08 липня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/5311/22
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 /далі - позивач, ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /далі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 до страхового стажу як повного місяця вересня 2021 року та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги як педагогічному працівнику в розмірі 10 місячних пенсій згідно чинного законодавства України;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до спеціального страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року (день подання заяви про призначення пенсії) як повного місяця та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу як педагогічному працівнику в розмірі 10 місячних пенсій згідно чинного законодавства України /а.с.1-6/.
Позов обґрунтований тим, що позивач має право на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком, на підставі пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату такої допомоги . Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1600-0217-8/29973 від 16 червня 2022 року позивачу повідомлено про відсутність права на призначення одноразової грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій у зв'язку із відсутністю необхідних 35 років спеціального стажу, підтвердженого в установленому законодавством порядку. З діями відповідача щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 до страхового стажу як повного місяця вересня 2021 року та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги як педагогічному працівнику в розмірі 10 місячних пенсій згідно чинного законодавства України позивач не погоджується та вважає їх протиправними.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24 червня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 32-34, 72-73/ зазначив, що позивачу на підставі заяви від 29 вересня 2021 року призначено пенсію за віком з 27 вересня 2021 року на загальних підставах в розмірі 8844,82 грн, в тому числі доплата за понаднормовий стаж 2 роки. Пенсію обчислено з урахуванням стажу тривалістю 37 років 09 місяців 02 дні, зарахованого по 31 серпня 2021 року. Позивач звернувся із заявою про призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За даними трудової книжки, системи персоніфікованого обліку та довідок від 30 вересня 2021 року №435, від 04 жовтня 2021 року №765/01-26 тривалість стажу позивача як працівника освіти становить 34 роки 11 місяців 08 днів. В період з 01 жовтня 2020 року по 31 серпня 2021 року позивач працював на посаді методиста, що не підлягає зарахуванню до стажу роботи за вислугу років як працівнику освіти. З 01 вересня 2021 року позивач працює на посаді вчителя та на день виповнення йому пенсійного віку ( ІНФОРМАЦІЯ_1 - 60 років) працював на посаді вчителя. До страхового стажу та відповідно до стажу за вислугу років позивача вересень 2021 року не враховано, оскільки відповідно до пункту 4.3 розділу 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1), страховий стаж обчислюється по місяць, що передує місяцю подання особою відповідної заяви (досягнення особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, - у разі автоматичного призначення пенсії за віком (без звернення особи)). Таким чином, право на призначення одноразової грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій у позивача відсутнє у зв'язку із відсутністю необхідних 35 років спеціального стажу, підтвердженого в установленому законодавством порядку.
Справу розглянуто судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується наявною в матеріалах справи копією паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Новосанжарським РВ УМВС України в Полтавській області 12 квітня 1996 року /а.с. 7-8/.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою від 29 вересня 2021 року про призначення пенсії за віком /а.с. 46-67/.
ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 27 вересня 2021 року відповідно до положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням страхового стажу 37 років 09 місяців 02 дні, в тому числі стаж як працівника освіти, соцзабезпечення: 0 років 02 місяці 11 днів (у період з 15 серпня 1983 року по 25 жовтня 1983 року), 17 років 03 місяці 02 дні (у період з 03 січня 1986 року по 04 квітня 2003 року), 0 років 08 місяців 25 днів (у період з 07 квітня 2003 року по 31 грудня 2003 року), 16 років 09 місяців 00 днів (у період з 01 січня 2004 року по 30 вересня 2020 року), 0 років 0 місяців 0 днів (у період з 01 вересня 2021 року по 27 вересня 2021 року) /а.с. 18, 36-45/.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою від 27 жовтня 2021 року /а.с. 68-70/ про виплату грошової допомоги у розмірі 10 пенсій як педагогу.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1600-0217-8/29973 від 16 червня 2022 року /а.с. 71/ повідомлено на запит від 02 червня 2022 року щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій як працівнику освіти, що ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 27 вересня 2021 року згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Закон №1058). Пенсію обчислено з урахуванням стажу тривалістю 37 років 11 місяців 02 дні, зарахованого по 31 серпня 2021 року. 27 жовтня 2021 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десять місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058 як працівнику освіти. Спеціальний страховий стаж ОСОБА_1 як працівника освіти склав 34 роки 11 місяців 08 днів, який обчислювався до вересня 2021 року, тобто до місяця, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії (29 вересня 2021 року), що відповідає вимогам пункту 4.3 розділу 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 25 листопада 2005 року №22-1. Враховуючи викладене, у гр. ОСОБА_1 відсутнє право на призначення одноразової грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058 у зв'язку з відсутністю необхідних 35 років спеціального стажу, підтвердженого в установленому законодавством порядку.
Не погодившись з діями відповідача щодо відмови в зарахуванні до страхового стажу як повного місяця вересня 2021 року та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги як педагогічному працівнику в розмірі 10 місячних пенсій згідно чинного законодавства України, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09 липня 2003 року /далі - Закон №1058-IV/.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з частиною першою статті 26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.
Судовим розглядом встановлено, що позивачу призначено пенсію за віком з 27 вересня 2021 року відповідно до положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та механізм її виплати визначає Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1191 /далі - Порядок №1191/.
