Постанова від 07.07.2022 по справі 554/4928/22

Дата документу 07.07.2022 Справа № 554/4928/22

СПРАВА N 554/4928/22

(3/554/1832/2022)

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«07» липня 2022 року м. Полтава

Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Сметаніна А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту патрульної поліції УПП в Харківській області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - невідомий, мобільний зв?язок: НОМЕР_1 ,

- за ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

21 червня 2021 року до Октябрського районного суду м. Полтава надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.

При підготовці вказаного адміністративного матеріалу до судового розгляду було встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №223224 від 16 червня 2022 року та оформленні матеріалів адміністративної справи інспектором взводу №1 роти №6 батальйону 3 УПП в Харківській області ДПП старшим лейтенантом поліції Єсіним В?ячеславом Олеговичем були допущені порушення ст. 256 КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року № 1452/735 та зареєстрованої Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858.

Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду визначається Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09.11.2015 року та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ країни № 1103 від 17.12.2008.

Згідно п.п.2,6,7 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказами Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09.11.2015 року, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

Розділом ІІ вказаної Інструкції встановлено вимоги до порядку проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським і оформлення його результатів.

Так, відповідно до п.п.10, 11, 12 Розділу ІІ вказаної Інструкції, результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Оформлення матеріалів огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством. У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.

Вказані норми мітяться також в п.п.5, 6 відповідного Порядку затвердженого постановою КМ України № 1103 від 17.12.2008.

Таким чином, аналіз вищевказаних нормативних актів свідчить про те, що результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, обов'язково зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння і у випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, поліцейським було проведено огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп?яніння та встановлено, що він має певні ознаки алкогольного сп'яніння, як-то запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови.

Разом із цим до адміністративного матеріалу особою, яка склала протокол було долучено лише направлення на огляд водія транспортного засобу, проте сам акт огляду на стан алкогольного сп'яніння долучено не було.

Статтею 280 КУпАП встановлено порядок з'ясування обставин при розгляді справи про адміністративне порушення, а саме чи було вчинено адміністративне порушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Таким чином, Октябрський районний суд м. Полтави позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу по суті та, як наслідок, постановити законне та обґрунтоване рішення.

На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №223224 від 16 червня 2022 року разом з додатками до нього до Департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Харківській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до норм КУпАП.

Керуючись ст.ст. 9, 256, 276, 278, 280 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП до Департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Харківській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до норм КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Октябрського районного суду

м. Полтави А.В.Сметаніна