Справа № 301/1965/22
3/301/992/22
"11" липня 2022 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Пітерських М.О., перевіривши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №1 Хустського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянина України,
за ч.1 ст.184 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №095143 від 27.06.2022 року, «27 червня 2022 року о 15 годині 30 хвилин ОСОБА_1 по місцю проживання в АДРЕСА_1 , ухилявся від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо своїх дітей неповнолітніх ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , а саме не створив необхідних умов для проживання, у дітей відсутні перші речі необхідності, їжа, в кімнатах брудно і не прибрано».
Перевіривши матеріали справи вважаю, що даний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та п. 9, 15 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року, виходячи з наступного.
Вимоги до форми і змісту протоколу про адміністративне правопорушення містять положення ст. 256 КУпАП.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 1 ст.184 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
У згаданому протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 ухилявся від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 .
Однак, не вказано повного імені та по батькові дітей, не вказано дату їх народження. Свідоцтв про народження дітей до протоколу не додано.
Тобто до протоколу не додано доказів того, що ОСОБА_1 є батьком неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , а відтак доказів, що підтверджують наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
Не приєднано до протоколу і пояснень особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
До протоколу додано копію письмових пояснень ОСОБА_4 , яка не заначена у протоколі ні як свідок, ні як потерпіла, а її письмові пояснення не стосуться обставин справи, викладених у протоколі.
За таких обставин вважаю, що даний протокол слід повернути начальнику Відділення поліції №1 Хустського районного управління поліції ГУ НП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.184 КУпАП, повернути начальнику Відділення поліції №1 Хустського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Іршавського
районного суду : М. О. Пітерських