справа № 380/25049/21
06 липня 2022 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді О.Желік розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради до Західного офісу Держаудитслужби, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» про визнання протиправною та скасування висновку, -
встановив:
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради з позовною заявою до Західного офісу Держаудитслужба, в якій просить визнати протиправним і скасувати висновок відповідача про результати моніторингу закупівлі UA-2021-09-24-010127-b від 22.11.2021.
В обґрунтування позову вказав, що в розумінні Закону України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VІІІ має право бути забезпеченим електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до ст. 63 Закону №2019-VІІІ, а саме на умовах універсальної послуги. Саме тому позивачем на авторизованому електронному майданчику було оприлюднено оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі електричної енергії (універсальна послуга) (код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія) з Товариством з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут». Позивач вважає, що закупівля електричної енергії саме на умовах універсальної послуги повністю забезпечує дотримання основних принципів проведення публічних закупівель, визначених ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», максимальну економію та ефективність, відкритість та прозорість, недискримінацію учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням. Електричну енергію на умовах універсальної послуги на території Львівської області може бути надано лише одним суб'єктом господарювання - постачальником універсальних послуг, а саме ТОВ «Львівенергозбут». Інша альтернатива отримати електричну енергію на умовах універсальної послуги відсутня, оскільки послуги надаються визначеними постачальниками на визначеній території за регульованим тарифом. На підставі вищевикладеного, для закупівлі електричної енергії для потреб 2021 року процедурою закупівлі обрано - переговорну процедуру, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» - відсутність конкуренції з технічних причин. Проте, 22 листопада 2021 року Дсржаудитслужбою складено оскаржуваний висновок відповідно до якого наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (відсутність конкуренції з технічних причин) не підтверджує застосування Замовником переговорної процедури з вищезазначених умов. Позивач такий висновок вважає протиправним, неправомірним та таким, що підлягає скасуванню. Відтак звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою від 28.12.2021 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 07.02.2022 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 07.02.2022 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут».
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 29287 від 25.04.2022) у якому проти позову заперечив. Вказує, що закупівлі здійснюються за такими трьома основними процедурами, як відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог. Застосування саме таких процедур забезпечує дотримання як замовниками, так і учасниками принципів здійснення публічних закупівель. При цьому, переговорна процедура застосовується як виняток та за певних умов. Однак, позивачем таких умов не дотримано. Інформація та пояснення позивача на запит Держаудитслужби від 23.06.2021, оприлюднені в електронній системі закупівель, щодо умов застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону не містить обґрунтування, у чому полягає винятковість та наявність умов для застосування переговорної процедури у цій закупівлі. Також згідно з інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут», з яким позивач уклав договір за наслідками переговорної процедури закупівлі, станом на 31.08.2021 не включений до Реєстру суб'єктів природних монополій у сфері енергетики. Також відповідно до Ліцензійного реєстру НКРЕКП ліцензії на право постачання електричної енергії споживачам на території України, видано численній кількості суб'єктів господарювання. Отже, замовники отримали законодавчу можливість та право користуватися послугами постачальника універсальних послуг. Проте, це є правом замовника, а не його обов'язком. При реалізації зазначеного права замовники мають дотримуватися вимог Закону №922, який є спеціальним. З огляду на зазначене, здійснення закупівель електричної енергії споживачами, які є замовниками у розумінні Закону №922 має здійснюватися за основною процедурою закупівлі - відкриті торги. Вказане на переконання відповідача підтверджує те, що позивачем проведено переговорну процедуру закупівель без настання умов щодо застосування переговорної процедури закупівлі. Крім того, стверджує, що замовник наділений правом не виконувати висновок, надавши аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень. Просив у задоволенні позову відмовити.
Копію ухвали від 07.02.2022 про відкриття провадження та копію позовної заяви третя особа отримала, що підтверджується наявною у матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа. Правом подати письмові пояснення на позовну заяву третя особам не скористалася.
Суд всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та встановив таке.
Позивач, Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради є суб'єктом господарювання та користувачем побутових послуг.
Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради на авторизованому електронному майданчику 24.09.2021 було оприлюднено оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі електричної енергії (універсальна послуга) (код за Єдиним закупівленим словником ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія).
Позивачем також 24.09.2021 опубліковано повідомлення про намір укласти договір з Товариством з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут».
30.09.2021 між ТОВ «Львівенергозбут» та Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради укладено договір № 3387001/Т2 про постачання/закупівлю електричної енергії постачальником універсальних послуг.
Також між сторонами укладено ряд додаткових угод до договору.
Відповідачем відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону № 922, статті 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п. 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 на підставі наказу Західного офісу Держаудитслужби від 29.10.2021 № 675 здійснила моніторинг процедури закупівлі UА-2021-09-24-010127-b (назва предмета закупівлі: Електрична енергія (універсальна послуга), ДК 021:2015:09310000-5 - Електрична енергія) в частині дотримання позивачем законодавства у сфері публічних закупівель.
За результатами моніторингу Західний офіс Держаудитслужби склала висновок від 22.11.2021.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правомірності, обґрунтованості та наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі - Закон №922-VIII), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради (далі - Замовник) на 2021 рік (UA-P-2021-09-24-010048-b), опубліковане повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури; оприлюднене в електронній системі закупівель обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі; договір про постачання/закупівлю електричної енергії постачальником універсальних послуг товариством з обмеженою відповідальністю «Львiвенергозбут» (далі - ТОВ «Львiвенергозбут») від 30.09.2021 №3387001/Т2, опубліковані Замовником під час моніторингу (03.11.2021, 16.11.2021) пояснення та документи на відповідні запити органу державного фінансового контролю. Відповідно до опублікованої в електронній системі закупівель інформації (повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури) Замовником умовою застосування переговорної (скороченої) процедури закупівлі вказано - відсутність конкуренції з технічних причин (пункт 2 частини другої статті 40 Закону №922-VIII) із обґрунтуванням необхідності закупівлі електроенергії на умовах універсальної послуги лише у ТОВ «Львівенергозбут» і відсутності іншої альтернативи отримати електричну енергію на умовах універсальної послуги. Відповідно до норм частини першої статті 3 Закону України від 13.04.2017 №2019-VІІІ «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон №2019-VІІІ) визначено, що ринок електричної енергії функціонує на конкурентних засадах, крім суб'єктів природних монополій, з обмеженнями, установленими цим Законом. Постачання електричної енергії у розумінні Закону №2019-VІІІ не належить до сфери природних монополій та є конкурентним видом діяльності. Відповідно до частини другої статті 63 Закону №2019-VІІІ побутові та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг на недискримінаційних засадах.
Отже, як зазначив відповідача у цьому висновку закупівля електроенергії є правом споживача, у тому числі замовника у розумінні Закону №922-VIII, а не його обов'язком.
Вказав, що закупівлі здійснюються за принципами, визначеними статтею 5 Закону №922-VIII, серед яких добросовісна конкуренція серед учасників. Відповідно до частини четвертої статті 3 Закону №922-VIII відносини, пов'язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом. Зміни до цього Закону можуть вноситися виключно законом про внесення змін до цього Закону. Якщо для реалізації положень поданого проекту закону про внесення змін до цього Закону необхідні законодавчі зміни до інших законодавчих актів, такі зміни викладаються в розділі «Прикінцеві положення» (перехідні положення) проекту закону про внесення змін до цього Закону. Відповідно до частини першої статті 20 Закону №922-VIII відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Враховуючи вищевикладене, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, у тому числі електричної енергії споживачами, які є замовниками в розумінні Закону №922-VIII має здійснюватися за основною процедурою закупівлі - відкритими торгами.
Відповідно до статті 40 Закону №922-VIII переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі за наявності виключного переліку підстав.
