справа № 380/23286/21
з питань залучення третіх осіб
05 липня 2022 року
12 год. 26 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р. П., за участю секретаря судового засідання Михалюк М. Ю., позивачки ОСОБА_1 , представниці відповідача Заяць Б. Р., розглянув у підготовчому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про залучення третьої особи в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії -
У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває на розгляді адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
У підготовчому судовому засіданні 05.07.2022 позивачка заявила клопотання про залучення третьої особи, у якому просить для захисту порушеного права та з'ясування всіх обставин обставин справи, винесення законного та обґрунтованого рішення залучити до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачки, - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. В обґрунтування такого вказала, що судовим рішенням № 813/5744/15 позов ДАБІ України до ОСОБА_2 задоволено та зобов'язано останню здійснити перебудову даного будівництва. Оскільки вказане рішення суду не виконано третьої особою, про що позивачка зазначала у зверненні від 10.05.2021, вона просить задовольнити її клопотання та залучити третю особу у справі.
Представниця відповідача щодо заявленого позивачкою клопотання про залучення до участі в справі третьої особи заперечила.
Третя особа в підготовче судове засідання не з'явилася; подала клопотання (вх. № 33835 від 12.05.2022) про розгляд справи без її участі.
При вирішенні заявленого клопотання суд керується таким.
Згідно з ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (ч. 4 ст. 49 КАС України).
Суд зазначає, що предметом спору в даній справі є встановлення правомірності поведінки відповідача щодо не проведення перевірки достовірності даних, поданих при реєстрації декларації про готовність за амністією, зареєстрованого інспекцією 05.04.2021 за № ЛВ 161210405702 про те, що позивачка просила у своїх зверненнях за вх. № З-Л-26240-0006 та вх. № З-Л-26095-006.
Відповідно до п. 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 553 підставою для проведення позапланової перевірки, зокрема, є необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів.
Згідно із ч. 3 ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Зі змісту пунктів 1, 4 Примірного положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 671 слідує, що орган державного архітектурно-будівельного контролю утворюється як структурний підрозділ Київської та Севастопольської міськдержадміністрації та як виконавчий орган сільської, селищної, міської ради (далі - орган держархбудконтролю). Основним завданням органу держархбудконтролю є здійснення відповідно до закону державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності.
Таким чином, права та обов'язки з приводу предмета спору виникають саме у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, власників об'єкта будівництва та заінтересованих осіб.
Відтак суд дійшов висновку, що рішення у цій справі не може вплинути на права та обов'язки ДАБІ України, відтак клопотання позивачки про залучення до участі у справі третьої особи не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 49, 243, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд -
1. У задоволенні клопотання позивачки про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачки, Державної архітектурно-будівельної інспекції України - відмовити.
2. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 07.07.2022.
Суддя Р.П. Качур