Справа № 336/2270/22
Провадження № 3/336/1355/2022
Іменем України
6 липня 2022 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Галущенко Ю.А.,розглянувши справу про адміністративне правопорушення,складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,тимчасово не працює, про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Встановила:
В провадження Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При розгляді справи встановлені підстави для направлення адміністративного матеріалу на доопрацювання для належного оформлення з таких міркувань.
За змістом ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до ст.246 КУпАП, визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Про вчинення адміністративного правопорушення, як це зазначено в ст.254 КУпАП, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою та т.і.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Процедура складання протоколу визначається КУпАП, а щодо правопорушень, передбачених,зокрема,ст.130 КУпАП - також Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі,яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395(із змінами) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р.за № 1408/27853.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності (ст.254 КУпАП, п.п.2.8, 2.13 Порядку).
Згідно з ч.2 ст. 266 КУпАП ,огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.
Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення неможливо встановити,чи дотримався автор протоколу законодавчо встановленого порядку проведення огляду з метою виявлення стану сп'яніння .
Так,до протоколу долучено додатком диск у паперовому конверті з рукописним написом ААД № 245031 Б,під час дослідження якого встановлено,що він містить відеозапис проведення огляду транспортного засобу уповноваженою особою в присутності понятих як слідчої дії,в період часу після складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП,водночас,на ньому не зафіксовано події зупинки автомобіля під керуванням ОСОБА_1 ,огляду самого ОСОБА_1 та відмови останнього від проходження такого огляду.
За таких обставин суд позбавлений можливості, на виконання ст. 245 КУпАП, своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом,оскільки під час розгляду адміністративної справи суддя позбавлений можливості перевірити дотримання процедури складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо особи порушника.
Відповідно до ст.19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У зв'язку із вищенаведеним протокол підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки при його складенні не дотримано вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі,яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395(із змінами) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р.за № 1408/27853.
Рішення судді узгоджується із пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року, яким було визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.7,245,278,251, 256, 268 КУпАП,суддя-
Постановила:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Галущенко