Перелік підстав для застосування переговорної процедури закупівлі визначений частиною другою статті 40 Закону №922-VIII та є вичерпним. Зокрема, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання за наявності одного з випадків, визначених пунктом 2 частини другої статті 40 Закону №922-VIII, зокрема, за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Відповідно до Ліцензійного реєстру Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), станом на 03.09.2021 видано суб'єктам господарювання понад 2000 ліцензій на постачання електричної енергії споживачу (в тому числі і ТОВ «Львівенергозбут»). Слід зазначити, що ТОВ «Львiвенергозбут» відсутнє у Реєстрі суб'єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сфері енергетики станом на 31.08.2021 та 30.09.2021, який складається, ведеться та розміщується щомісяця не пізніше 7 числа на офіційному веб-сайті (http://www.nerc.gov.ua/) НКРЕКП відповідно до Порядку складання та ведення НКРЕКП реєстру суб'єктів природних монополій, затвердженого Постановою НКРЕКП від 19.10.2017 № 1268.
Крім того, наведеним у повідомленні про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури обґрунтуванні Замовником не обґрунтовано відсутності з технічних причин конкуренції на ринку постачання електричної енергії споживачу та документально не підтверджено наведену у повідомленні про намір укласти договір умову застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 2 частини другої статті 40 Закону №922-VIII (якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником).
Отже, з врахуванням вищевикладеного, на порушення вимог пункту 2 частини другої статті 40 Закону Замовник неправомірно застосував переговорну процедуру закупівлі електричної енергії без наявних підстав, передбачених частиною другою статті 40 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері правомірності, обґрунтованості та наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі відповідачем встановлено порушення частини 2 статті 40 Закону №922-VIII. За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення пункту 8 частини шостої статті 40 Закону №922-VIII. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, розміщення інформації про закупівлю, правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону №922-VIII, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення - порушень не встановлено.
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Західний офіс Держаудитслужби зобов'язав позивача здійснити заходи щодо усунення порушень вимог частини другої статті 40 Закону №922-VIII у встановленому законодавством порядку, а саме вжити заходи щодо розірвання укладеного за результатами закупівлі договору з дотриманням норм Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, зокрема, але не виключно, шляхом письмового звернення до ТОВ «Львівенергозбут» щодо розірвання договору. Крім того, вжити заходів (зокрема, шляхом проведення роз'яснювальної роботи, економічних навчань тощо) щодо недопущення у подальшому порушення вимог пункту 8 частини шостої статті 40 Закону №922-VIII при оприлюднені інформації про закупівлі. Протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Вважаючи висновок відповідача протиправним та таким що підлягає скасуванню позивач звернувся до суду з цим позовом.
При вирішенні спору суд керується таким.
Державна аудиторська служба України, відповідно до ст. 5 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", здійснює контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому ст. 7-1 Закону України "Про публічні закупівлі".
Згідно ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлює Закон України "Про публічні закупівлі" від 25 грудня 2015 року №922-VIII (далі - Закон №922).
Відповідно до ч.7 ст. 8 Закону № 922 у висновку обов'язково зазначаються:
1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, щодо якого здійснювався моніторинг процедури закупівлі;
2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності) та його очікувана вартість;
3) унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір про закупівлю у разі застосування переговорної процедури закупівлі;
4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу процедури закупівлі;
5) зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
У висновку може зазначатися додаткова інформація, визначена органом державного фінансового контролю.
Якщо за результатами моніторингу процедури закупівлі не виявлено порушень законодавства у сфері публічних закупівель, у висновку зазначається інформація про відсутність порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Якщо під час моніторингу, за результатами якого виявлено ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель, було відмінено тендер чи визнано його таким, що не відбувся, орган державного фінансового контролю зазначає опис порушення без зобов'язання щодо усунення такого порушення.
Якщо за результатами моніторингу процедури закупівлі виявлено ознаки порушення законодавства, вжиття заходів щодо яких не належить до компетенції органу державного фінансового контролю, про це письмово повідомляються відповідні державні органи.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 13 Закону №922 закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог.
Як виняток та відповідно до умов, визначених у ч. 2 ст. 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону №922 переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону №922 переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання за наявності одного з таких випадків:
- предмет закупівлі полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва або художнього виконання;
- укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного або мистецького конкурсу;
- відсутність конкуренції з технічних причин;
- існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності;
- укладення договору з постачальником "останньої надії" на постачання електричної енергії або природного газу.
