Ухвала від 11.07.2022 по справі 927/402/22

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

11 липня 2022 року м. Чернігів справа № 927/402/22

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Федоренко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви без номеру та дати

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Паріс”,

вул. Велика Васильківська, будинок 77а, Печерський район, м. Київ, 03150

до відповідача: Фізичної особи - підприємця Легкобит Катерини Миколаївни,

АДРЕСА_1

про стягнення 11006,37 грн

Встановив:

Позивачем подано позов про стягнення з відповідача грошових коштів у розмірі 11006,37 грн , з яких 3616,06 грн 3% річних нарахованих за період з 27.01.2018 по 26.01.2021, 7390,31 грн інфляційних витрат за період з 27.01.2018 по 26.01.2021.

За змістом позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача 3% річних та інфляційні витрати за прострочення виконання грошового зобов'язання відповідно до ст.625 ЦК України.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов'язань за кредитним договором №854 від 23.07.2008 та згідно укладеного 14.05.2019 договору про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги між Публічним акціонерним товариством "Банк Демарк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс".

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України, в зв'язку з чим заяву належить прийняти до розгляду.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про відкриття провадження у справі суд зазначає за якими правилами позовного провадження буде розглядатися справа.

Згідно з ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Малозначними справами, у відповідності до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приймаючи до уваги, що ціна позову складає менше ніж 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому справу, як малозначну, належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Керуючись ст. 12, 176, 234, 235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).

3. Зобов'язати відповідача на підставі ст. 165 Господарського процесуального кодексу України надати відзив на позовну заяву та докази на підтвердження своєї позиції не пізніше 15 календарних днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, надіславши одночасно копію відзиву з доказами позивачу, а докази направлення надати суду.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

4. Позивачу на підставі ст. 166 Господарського процесуального кодексу України в термін не пізніше 3 календарних днів з моменту отримання від відповідача відзиву на позов надати відповідь на відзив, у якому викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення надіславши одночасно копію даної відповіді на відзив відповідачу, а докази надсилання представити суду.

5. Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду та позивачу заперечень з доданими до них документами.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Суддя Ю. В. Федоренко

Попередній документ
105178920
Наступний документ
105178922
Інформація про рішення:
№ рішення: 105178921
№ справи: 927/402/22
Дата рішення: 11.07.2022
Дата публікації: 13.07.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Чернігівської області
Категорія справи: