Постанова від 08.07.2022 по справі 607/8526/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.07.2022 Справа №607/8526/22

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Громадянин ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої продовжено адміністративний нагляд згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 02 червня 2022 року на строк шість місяців (справа № 607/6814/22), порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме: заборону виходу з дому по місцю проживання в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня, зокрема 11.06.2022р. о 23.35 год., під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Також, громадянин ОСОБА_1 , будучи особою, що перебуває під адміністративним наглядом, 10.06.2022р. о 23.28 год. порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

12.06.2022р. о 22.55 год. ОСОБА_1 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім цього, 13.06.2022р. о 23.50 год. ОСОБА_1 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Також, громадянин ОСОБА_1 , будучи особою, що перебуває під адміністративним наглядом, 17.06.2022р. о 01.35 год. порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

22.06.2022р. о 23.50 год. ОСОБА_1 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

23.06.2022р. о 05.06 год. ОСОБА_1 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Також, громадянин ОСОБА_1 , будучи особою, що перебуває під адміністративним наглядом, 21.06.2022р. о 22.40 год. порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім цього, 28.06.2022р. о 22.05 год. ОСОБА_1 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Також, громадянин ОСОБА_1 , будучи особою, що перебуває під адміністративним наглядом, 28.06.2022р. о 01.37 год. порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме під час перевірки працівниками поліції, був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходяться справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме:

№607/8526/22 (провадження 3/607/4764/2022); №607/8528/22 (провадження 3/607/4766/2022);

№607/8533/22 (провадження 3/607/4770/2022); №607/8531/22 (провадження 3/607/4768/2022);

№607/8540/22 (провадження 3/607/4775/2022); №607/8535/22 (провадження 3/607/4771/2022);

№607/8538/22 (провадження 3/607/4774/2022); №607/8542/22 (провадження 3/607/4777/2022);

№607/8543/22 (провадження 3/607/4779/2022); №607/8545/22(провадження 3/607/4782/2022),

вважаю, що відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №607/8526/22, провадження №3/607/4764/2022.

ОСОБА_1 в ході розгляду справи про притягнення його до адміністративної відповідальності, власну вину у вчиненні правопорушень визнав повністю та розкаюється у вчиненому.

Крім власного визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме даними наявними у протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАВ №232562 від 13.06.2022р.; серії ВАВ №232561 від 13.06.2022р.; серії ВАВ №232579 від 14.06.2022р.; серії ВАВ №232644 від 14.06.2022р.; серії ВАВ №232648 від 29.06.2022р.; серії ВАВ №232645 від 24.06.2022р.; серії ВАВ №232646 від 24.06.2022р.; серії ВАВ №232647 від 29.06.2022р.; серії ВАВ №232657 від 04.07.2022р.; серії ВАВ №232658 від 04.07.2022р.; рапорті ДОП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Масик М. від 11.06.2022р.; рапорті інспектора - чергового Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Гутман Є.П. від 10.06.2022р., зареєстрованому в ЄО за № 16657; рапорті ДОП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Масик М. від 12.06.2022р.; рапорті ДОП СДОП ВП ПП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області В.Вівчарик від 14.06.2022р.; рапорті інспектора - чергового Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Гутман Є.П. від 17.06.2022р., зареєстрованому в ЄО за № 17270; рапорті ДОП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області В.Вівчарик від 22.06.2022р.; рапорті ДОП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області В.Вівчарик від 23.06.2022р.; рапорті інспектора ЧЧ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Голик Т.В. від 22.06.2022р., зареєстрованому в ЄО за № 17725; рапорті інспектора - чергового Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Гутман Є.П. від 28.06.2022р., зареєстрованому в ЄО за № 18472; рапорті інспектора ЧЧ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Голик Т.В. від 28.06.2022р., зареєстрованому в ЄО за № 18375; письмових поясненнях ОСОБА_1 ; довідці про звільнення ОСОБА_1 серії ЛВ № 18741 від 30.06.2020р.; постанові від 02.06.2022р. у справі № 607/6814/22 Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області про продовження адміністративного нагляду та збільшення раніше встановлених обмежень щодо ОСОБА_1 , з продовженням відповідних обмежень; постанові Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 02.02.2022р. №607/1834/22 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладення адміністративного стягнення; постанові Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 17.03.2022р. №607/3830/22 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладення адміністративного стягнення; постанові Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.04.2022р. №607/5125/22 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладення адміністративного стягнення.

Зазначені докази вини ОСОБА_1 у вчиненні ним неодноразово порушень правил адміністративного нагляду є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, повно та всебічно досліджені під час розгляду справи.

За вказаних обставин приходжу до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, тобто повторне протягом року, після накладення адміністративного стягнення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

При накладенні адміністративного стягнення, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини справи, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, враховуючи пом'якшуючі обставини, а саме: визнання вини та щире розкаяння у вчинених правопорушеннях, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в межах санкції частини 2 статті 187 КУпАП.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, ч. 2 ст. 36, ст. 40-1, ч. 2 ст. 187, ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 : №607/8526/22 (провадження 3/607/4764/2022); №607/8528/22 (провадження 3/607/4766/2022); №607/8533/22 (провадження 3/607/4770/2022); №607/8531/22 (провадження 3/607/4768/2022); №607/8540/22 (провадження 3/607/4775/2022); №607/8535/22 (провадження 3/607/4771/2022); №607/8538/22 (провадження 3/607/4774/2022); №607/8542/22 (провадження 3/607/4777/2022); №607/8543/22 (провадження 3/607/4779/2022); №607/8545/22(провадження 3/607/4782/2022), передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам №607/8526/22, провадження №3/607/4764/2022.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 15 (п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість гривень) 20 копійок.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення ОСОБА_1 постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу (510 гривень); витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

СуддяЮ. І. Дзюбановський