Відповідно до пунктів 2 та 4 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 3, ст. 10), що передбачені:
переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років" (ЗП України, 1994 р., № 4, ст. 70; Офіційний вісник України, 2002 р., № 39, ст. 1820; 2004 р., № 46, ст. 3052);
переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. № 583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення" (ЗП України, 1992 р., № 11, ст. 271).
Страховий стаж, передбачений пунктами 2 і 3 цього Порядку, враховується в календарному обчисленні. При цьому допускається підсумовування страхового стажу за періоди роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно з пунктами 5-7 Порядку №1191 грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення.
Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
Пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців.
З аналізу наведених норм Верховний Суд в постанові від 15 червня 2022 року у справі № 200/854/19-а зробив висновок, що для отримання визначеної пунктом 7-1 розділу «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV грошової допомоги при виході на пенсію по Закону №1058-IV особа має дотриматись таких вимог:
- станом день досягнення пенсійного віку працювати в установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
- пенсія має призначатися особі вперше (тобто особи, які отримували пенсію раніше і з будь-яких причин перестали отримувати її право на зазначену грошову допомогу втратили);
- станом на день звернення за призначенням пенсії особа повинна мати страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років, у редакції Закону №1058 станом на час виникнення спірних правовідносин) на зазначених вище посадах.
Зі змісту листа відповідача №1600-0217-8/29973 від 16 червня 2022 року та відзиву на позов слідує, що підставою для невиплати позивачу грошової допомоги згідно пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" стало те, що у гр. ОСОБА_1 відсутнє право на призначення одноразової грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058 у зв'язку з відсутністю необхідних 35 років спеціального стажу, підтвердженого в установленому законодавством порядку. Так, спеціальний страховий стаж ОСОБА_1 як працівника освіти склав 34 роки 11 місяців 08 днів, який обчислювався до вересня 2021 року, тобто до місяця, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії (29 вересня 2021 року), що відповідає вимогам пункту 4.3 розділу 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 25 листопада 2005 року №22-1.
Перед тим як надати оцінку такому доводу відповідача, суд враховує, що між сторонами відсутній спір щодо дотримання всіх інших умов отримання грошової допомоги на підставі пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме: що позивач на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працював в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років", та що позивач до цього не отримував будь-яку пенсію.
Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05 листопада 1991 року /далі - Закон № 1788-XII/ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно з пунктом 1 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Зі змісту записів №21-22 трудової книжки НОМЕР_2 від 15 серпня 1983 року /а.с.9-12/ та довідки Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради» №765/01-26 від 04 жовтня 2021 року /а.с. 67/, №948/01-26 від 08 грудня 2021 року /а.с. 14/ позивач у період з 01 вересня 2021 року працював на посаді вчителя.
Отже, у період з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року (на день звернення за призначенням пенсії) позивач працював на посаді вчителя, а тому такий стаж підлягає врахуванню в календарному обчисленні до страхового стажу позивача як період роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Таким чином, суд доходить висновку, що позивач, маючи стаж як працівника освіти понад 35 років, а саме: 34 роки 11 місяців 08 днів (який обчислювався відповідачем до вересня 2021 року) та 00 років 00 місяців 29 днів (за період з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року, який підлягає врахуванню згідно вищевикладених висновків суду), має право на отримання спірної грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Водночас суд не знаходить правових підстав для задоволення позовних вимог щодо зарахування періоду його роботи позивача з 01 вересня 2021 року по 30 вересня 2021 року як повного місяця, оскільки відповідно до вищевикладених висновків суду врахуванню підлягає стаж з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року (до дня звернення за призначенням пенсії) як неповного місяця (лише 29 календарних днів).
Посилання відповідача на положення абзацу 6 пункту 4.3 розділу 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1, з урахуванням змін, внесених постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2021 р. N 33-1)), відповідно до якого страховий стаж обчислюється по місяць, що передує місяцю подання особою відповідної заяви (досягнення особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, - у разі автоматичного призначення пенсії за віком (без звернення особи)), суд вважає безпідставним та необґрунтованим, оскільки станом на момент звернення позивача із заявою про виплату спірної допомоги - 27 жовтня 2021 року абзац 6 вказаного пункту мав іншу редакцію зі змістом «Рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії приймається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.».
Обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо неврахування до страхового стажу позивача період його роботи з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року в календарному обчисленні як стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та дії щодо відмови позивачу у виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до страхового стажу позивача період його роботи з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року в календарному обчисленні як стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Отже, адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
За подання позову до суду позивач поніс витрати у вигляді сплати судового збору в сумі 992,40 грн, що підтверджується квитанцією АТ "Банк Траст-Капітал" №9561-9041-5192-5990 від 17 червня 2022 року /а.с. 25/. Доказів понесення позивачем інших судових витрат матеріали справи не містять.
Враховуючи висновок суду про часткове задоволення позову, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає сума в 496,20 грн.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо неврахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоду його роботи з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року в календарному обчисленні як стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та дії щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період його роботи з 01 вересня 2021 року по 29 вересня 2021 року в календарному обчисленні як стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в сумі 496,20 грн (чотириста дев'яносто шість гривень двадцять копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк