Рішення від 29.06.2022 по справі 912/3281/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2022 рокуСправа № 912/3281/21

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. за участі секретаря судового засідання Солдатової К.І. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/3281/21

за позовом: Кропивницької міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" (просп. Степана Бендери, 28-А, м. Київ, 04073)

про внесення змін до договору

Представники:

від позивача - Бардиш Є.М., витяг з ЄДРПОУ, самопредставництво;

від відповідача - участі не брали.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.

Кропивницька міська рада (далі - позивач) звернулась до господарського суду з позовною заявою з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" (далі - ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс", відповідач), яка містить вимоги наступного змісту:

Внести зміни до договору оренди землі від 24.09.2007 року № 645, а саме:

"Друге речення розділу 2. "Об'єкт оренди" договору викласти в наступній редакції:

"Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.09.2021 року № 515/356-21 становить 643379,08 грн."

"Абзац 1 розділу 4 "Орендна плата" договору викласти в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки у сумі: 19271,37 грн на рік, або 1605,94 грн на місяць, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили".

В обґрунтування позовних вимог зазначено про необхідність приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства внаслідок зміни нормативно-грошової оцінки землі та необхідності встановлення розміру орендної плати на мінімальному рівні, а саме 3% від нормативно грошової оцінки землі.

Ухвалою суду (суддя Глушков М.С.) від 23.11.2021 за поданим позовом відкрито провадження у справі № 912/3281/21. Ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, у справі призначено підготовче засідання, сторонам встановлено строк для подання заяв по суті справи.

ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" позовні вимоги заперечено повністю, про що до справи подано відзив на позовну заяву, з тих підстав, що договір може бути змінено лише з підстав, передбачених законом або договором, тоді як укладений між сторонами договір не передбачає такої підстави для внесення змін, як зміна нормативно-грошової оцінки землі, а визначений договором розмір орендної плати на рівні 1% відповідає законодавчо встановленому мінімуму згідно ст. 288 Податкового кодексу України.

У відповіді на відзив Кропивницькою міською радою вказано на те, що нормативно-грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а тому зміна нормативно-грошової оцінки є підставою для перегляду розміру орендної плати. Щодо розміру орендної плати наведено посилання на ст. 288 Податкового кодексу України в редакції згідно Закону України від 27.03.2014 № 1166-VII, а також повідомлено про затвердження рішенням Кропивницької міської ради від 14.07.2015 № 4416 ставок земельного податку в розмірі 3% від їх нормативно-грошової оцінки. До відповіді на відзив додано копію рішення Кропивницької міської ради від 14.07.2015 № 4416.

10.01.2022 від ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" надійшли до суду письмові пояснення, в яких зазначено, що рішення міських рад можуть бути підставою для внесення змін до договору оренди землі виключно, якщо сторони договору визначили безпосередньо в самому договорі таку підстав для перегляду розміру орендної плати, що узгоджується з принципом свободи договору, встановленими ст. ст. 3, 6, 627 Цивільного кодексу України. За твердженням відповідача, в договорі оренди № 645 від 24.09.2007 не передбачено як підставу для внесення змін, ухвалення будь-яких рішень міською радою, а тому рішення Кропивницької міської ради від 14.07.2015 № 4416 не тягне обов'язкової зміни розміру орендної плати.

21.12.2021 розпочато підготовче засідання, в якому оголошено перерву до 25.01.2022.

У підготовчому засіданні 25.01.2022 постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 17.02.2022.

17.02.2022 відкрито судове засідання з розгляду справи по суті, в якому оголошено перерву до 03.03.2022.

За розпорядженням керівника апарату господарського суду №27 від 05.05.2022, у зв'язку з перебування судді Глушкова М.С. на військовій службі у військових формуваннях по мобілізації та його увільнення від роботи з 27 квітня 2022 року на період проходження військової служби, згідно наказу голови суду №40-к від 27.04.2022 здійснено повторний автоматизований розподіл справи №912/3281/21.

Ухвалою від 31.05.2022 справу № №912/3182/21 прийнято до провадження суддею Тимошевською В.В. та призначено судове засідання з розгляду справи по суті на 09.06.2022.

В судовому засіданні 09.06.2022 оголошено перерву до 29.06.2022.

27.06.2022 на адресу суду надійшла заява Кропивницької міської ради від 27.06.2022 про зміну підстав позову у справі №912/3281/2, яка залишена без розгляду згідно ухвали суду від 29.06.2022, у зв'язку з пропуском строку подання такої заяви.

29.06.2022 продовжено судове засідання з розгляду справи по суті.

В судовому засіданні представником позивача позовні вимоги підтримано повністю. Представник відповідача в судові засідання з розгляду справи по суті не з'явився, однак до суду подано клопотання про розгляд справи без участі представника ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс", згідно яких відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю.

В судовому засіданні 29.06.2022 судом постановлено протокольну ухвалу про визнання поважними причин неподання позивачем доказів в установлений строк та прийнято докази, які було додано до відповіді на відзив, а також прийнято та враховуються під час розгляду справи письмові пояснення позивача, які надійшли до суду 10.01.2022.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, які наведено в обґрунтування підстав позову, а також врахувавши доводи заперечень відповідача, дослідивши в судовому засіданні докази у справі, судом встановлено наступні обставини, які є предметом доказування.

24.09.2007 між орендодавцем - Кіровоградською міською радою та орендарем - Чернишовим Сергієм Сергійовичем укладено договір оренди землі № 645, за умовами якого в оренду передано земельну ділянку для розміщення навчального корпусу центру реабілітації та перекваліфікації військовослужбовців, звільнених у запас, яка знаходиться по вул. Ленінградській 36 в м. Кіровограді (далі - Договір, а.с. 8-10).

Згідно розділу 2 Договору, в оренду передано земельну ділянку загальною площею 1227,90 кв.м (в тому числі по угіддях: 1227,90 кв. м землі громадського призначення). Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідок державного земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки від 31.05.2006 № 1305 становить - 86873 гри. 93 коп.

Договір укладено на двадцять п'ять років (розділ 3 Договору).

В розділі 4 Договору встановлено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки: 72 грн. 39 коп. на місяць згідно розрахунку, що додається до цього договору, починаючи з дня державної реєстрації договору оренди землі.

Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

На кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого такого року у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельною податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення етапу орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Договір зареєстровано у Кіровоградській регіональній філії Державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 22.11.2007 за № 185.

Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, 28.02.2018 за ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" зареєстровано право власності на нежитлову будівлю по вул. Сніцаря Павла, будинок 36 у м. Кропивницькому (а.с. 17-26).

Підстава для реєстрації - свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів від 28.02.2018.

Рішенням Кіровоградської міської ради № 4416 від 14.07.2015 затверджено ставки земельного податку по місту Кіровограду (а.с. 37).

Згідно додатка до вказаного рішення, ставку податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, які перебувають у постійному користуванні юридичних осіб (крім державної та комунальної власності) встановлено в розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 5.3 - 5.6. цього Положення (а.с. 38-43).

Рішенням міської ради міста Кропивницького № 1750 від 12.07.2018 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницького Кіровоградської області (а.с. 11).

Вказане рішення опубліковано в газеті Кіровоградської міської ради "Вечірня газета" 13.07.2018 (а.с. 12).

Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.09.2021, нормативна грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 3510100000:11:110:0009 площею 1228 кв.м., розташованої в м. Кропивницький, вул. Павла Сніцаря, 36, становить 642 379,08 грн (а.с. 13).

Листом від 13.10.2021 Кропивницька міська рада запропонувала ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" внести зміни до Договору оренди землі від 24.09.2007 в частині зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати (а.с. 15). До листа додано проект відповідної додаткової угоди про внесення змін, якою передбачено зазначення розміру нормативної грошової оцінки - 642 379,08 грн та розміру орендної плати - 3% від нормативної грошової оцінки у сумі 19271,37 грн на рік, що складає 1605,94 грн на місяць (а.с. 16).

ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" за пропозицією Кропивницької міської ради додаткову угоду не укладено, у зв'язку із чим, позивач звернувся до суду з позовом про внесення змін до договору оренди землі.

Норми права, застосовані судом.

Згідно Закону України "Про оренду землі", відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону).

Істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату (п. 3 ч. 1 ст. 15 Закону).

Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України (ч.1, 2 ст. 21 Закону).

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. (ст. 30 Закону)

За змістом ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, передбачених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки, тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно ч. 2 ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 632 цього Кодексу зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Податковий кодекс України передбачає, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку й орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 ст. 14).

Отже, орендна плата за користування землею комунальної власності за своїм правовим статусом є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцю, а також це і загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку.

Подвійний статус орендної плати зумовлює ту обставину, що при визначенні її розміру, окрім норм цивільного, земельного законодавства та Закону України "Про оренду землі" необхідно враховувати і вимоги Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України у чинній редакції розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою розміру земельного податку; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Як установлено пунктом 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України та що відповідає підпункту 288.5.1. пункту 288.5. ст. 288 Кодексу, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Згідно з підпунктами 271.1., 271.1.2. ст. 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено.

Таким чином, законодавчо визначено нижню граничну межу річної суми платежу по орендній платі - не менше розміру земельного податку, встановленого на відповідній території, та передбачено, що основою для визначення розміру податку та, відповідно, розміру орендної плати, є нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

Відповідно до пункту 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування.

Положеннями пункту 10.2 статті 10 Податкового кодексу України передбачено, що місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю, крім земельного податку за лісові землі).

Правові засади проведення оцінки земель визначено Законом України "Про оцінку земель".

За наведеним Законом нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами (ст. 1 Закону).

Підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 15 Закону).

За результатами бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт (ч. 1 ст. 20 Закону).

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (ч. 2 ст. 20 Закону).

Технічна документація з бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою (ч. 1 ст. 23 Закону).

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру (ч. 3 ст. 23 Закону).

Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України (ч. 4 ст. 23 Закону).

Пункт 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України передбачає, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У статті 144 Конституції України і статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з пунктами 34, 35 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

За змістом ч. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно із ч. 5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Мотивована оцінка доводів сторін та поданих доказів.

Матеріалами справи встановлено, що ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс" в лютому 2018 року набуто право власності не нерухоме майно, яке розташовано на земельній ділянці, оренда на яку оформлена за Договором оренди землі № 645 від 24.09.2007.

Частиною 2 ст. 120 Земельного кодексу України в редакції на дату набуття відповідачем права власності на нерухоме майно передбачалось, що якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Згідно чинної редакції ч. 3 ст. 7 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що у разі набуття права власності на об'єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об'єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці, що перебуває у користуванні відчужувача (попереднього власника) такого об'єкта на праві оренди, до набувача такого об'єкта одночасно переходить право оренди земельної ділянки, на якій розміщений такий об'єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для відчужувача (попереднього власника) зазначеного об'єкта, розміщеного на земельній ділянці, крім випадків, визначених частиною четвертою цією статті, а також з урахуванням вимог частини шістнадцятої статті 120 Земельного кодексу України. Волевиявлення орендодавця, відчужувача (попереднього власника), набувача такого об'єкта та внесення змін до договору оренди із зазначенням нового орендаря земельної ділянки не вимагаються.

Отже, у разі переходу права власності на майно, що знаходиться на орендованій земельній ділянці, до нового власника з моменту набуття права власності на це майно переходять права на земельну ділянку, на якій вказане майно розміщене, у тому самому обсязі та умовах, які були у попереднього власника.

При цьому у разі переходу права власності на нерухомість заміна орендаря земельної ділянки у відповідному чинному договорі оренди землі відбувається автоматично, в силу прямої норми закону, незалежно від того, чи відбулося документальне переоформлення орендних правовідносин шляхом внесення змін у договір стосовно орендаря, оскільки переоформлення лише формально відображає те, що прямо закріплено в законі.

Таким чином, особа, яка набула права власності на це майно фактично стає орендарем земельної ділянки, на якій воно розміщене, у тому ж обсязі та на умовах, як і у попереднього власника. При цьому договір оренди цієї земельної ділянки щодо попереднього її користувача (попереднього власника нерухомого майна) припиняється відповідним договором, на підставі якого новим власником набуто право власності на розташоване на цій земельній ділянці майно, отже договір оренди не підлягає розірванню.

