08.07.2022 Справа № 756/4728/22
Номер справи 756/4728/22
Номер провадження № 3/756/2834/22
Іменем України
08 липня 2022 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Діденко Є.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, офіційно не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 164-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 460532, складеному 30.06.2022 року ДОП Оболонського УП ГУНП в м. Києві Кошолапом М.Д., 30.06.2022 року за адресою: м. Київ вул. Північна 2-Д, на пункті прийому вторсировини приймальник ОСОБА_1 здійснював приймання металобрухту без складення актів прийому металобрухту, чим порушив статтю 4 Закону України «про металобрухт», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином.
Під час розгляду справи судом досліджені такі докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 460532 від 30.06.2022 року;
- письмові пояснення ОСОБА_1 від 30.06.2022 року;
- рапорт М.Д.Кошолапа від 30.06.2022 року про виявлення правопорушення;
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до абзацу 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За частиною 1 ст. 164-10 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Таким чином, суб'єктом даного виду правопорушення є або посадова особа суб'єкта господарювання або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності.
Натомість, протокол про адміністративне правопорушення за даним фактом було складено поліцейським на ОСОБА_1 , який не є ні посадовою особою, так як не займає посади у суб'єкта господарювання, ні фізичною особою-підприємцем. Більш того, у протоколі навіть зазначено, що ОСОБА_1 офіційно не працює.
Згідно ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки ОСОБА_1 не є суб'єктом даного правопорушення, справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу і події адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 19, 62 Конституції України, ст. 247 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-10 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м.Києва протягом 10 днів з дня її постановлення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Діденко