Згідно з п. 8 ч. 6 ст. 40 Закону №922 повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію: обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що переговорна процедура закупівлі була обрана у зв'язку з відсутністю конкуренції з технічних причин, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» є єдиним постачальником універсальної послуги за постачання електричної енергії на території Львівської області.
Стосовно зазначеного, суд враховує таке.
Відповідно до визначень, наданих в ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії", електропостачальник - суб'єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу (п. 30); постачальник універсальної послуги - визначений відповідно до цього Закону електропостачальник, який виконує зобов'язання щодо надання універсальної послуги (п. 67); універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України (п. 93).
Таким чином, вносячи Законом №2628-VIII зміни до розділу XVII п. 13 Закону України "Про ринок електричної енергії", законодавець тимчасово, на 2019-2020, розширив коло суб'єктів, які можуть користуватись універсальною послугою у виді постачання електричної енергії, додавши до них бюджетні установи.
Відповідно до п. 93 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» №2019-VIII, універсальна послуга постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України.
Відповідно до п. 42 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії», малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.
Спростувань того, що електроустановки закладів, які належать до власності позивача, приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт, відповідачем не надано. Отже, суд вважає, що позивач в розумінні Закону України «Про ринок електричної енергії» №2019-VIII відноситься до малих непобутових споживачів та має право бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до ст. 63 Закону №2019-VIII, а саме на умовах універсальної послуги.
ТОВ «Львівенергозбут», яке створене в результаті здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу, упродовж трьох років (з 01 січня 2019 року до 31 грудня 2021 року) виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території - адміністративній території Львівської області.
Отже, ТОВ «Львівенергозбут» є єдиним постачальником універсальної послуги постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території розташування здійснення діяльності замовника - Львівської області.
ТОВ «Львівенергозбут» включене до Переліку постачальників універсальних послуг на закріпленій території, затвердженого постановою НКРЕКП від 26.10.2018 №1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих не побутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території».
Електричну енергію на умовах універсальної послуги на території Львівської області може бути надано лише одним суб'єктом господарювання - постачальником універсальних послуг, а саме ТОВ «Львівенергозбут».
Відповідно до договору № 3387001/Т2 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 30.09.2021, укладеного з Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради, ТОВ «Львівенергозбут» виступає в якості постачальника саме універсальної послуги.
Вказане спростовує доводи відповідача про те, що ТОВ "Львівенергозбут" відсутнє в переліку природних монополій.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що застосування позивачем переговорної процедури з ТОВ "Львівенергозбут" не суперечить приписам вищеперелічених норм законодавства. Позивач навів пояснення причин застосування ним переговорної процедури та дійшов вірного висновку про можливість закупівлі електричної енергії у єдиного постачальника універсальної послуги на території Львівської області, що не суперечить приписам розділу XVII п. 13 Закону України "Про ринок електричної енергії" та узгоджується з ними.
Відповідно п.8 ч.6 ст.40 Закону №922-VIII, застосування переговорної процедури можливо виключно за наявності експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
Разом з тим, з огляду на висновки суду про те, що застосування позивачем переговорної процедури з ТОВ "Львівенергозбут" не суперечить приписам вищеперелічених норм законодавства, суд відхиляє такі доводи відповідача та вважає за необхідне зазначити, що таке порушення не може бути у даному випадку виключною підставою для зобов'язання здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку шляхом зупинення зобов'язань за договором. Під час розгляду справи не встановлено порушення позивачем переговорної процедури, а тому укладені за її наслідками договори не суперечать чинному законодавству.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суму сплаченого позивачем судового збору слід стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 72-77, 132, 134, 139, 241-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд -
вирішив:
Адміністративний позов Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради до Західного офісу Держаудитслужби, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» про визнання протиправною та скасування висновку задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу закупівлі UA-2021-09-24-010127-b від 22.11.2021.
Стягнути на користь Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради (82100 Львівська область м.Дрогобич вул.Трускавецька 4; код за ЄДРПОУ 05447349) за рахунок бюджетних асигнувань Західного офісу Держаудитслужби (79000 м.Львів вул.Костюшка 8; код за ЄДРПОУ 40479801) 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн.. 00 коп сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Желік О.М