06 липня 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/1589/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянув у порядку письмового провадження заяву про заміну боржника у виконавчому листі, виданому по адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Капро Ойл" до Дніпровської митниці про визнання протиправними та скасування рішення та картки, -
24.06.2022 представник ТОВ "Капро Ойл" подав заяву про заміну боржника у виконавчому листі, а саме Дніпровську митницю на Кропивницьку митницю (а.с.118).
Ухвалою від 27.06.2022 заяву призначено до розгляду у судовому засіданні 06.07.2022 (а.с.123).
Сторони у судове засідання не з'явилися.
Згідно з ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно ч.9 ст.205 та ч.2 ст.379 КАС України розгляд справи проведено в порядку письмового провадження.
Дослідивши подані документи суд зазначає таке.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 18.08.2021визнано протиправним та скасовано рішення Дніпровської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості товарів від 25.02.2021 №UA110000/2021/000028/2. Визнано протиправною та скасовано картку відмови Дніпровської митниці Держмитслужби в прийнятті митної декларації,митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 28.02.2021 №UA110280/2021/00093. Стягнуто на користь ТОВ "Капро Ойл" (ЄДРПОУ 36617706) за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровської митниці Держмитслужби судові (ЄДРПОУ 43350935) судовий збір у розмірі 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень) (а.с.98-100).
Вказане рішення набрало законної сили 28.12.2021, а 17.06.2022 судом було видано виконавчий лист про стягнення судових витрат (а.с.119).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч.4 ст.379 КАС України).
Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб'єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно-правові відносини нового суб'єкта владних повноважень(суб'єкта публічної адміністрації) на місце суб'єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.
Відповідно до вимог Конституції України основними засадами судочинства є: …9) обов'язковість судового рішення (ст. 129), суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд (ст. 129-1).
Відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, можуть утворюватися в межах граничної чисельності державних службовців та працівників відповідного центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, ліквідовуватися, реорганізовуватися керівником відповідного центрального органу виконавчої влади як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.
Положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, затверджуються керівником відповідного центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.
Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може делегувати керівнику територіального органу як відокремленого підрозділу такого центрального органу виконавчої влади окремі повноваження відповідно до положення про такий територіальний орган.
Територіальні органи як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, територіальні органи як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, створюються і припиняються в порядку, визначеному законодавством.
Встановлено, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №895 від 30.09.2020 року "Деякі питання територіальних органів Державної митної служби" постановлено реорганізувати територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, зокрема Дніпровську митницю Держмитслужби.
При цьому, пунктом 3 постанови № 895 було постановлено Державній митній службі забезпечити утворення територіальних органів Державної митної служби відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади".
Так, відповідно до наказу Державної митної служби України № 460 від 19.10.2020 "Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів" було утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України за переліком згідно з додатком, у тому числі Кропивницьку митницю.
Згідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03.12.2020 внесено запис про створення відокремленого підрозділу Державної митної служби України - Кропивницької митниці.
Наказом Держмитслужби від 29.10.2020№489 затверджено Положення про Кропивницьку митницю.
Відповідно до наказу Держмитслужби від 30.06.2021 № 472 з 01.07.2021 року розпочато діяльність Кропивницької митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України.
Отже на даний час діяльність та адміністративна компетенція Дніпровської митниці Держмитслужби як суб'єкта владних повноважень припинилася, а її функції і зобов'язання у публічно-правових відносинах перейшли до іншого суб'єкта владних повноважень, зокрема до Кропивницької митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни сторони у виконавчому листі, а тому заява позивача підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.256, 294, 379 КАС України, суд, -
1. Заяву про заміну божника у виконавчому листі - задовольнити.
2. Замінити боржника у виконавчому листі, виданому судом 17.06.2022 року на виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 18.08.2021 року по справі № 340/1589/21, а саме боржника - Дніпровську митницю Держмитслужби (вул. Княгині Ольги, 22, м. Дніпро, код ЄДРПОУ - 43350935) на її правонаступника - Кропивницьку митницю (вул. Лавандова, 27-Б, м. Кропивницький, код ЄДРПОУ ВП - 44005668), як відокремленого підрозділу Державної митної служби України.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена в строк і порядок, передбачені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Л.І. Хилько