Єдиний унікальний номер №943/1184/21
Провадження №2-о/943/5/2022
11 липня 2022 року м. Буськ, Львівська область
Буський районний суд Львівської області
в складі:головуючого-судді Журибіда Б. М.
при секретарі Гута О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Буську в приміщенні суду справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересованої особи Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з означеною заявою, покликаючись на те, що йому на праві приватної власності належать житловий будинок АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва на право особистої власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 , виданого Красненською селищною радою на підставі рішення виконкому від 27.05.2005 року №64, зареєстрованого в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно від 05.07.2005 року та витязі про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВХ №3436.17 виданого Львівським обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки на підставі свідоцтва про право власності від 05.07.2005 р. №7681434. Однак у даному свідоцтві та витязі допущено помилку в написанні ім'я заявника, а саме останній вказаний як ОСОБА_1 . В усіх інших документах ім'я записано вірно « ОСОБА_1 ». Тому просить встановити факт належності йому означених свідоцтва на право особистої власності та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Заявник, до початку судового засідання, подав письмове клопотання про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує, просить задоволити.
Представник заінтересованої особи Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області викликом суду не з'явився, подав письмове клопотання про розгляд справи у їх відсутності, заперечень проти позову не мають.
Оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без участі заявника та представника зацікавленої особи, суд у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів, без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами.
Відповідно до ч.1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із ч.1ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно ст. 293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
У силу п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 року №5, для встановлення факту необхідна наявність певних умов, серед яких: встановлюваний факт повинен бути юридичним, тобто від його встановлення у особи виникають, змінюються або припиняються особисті чи майнові права; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.
Судом встановлено, що заявнику на праві приватної власності належать житловий будинок АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва на право особистої власності від 27.05.2005 року на підставі рішення виконкому Красненської селищної ради від 27.05.2005 року №64.
Однак у свідоцтві на право особистої власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 , виданого Красненською селищною радою на підставі рішення виконкому від 27.05.2005 року №64, зареєстрованого в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно від 05.07.2005 року та витязі про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВХ №3436.17 виданого Львівським обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки на підставі свідоцтва про право власності від 05.07.2005 р. №7681434, ім'я заявника помилково записано « ОСОБА_2 ».
У інших правовстановлюючих документах, зокрема паспорті громадянина України серії НОМЕР_2 , виданому 24.06.2002 року Буським РВ ГУМВС України у Львівській області; довідці про видачу ідентифікаційного номеру від 28.05.2001 року; свідоцтві про народження серії НОМЕР_3 від 15.09.1962 року, заявник вказаний як ОСОБА_1 .
Дані розбіжності у правовстановлюючому документі перешкоджають заявнику володіти, користуватися та розпоряджатися належним йому майном.
Суд надає віри показам заявника, викладеним в позовній заяві, вважає доведеним даний факт. Інших обставин, які б спростовували твердження заявника, не знаходить, тому кладе їх в основу рішення.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 13, 247, 258-259, 264, 265, 293-294, 315, 319, 354 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву задовольнити повністю.
Встановити факт, що Свідоцтво на право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 , видане Красненською селищною радою на підставі рішення виконкому Красненської селищної ради народних депутатів від 27.05.2005 року №64, зареєстроване в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно від 05.07.2005 року та Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВХ №3436.17, виданий Львівським обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки на підставі свідоцтва про право власності від 05.07.2005 р, № НОМЕР_4 , на житловий будинок АДРЕСА_1 , що видані на ім'я ОСОБА_1 , належать ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , жителю АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, в цей же строк з дня його отримання, через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Б. М. Журибіда