Ухвала від 11.07.2022 по справі 910/6085/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про призначення заяви до розгляду

м. Київ

11.07.2022Справа № 910/6085/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Селівона А.М., розглянувши матеріали

за заявою стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю "Луксмі Україна"

про заміну боржника у наказі Господарського суду міста Києва від 07.10.2020 року, виданого на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 16.09.2020 року

у справі № 910/6085/20

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУКСМІ УКРАЇНА" 01033, місто Київ, вул.Володимирська, будинок 82Г

до Державної фіскальної служби України Львівська площа буд.8, м. Київ, 04053

про стягнення 35 200,00 грн.

Представники сторін: не викликались

ВСТАНОВИВ :

Товариство з додатковою відповідальністю "Луксмі Україна" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Державної фіскальної служби України про стягнення 35200,00 грн. боргу.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 16.09.2020 року у справі № 910/6085/20 позов Товариства з додатковою відповідальністю "Луксмі Україна" задоволено повністю, стягнуто з Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУКСМІ УКРАЇНА" 35200,00 грн. (тридцять п'ять тисяч двісті грн. 00 грн.) боргу та 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) судового збору.

На примусове виконання рішення у даній справі судом 07.10.2020 року видано наказ строком пред'явлення до 07.10.2023 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.02.2021 року задоволено клопотання стягувача - Товариства з додатковою відповідальністю "Луксмі Україна" про виправлення описки в наказі Господарського суду міста Києва від 07.10.2020 року у справі №910/6085/20.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.04.2021 року задоволено заяву стягувача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Луксмі Україна" та видано дублікат наказу Господарського суду міста Києва від 07.10.2020 року у справі № 910/6085/20 про стягнення з Державної фіскальної служби України (Львівська площа буд.8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУКСМІ УКРАЇНА" (вул. Велика Китаївська буд. 55А, кв.10, м. Київ, 03028, код ЄДРПОУ 41027013) 35200,00 грн. (тридцять п'ять тисяч двісті грн. 00 грн.) боргу та 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) судового збору.

Через загальний відділ діловодства Господарського суду міста Києва 03.06.2022 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "Луксмі Україна" надійшла заява б/н від 03.06.2022 року про заміну боржника у виконавчому документі, в якій заявник просить замінити сторону (боржника) - Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) на його правонаступника - Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) у наказі Господарського суду міста Києва від 07.10.2020 року у справі № 910/6085/20.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.06.2022 року вказану заяву стягувача повернуто без розгляду згідно ч. 4 ст. 170 ГПК України.

В подальшому від стягувача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Луксмі Україна" через канцелярію суду надійшла заява б/н від 23.06.2022 року про заміну боржника у виконавчому документів, в якій заявник просить замінити сторону (боржника) - Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) у наказі Господарського суду міста Києва від 07.10.2020 року у справі № 910/6085/20 на його правонаступників - Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, 04053, місто Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8) та Державну митну службу України (код ЄДРПОУ 43115923, 04119, місто Київ, ВУЛИЦЯ ДЕГТЯРІВСЬКА, будинок 11Г). До заяви додані докази надсилання її копії первісному боржнику та правонаступникам.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 30.06.2021 року вищевказана заява була передана на розгляд судді Селівону А.М.

Суд заазначає, що відповідно до ст. 338 Господарського процесуального кодексу України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.

Відповідно до ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження (ч. 3 ст. 334 ГПК України).

Разом з тим 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022 року, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" та продовження строку дії воєнного стану в Україні згідно Указів Президента України "Про продовження дії воєнного стану в Україні" № 133/2022 від 14.03.2022 року, №259/2022 від 18.04.2022 року та від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженого Законом України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" на території України з 5:30 24 лютого 2022 року введено воєнний стан.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінено територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місце знаходження судів.

Отже, навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану конституційні права людини на судовий захист не можуть бути обмежені.

Так, 02.03.2022 на офіційній веб-сторінці Ради суддів України оприлюднено рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану, згідно з пунктом 5 яких судам рекомендовано по можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через задіяння до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв'язку з небезпекою для життя. Справи, які не є невідкладними, розглядати лише за наявності письмової згоди на це усіх учасників судового провадження.

При здійсненні судочинства суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини, як джерело права (ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"). Відповідно до ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

За таких обставин, враховуючи наведене вище, з метою забезпечення розумного балансу між нормами статті 3 Конституції України та положеннями статті 2 Господарського процесуального кодексу України, які визначають завдання господарського судочинства, недопущення порушення процесуальних прав сторін на участь у судовому засіданні, повного та всебічного з'ясування обставин справи та для подальшого розгляду спору, а також для надання учасникам справи достатнього строку на вчинення певних процесуальних дій, суд вважає за доцільне призначити заяву стягувача про заміну боржника у виконавчому документі до розгляду в судовому засіданні в межах розумного строку, про що повідомити сторін.

Додатково суд наголошує, що заявником до вказаної заяви не долучено доказів на підтвердження обставин, на які стягувач посилається як на підставу такого звернення, а саме доказів здійснення реорганізації ДФС України, а також не наведено підстав визначення в якості правонаступників боржника в спірних правовідносинах саме Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) та Державну митну службу України (код ЄДРПОУ 43115923) одночасно.

Керуючись ст. ст. 120, 121, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Розгляд заяви призначити на 03.08.22 о 15:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 3 .

2. Зобов'язати заявника надати суду в строк до 22.07.20.22 року включно:

- належні та допустимі докази на підтвердження обставин правонаступництва ДФС України, на які заявник посилається в поданій заяві;

- письмові пояснення щодо можливості здійснення правонаступництва боржника у спірних правовідносинах (у справі № 910/6085/20) одночасно двома особами - ДПС України та ДМС України, з наданням відповідних письмових доказів та актуальної судової практики.

Копії зазначених документів надіслати на адреси боржника та правонаступників, надавши суду письмові докази.

3. Повідомити учасників справи про судове засідання по розгляду заяви.

4. Учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

5. Попередити сторін, що неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони правонаступником.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання 11.07.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя А.М.Селівон

Попередній документ
105178303
Наступний документ
105178305
Інформація про рішення:
№ рішення: 105178304
№ справи: 910/6085/20
Дата рішення: 11.07.2022
Дата публікації: 13.07.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (19.04.2021)
Дата надходження: 12.04.2021
Предмет позову: про стягнення 35 200 грн.
Розклад засідань:
14.01.2021 17:00 Господарський суд міста Києва
03.02.2021 15:15 Господарський суд міста Києва
03.08.2022 15:30 Господарський суд міста Києва