"11" липня 2022 р. Справа № 921/786/21
м. Львів
Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду Гриців В.М. (склад колегії суддів Гриців В.М., Зварич О.В., Малех І.Б..)
розглянув матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробутагро» на рішення Господарського суду Тернопільської області (суддя Лучко Р.М.) від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21 за позовом Фізичної особи - підприємця Пархіна Романа Антоновича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробутагро" про стягнення 54 000 грн
04 липня 2022 року до Західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробутагро» на рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21.
Господарський суд Тернопільської області рішенням від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21 позов задовольнив. Стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробутагро", вул. Шевченка, 35, м. Підгайці, Тернопільський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 38687508, на користь Фізичної особи-підприємця Пархіна Романа Антоновича 54 000 грн 00 коп. боргу та 2 270 грн 00 коп. в повернення сплаченого позивачем судового збору. Вирішив наказ видати стягувачеві після набрання судовим рішенням законної сили. Повернув Фізичній особі-підприємцю Пархіну Роману Антоновичу з Державного бюджету України 227 (двісті двадцять сім) грн 00 коп. судового збору, сплаченого згідно з квитанцією за №0.0.2210152694.1 від 26.07.2021, як надмірно сплаченого. Вказав, що квитанція за №0.0.2210152694.1 від 26.07.2021 на суму 2 270 грн 00 коп. в матеріалах справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Добробутагро» просить скасувати рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21 повністю та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Повний текст оскаржуваного рішення складено 17 червня 2022 року.
Апеляційна скарга подана суду апеляційної інстанції 29 червня 2022 рок
Як визначено частиною 3 статті 258 ГПК України, до апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
До апеляційної скарги Товариство з обмеженою відповідальністю «Добробутагро» не додало доказів сплати судового збору.
Актом Західного апеляційного господарського суду від 04 липня 2021 року засвідчено, що під час відкриття листа, ТзОВ «Добробутагро» у справі №921/786/21 виявлено відсутність додатку, а саме: доказів сплати судового збору, зазначеного у апеляційній скарзі.
Предметом оскарження є рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21 про стягнення 54 000 грн, тобто вимога майнового характеру.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21 підлягає сплаті 2270 грн*150%= 3 405 грн судового збору.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях зазначені на офіційному веб-порталі «Судова влада України» https://court.gov.ua/.
Відповідно до частини 2 статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 260 ГПК України, суд
1. Залишити без руху апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробутагро» на рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2022 року у справі №921/786/21.
2. Скаржнику усунути недоліки апеляційної скарги та не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення без руху апеляційної скарги надати докази сплати 3 405 грн судового збору.
3. Копію ухвали надіслати скаржнику з повідомленням про вручення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Гриців