Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
01 липня 2022 року Справа № 673/598/22 Провадження № 3/673/428/22
01 липня 2022 рокум. Деражня
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворнін О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 , не працюючого,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №159935, складеного ДОП СПД №1 ВП №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції Вересюком О.І. 18.06.2022 року відносно ОСОБА_1 , останній 11.06.2022 року близько 21 год. 10 хв. в с. Маниківці біля місцевого ставка, що неподалік від вул. Садової, ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, що виражалось у запусканні салютів неподалік від населеного пункту в період дії воєнного стану, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
Ознайомившись зі змістом вказаного протоколу, суд вважає, що він не відповідає вимогам, визначеним Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Так, у відповідності до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, диспозиція ст.173 КУпАП, яка інкримінується ОСОБА_1 передбачає дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Разом із цим, диспозиція ст.173 КУпАП за своєю суттю є бланкетною нормою.
Натомість, зі змісту складеного щодо ОСОБА_1 протоколу вбачається, що вищевказані вимоги закону під час його складення поліцейським не дотримані, оскільки протокол не містить посилань на нормативно-правовий акт, яким заборонено випускання салютів у період воєнного стану.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи наведене, вважаю за доцільне направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 254, 256 КУпАП, -
Направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області О. С. Дворнін