З підстав викладеного, ТОВ "Факторингова компанія "Вектор Плюс", яке набуло права власності на нежитлову будівлю, розташовану на земельній ділянці за адресою: Кіровоградська обл., м. Кропивницький (Кіровоград), вул. Сніцара Павла (Ленінградська), будинок 36. фактично стало орендарем даної земельної ділянки у тому ж обсязі та на умовах, як і у попереднього власника - ОСОБА_1 , а тому відповідно отримало статус Орендаря даної земельної ділянки згідно зазначеного Договору.

Наведене визнається та не заперечується обома сторонами.

Як встановлено, рішенням Кіровоградської міської ради № 4416 від 14.07.2014 для земельних ділянок, категорія яких підпадає під земельну ділянку, що орендується відповідачем за Договором, встановлено земельний податок на рівні 3% від нормативної грошової оцінки землі та рішенням міської ради міста Кропивницького № 1750 від 12.07.2018 затверджено нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки.

Внаслідок вказаних змін, визначений Договором розмір орендної плати на рівні 1% від нормативної грошової оцінки не відповідає вимогам Податкового кодексу України, згідно яких річна сума орендних платежів не може бути меншою за розмір земельного податку.

Окрім того, згідно в розділі 4 Договору передбачено, що підставою для перегляду розміру орендної плати є зміна розмірів земельного податку.

Також, відбулась зміна нормативної грошової оцінки, яка є основою для визначення розміру орендної плати, а її зміна є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Так, згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.09.2021 №515/356-21, нормативна грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 3510100000:11:110:0009 площею 1228 кв.м., розташованої в м. Кропивницький, вул. Павла Сніцаря, 36, становить 642 379,08 грн.

Суд зазначає, що зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати незалежно від домовленості сторін у договорі оренди землі про можливість такої зміни.

Вказаного висновку дотримується Верховний Суд, зокрема у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09.11.2021 у справі № 635/4233/19.

За вказаних обставин, твердження позивача щодо наявності правових підстав для внесення змін до Договору в частині розміру нормативної грошової оцінки та зміни розміру (ставки) орендної плати є обґрунтованими.

Заперечення відповідача спростовуються вищевикладеним. Посилання відповідача на практику Верховного Суду у зазначених ним справах стосовно того, що рішення органів місцевого самоврядування щодо перегляду розміру орендної плати не мають обов'язкового характеру та не являються підставою для внесення змін до договору, відхиляються судом з підстав наступного.

На відміну від обставин справ, на які посилається відповідач, у справі, що розглядається рішенням позивача затверджено нові ставки земельного податку, а не ставки (розміри) орендної плати.

Згідно позиції Великої Палати Верховного Суду у справі № 686/18993/17ц, постанова від 03.04.2019, саме на суд покладено обов'язок надати правову кваліфікацію відносинам сторін виходячи із фактів, установлених під час розгляду справи, та визначити, яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору. Самостійне застосування судом для прийняття рішення саме тих норм матеріального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини, не призводить до зміни предмета позову та/або обраного позивачем способу захисту.

У відповідності до вищевикладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та наявність підстав для їх задоволення.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Інших судових витрат сторони не заявляють.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Внести зміни до договору оренди землі від 24.09.2007 року № 645, а саме: «Друге речення розділу 2. "Об'єкт оренди" договору викласти в наступній редакції:

"Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.09.2021 року №515/356-21 становить 642379,08 грн."

«Абзац 1 розділу 4 "Орендна плата" договору викласти в наступній редакції:

"Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки у сумі: 19271,37 грн на рік, або 1605,94 грн на місяць, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили".

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" (просп. Степана Бендери, 28-А, м. Київ, 04073, ідентифікаційний код 38004195) на користь Кропивницької міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022, ідентифікаційний код 26241020) 2 270,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Належним чином засвідчені копії рішення направити Кропивницькій міській раді (вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022 та електронною поштою: kmvk@krmr.gov.ua); Товариству з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" (просп. Степана Бендери, 28-А, м. Київ, 04073 та електронною поштою: ІНФОРМАЦІЯ_1).

Повне рішення складено 08.07.2022.

Суддя В.В.Тимошевська