подання підтримав та вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд .

Представник СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 подання підтримав, посилаючись на обставини викладені в поданні.

ОСОБА_5 не заперечував у встановлені адміністративного нагляду та обмежень,які в ньому зазначені.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 11.05.2017 року засуджений вироком Сосницького районного суду Чернігівської області за ч.2,3 ст. 185 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, 15.07.2021 року звільнився умовно-достроково з місць позбавлення волі.

Протягом року ОСОБА_5 притягувався до адміністративної відповідальності: 28.09.2021 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ч. 1 ст. 178 КУпАП (попередження); 29.09.2021 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (попередження); 22.10.2021 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ст. 177 КУпАП (штраф 17 грн.); 29.05.2022 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ст. 176 КУпАП (штраф 51 грн.);

31.05.2022 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ст. 177 КУпАП (штраф 17 грн.); 07.06.2022 року СПД № 1 ВП № 1 Корюківського РВП за ст. 177 КУпАП (штраф 17 грн.);

За приписами статті 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Аналіз положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» в частині кола осіб, до яких такий нагляд може бути застосований, підстав його застосування, а також підстав та порядку його припинення свідчить про те, що застосування адміністративного нагляду є одним із наслідків засудження особи та випливає з судового рішення, яке набрало законної сили, або з матеріалів установ виконання покарань, органів Національної поліції, що характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання, чи після його відбування.

Суд вважає за необхідне врахувати правову позицію Верховного Суду, висловлену у Постанові від 04 грудня 2018 року (справа № 570/1972/17, провадження № 51-1781км18), згідно з якою Верховний Суд вказав, що заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов'язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку й у зв'язку з цим, дійшов висновку здійснювати розгляд справи у порядку, визначеному у частинах 3, 5, 6 статті 539 КПК України та відповідно до положень статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції..

Згідно з положеннями частини 1, 3 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості; термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Суд вважає, що доводи, якими обґрунтоване подання, знайшли підтвердження під час судового розгляду, а саме: ОСОБА_5 засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин та після відбування покарання вчиняє правопорушення.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду необхідно задовольнити та встановити адміністративний нагляд терміном на 1 рік з обмеженнями, визначеними у частині 1 статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На пiдставi викладеного, керуючись статтями 1-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтею 158 КВК України, статтями 537, 539 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Встановити строком на один рік адміністративний нагляд щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Петрівка Щорського району та жителя АДРЕСА_1 з такими обмеженнями :

- заборонити виходити з будинку в період з 22.00 год. до 06.00 годин без відповідного дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- заборонити перебування в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив, а також відвідувати вокзали, аеропорти без дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі Сосницької ОТГ без письмового дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- реєструватися в СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області два рази на місяць.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду.

Ухвалу для виконання направити начальнику СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1